Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Нові Заступники секретаря Синоду Єпископів: вперше призначено жінку
17:01 Субота 0 375
6-02-2021, 17:01

Нові Заступники секретаря Синоду Єпископів: вперше призначено жінку

В інтерв’ю для ватиканських медіа Генеральний Секретар Синоду зауважив, що йдеться про рішучі кроки в напрямку синодальної і місійної Церкви, що вимагає працювати разом.
Про це пише Vatican News.

У суботу, 6 лютого 2021 року у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив нових Заступників Секретаря Генерального Секретаріату Синоду Єпископів. Ними стали іспанський августиніянець о. Луїс Марін де сан Мартін, на даний час Генеральний Асистент Ордену святого Августина, піднесений до гідності титулярного єпископа Суліани, та французька черниця с. Наталі Бекар зі Згромадження Ксаверіанських Сестер-Місіонерок Христа, радниця Генерального Секретаріату Синоду Єпископів.

Голос Божого люду на синодальній дорозі

Дуже важливим кроком для зміцнення Генерального Секретаріату Синоду Єпископів та оновленого пориву в прямуванні до синодальної та місіонерської Церкви назвав ці призначення кардинал Маріо Ґрек, Генеральний Секретар Синоду Єпископів, коментуючи повідомлення в інтерв’ю для ватиканських медіа. Зупинившись, зокрема, на призначення сестри Наталі, першої жінки на цій посаді, він зауважив, що це допомагає «у конкретний спосіб нагадати про те, що на синодальній дорозі особливе місце має голос Божого люду, тож фундаментальне значення має шукання способів для сприяння ефективній участі всіх охрищених».

Мальтійський кардинал нагадав про те, що під час останніх синодальних зібрань у Ватикані численні отці підкреслювали необхідність того, щоби вся Церква замислилися над місцем і завданням жінок, а Папа Франциск неодноразово підкреслював важливість того, щоб жінок якомога більше залучати до процесів розпізнавання та прийняття рішень. Зокрема, останніми роками зросла кількість жінок, що брали участь у синодах як експерти та спостерігачі. «З призначенням сестри Наталі Бекар та її можливістю брати участь з правом голосу привідчинено двері, побачимо далі, які кроки можна буде зробити», – сказав Генеральний Секретар Синоду Єпископів.
А коментуючи призначення о. Луїса Маріна, кардинал вказав на важливість «не забувати про коріння синодального шляху», адже йдеться про мужа з «великим досвідом у супроводі процесів прийняття рішень у спільноті», який є хорошим знавцем Другого Ватиканського Собору.

Новий стиль синодального лідерства

За словами Генерального Секретаря, ці важливі призначення супроводжуватимуться також новим стилем праці, бо вони «підкреслюють важливість того, аби шлях синодальної Церкви супроводжувався командою, що працює разом», тобто, «структура та стиль праці Генерального Секретаріату також повинні бути синодальними». Йдеться теж про залучення мирян до відповідальних процесів, бо існує необхідність спробувати «новий стиль синодального лідерства, що є менш клерикальним».

«Ситуація пандемії ще більше підкреслила, наскільки важливо як Церква і як суспільство прямувати разом», – зауважив кардинал Ґрек, додаючи, що вибір саме синодальності як теми наступного Синоду Єпископів у Ватикані підкріплений також різними процесами в цьому напрямку в місцевих Церквах, за якими Генеральний Секретаріат слідкує із зацікавленням та з готовністю послужити.
Новини з Ватикану 14:02 Четвер 0 98 Кардинал Паролін: подорож Папи – повернення до джерел єдності й людяності Єпископ Риму понесе мешканцям Кіпру та Греції радість Євангелія та світло надії, закликаючи Європу й усе людство до єдності у вирішенні актуальних проблем. Таку думку висловив Державний Секретар Апостольського Престолу напередодні 35-ї Апостольської подорожі Папи Франциска.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.