Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Пам'яті кардинала Мар'яна Яворського
17:12 Понеділок 0 757
7-09-2020, 17:12
Відео 757 0

Пам'яті кардинала Мар'яна Яворського

Бракує слів, аби описати всі ті справи, які вдалося з допомогою Божої благодаті здійснити кардиналу Мар'яну Яворському, який, який як вже повідомлялося помер 5 вересня. Пропонуємо вашій увазі фільм, якийхоча б частково покаже, якою легендарною особою був наш пастир.  
Кардинал Мар'ян Яворський - один з пастирів, якого можна назвати відновителем Римсько-Католицької Церкви в Україні. Дбав не лише про Львівську архідієцезію, а й про інші дієцезії, висвятив для України 8 єпископів. Протягом 17 років владика Мар'ян був Головою Конференції єпископату України. Став першим кардиналом за 345 років історії Львівської архідієцезії. Можна сказати, що стараннями кардинала Мар'яна Папа Йоан Павло ІІ у 2001 р. відвідав Україну. Кардинала Яворського, по праву можна назвати будівничим миру та співпраці в Україні, за що він також отримав державні відзнаки.    

Візит українських єпископів Ad Limina, 25 березня 1999 р., фото з архіву єпископа Мар'яна Бучека 

Фільм «Кардинал Мар'ян Яворський. Нариси з історії Католицької Церкви», присвячений життю, священицькій послузі та науковій діяльності кардинала Мар'яна Яворського. У фільмі, створеному в 2015 р. завдяки співпраці єпископа Мар'яна Бучека із київським режисером Олександром Ушаковим, про діяльність кардинала розповідають його знайомі із середовища духовенства та світські.

Нагадуємо, похоронні урочистості кардинала Мар'яна Яворського розпочнуться 8 вересня у Польщі. 


Джерело: Костели і Каплиці в Україні

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Відео 18:23 П'ятниця 0 496 Єпископ Микола Лучок ОР: «Легко маніпулювати тим, хто не знає себе» У черговому випуску програми "Діалоги" єпископ Микола Лучок роздумує над темою як правильно виховувати дітей. У чому проявляється криза у вихованні дітей? Які проблеми загострив карантин? У чому небезпека зняття з батьків відповідальності за дітей? Чим небезпечний консумпціонізм? Як віднайти правду в собі?