Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа призначив монсеньора Даріо Віґано Віце-канцлером Папських Академій

Папа призначив монсеньора Даріо Віґано Віце-канцлером Папських Академій

Перший Префект теперішньої Дикастерії в справах комунікації займатиметься питаннями, що стосуються комунікації.
Про це повідомляють Новини Ватикану.

В суботу, 31 серпня 2019 року, у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив дотеперішнього асесора Дикастерії в справах комунікації монсеньйора Даріо Едоардо Віґано Віце-канцлером Папської Академії Наук та Папської Академії Соціальних Наук, з окремими завданнями у сфері суспільних комунікацій.

Монсеньор Віґано був першим Префектом створеного Папою Франциском у червні 2015 року Секретаріату в справах комунікації, пізніше перейменованого в дикастерію. Нове відомство, що увібрало в себе 9 інституцій Святого Престолу, пов’язаних зі сферою комунікації, отримало завдання провести реформу інформаційної системи Апостольської Столиці. Прийнявши відставку монсеньйора Віґано в березні 2018 року, Святіший Отець доручив йому й далі звершувати служіння в Дикастерії, допомагаючи своєму наступникові.

Коментар Префекта Дикастерії в справах комунікації

«В день, коли за бажанням Папи монсеньйор Даріо Едоардо залишає Дикастерію в справах комунікації, щоби обійняти посаду Віце-канцлера Папської Академії Наук і Папської Академії Соціальних Наук, хочу подякувати йому за його великий загальнолюдський та професійний внесок на служінні Папі, Святому Престолу та всій Церкві, спочатку, як Префекта, а згодом, як Асесора Дикастерії в справах комунікації», – читаємо в заяві, яку в контексті цього призначення поширив Паоло Руффіні, Префект Дикастерії в справах комунікації.

Теперішний очільник ватиканського інформаційного відомства зазначає, що завдання, яке Папа 2015 року поставив перед його попередником, не було легким. Йдеться про шлях інтеграції та єдиного управління з редакційної та адміністративної точок зору попередніх дев’яти ватиканських структур, які різними способами займалися комунікацією.

«Не було простим переосмислити інформаційну систему Святого Престолу, радикально реорганізовуючи її, аби відповідати вимогам часу, цінуючи, водночас, її історію. Не було легко надати нову форму речам, ex novo розбудовуючи Дикастерію», – наголошує Паоло Руффіні, дякуючи своєму попередникові за те, що отримавши завдання продовжувати розпочату реформу, протягом року співпраці завжди міг розраховувати на його підтримку та дружбу.

Монсеньор Віґано: Новий виклик у служінні Церкви

«Тепер, коли можемо сказати, що перший великий етап реформи ватиканських медіа добігає до завершення, з вдячністю приймаю новий виклик комунікації в сфері досліджень та міждисциплінарного пошуку», – зазначив монсеньйор Віґано, коментуючи в інтерв’ю для Vatican News нове призначення, отримане від Папи.

Відповідаючи на запитання про те, що він сказав Папі Францискові, коли той повідомив йому про це рішення, новопризначений Віце-канцлер Папських Академій Наук і Соціальних Наук підкреслив, що, насамперед, подякував. «Служіння, життя священика, в дійсності, не є вільним вираженням “індивідуального я”, що шукає шляхів для самореалізації, але, насамперед, прийняттям того, чого від тебе очікують. Лише тоді можна конкретно засвідчити, що головною дійовою особою особистої історії є Небесний Отець», – пояснив він.

Монсеньйор Віґано зауважив, що ця вдячність забарвлена також аспектами, пов’язаними з його особистою історією та досвідом, адже нове призначення повертає його до тих часів, коли до початку праці в Апостольській Столиці він займався науковою та викладацькою діяльністю в різних університетах. «Я сказав Папі, що тепер можу посвятитися новому служінню через наукові дослідження, насамперед, у сфері комунікації», – додав він.
Новини з Ватикану Папа: Який дух панує в нашому серці? Ісус заповідав Своїм учням перебувати в Ньому, й святий євангеліст Йоан у своєму першому посланні ділиться думками про те, що означає перебувати в Бозі. Над цим роздумував Святіший Отець у першій цьогорічній ранковій проповіді.