Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 24 серпня – свято апостола Вартоломея, захисника від хвороб шкіри
09:15 Субота 0 197
24-08-2019, 09:15

24 серпня – свято апостола Вартоломея, захисника від хвороб шкіри

Відомості про життя святого Вартоломея християнська традиція черпає з Нового Завіту, де його ім’я фігурує лише в переліку дванадцятьох апостолів (див. Мт 10, 3; Мк 3, 18; Лк 6, 14; Діян 1, 13). Те, що всі євангелісти розміщують Вартоломея одразу після Филипа, спонукає пов’язувати цих двох Христових учнів, і тому Вартоломея традиційно ототожнюють із Натанаїлом, якого Филип привів до Ісуса (див. Йн 1, 45-51).
Походив апостол із Кани Галілейської (див. Йн 21, 2) та, як виразно свідчить ім’я (арам. «бар-Толомей»), був сином певного Толомея.

На звістку Филипа, що вони знайшли Месію, Натанаїл реагує скептично, адже «з Галілеї пророк не приходить» (Йн 7, 52). Проте не достатньо букви закону, треба піти й подивитися (пор. Йн 1, 46). Сам Христос називає Натанаїла справжнім ізраїльтянином, у якому немає лукавства. Його розпізнанню Месії в Ісусі передує перебування під смоківницею. Єврейський вислів «бути під смоківницею» вказує на вивчення Закону, розважання над Божим Словом і символізує мир і злагоду – основні риси месіанських часів (пор. 1 Цар 5, 5; Мал 4, 3-4; Зах 3, 9-10). Таким дієвим перебуванням під смоківницею Бог підготував його до зустрічі з Месією та зробив його даром для Ісуса («Натанаїл» означає «Бог дав»). І коли апостол говорить: «Ти – Син Божий, Ти – Цар Ізраїля» (Йн 1, 49), – він указує на перший важливий крок на шляху єднання з Христом: визнання Його взаємин із Богом Отцем, тобто того, що Він – істинно Божий Син, і стосунків із вибраним людом, тобто того, що Він – справді Цар народу Ізраїлевого.

Від перших віків християнства вважають, що Вартоломей проповідував у далеких краях Сходу й дійшов до Індії. Загинув мученицькою смертю: з нього здерли шкіру, а потім стяли його мечем.

Зображають святого в туніці, часто під час мучеництва чи з власною шкірою на руках. Атрибути – ніж, пальмова гілка, книга.

Покровитель Вірменії, Італії, тих, хто працює зі шкірою, палітурників, штукатурів, годинникарів. Захисник від хвороб шкіри й неврологічних проблем.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Святі дня 18:18 П'ятниця 0 347 5 порад у духовному розвитку Сьогодні, 13 вересня 1861 року, у маленькому російському містечку Корчева, що тепер вже навіть не існує на мапі світу, народилась Анеля Годецька. Читаючи автобіографію цієї жінки, яка в Церкві проголошена Слугою Божою, можемо для себе віднайти щонайменше 5 уроків, які допоможуть у духовному розвитку.