Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 1 вересня, неділя
17:40 Субота 0 1 267
31-08-2019, 17:40

Літургія на кожен день, 1 вересня, неділя

(зел) ХХІІ Неділя Звичайного періоду
Чому займаємо перші місця? Тому, що вони визначають, наскільки ми важливі в своєму оточенні. Чи справді це робить нас щасливими? Чи не є такий підхід занадто поверховим? Коли ти знаєш, що ти цінний незалежно від  твого статусу  в цьому світі, коли ти знаєш, якою ціною відкуплений, твоє становище не має значення.
Всесвітній День молитви про захист сотвореного

АНТИФОН НА ВХІД
Змилуйся наді мною, Господи, * бо я ввесь час до Тебе кличу. * Бо Ти, о Господи, добрий і ласкавий, * і повний милосердя до всіх, що Тебе прикликають. (Пс 86 (85), 3. 5)

Мовиться: «Слава во вишніх»

КОЛЕКТА
Боже сил, Ти – джерело всякого блага; † наповни наші серця любов’ю до Твого Імені і дай нам зростати у побожності; * зміцнюй в нас усе, що добре, і дбайливо бережи те, що Ти зміцнив. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Сир 3, 17-20. 28-29
Читання з Книги Сираха.
Сину, виконуй діла свої скромно, і полюбить тебе лю­дина, Богові мила. Що більший ти, то більше понижуй­ся – і знайдеш у Господа ласку. Багато є величних і слав­них, та Він сумирним являє свої тайни. Адже велика могутність єдиного Бога, а славиться Він смиренними. На нещастя гордого немає ліків, бо закоренилось у ньому віття лукавства. Серце розумного розуміє мудрих слова; його вухо, слухаючи, мудрості жадає. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 68, 4-5аб. 6-7аб. 10-11
Ти, добрий Боже, дбаєш про убогих.
Праведники радітимуть, – †
вони будуть веселитися перед Божим обличчям *
і радістю сповнені будуть.
Співайте Богу, *
псалми Його Імені співайте.
Він – батько сиротам і суддя вдовам, – *
Бог на своєму святому місці.
Бог оселяє самотніх у домі, *
виводить в’язнів з полону в достаток.
Боже, рясний дощ своїй спадщині посилаєш, – *
вона знемагала, а Ти її утвердив.
Живуть у ній Твої істоти, – *
у своїй доброті, Боже, Ти про бідного дбаєш.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Євр 12, 18-19. 22-24а
Читання з Послання до євреїв.
Брати! Ви приступили не до чогось, що можна дотор­кнутися: ні до палаючого вогню, мороку і темряви, і бурі, і звука сурми, і голосу слів, так що ті, котрі його чули, благали, аби більше не звучало до них слово. Але ви приступили до гори Сіон, до міста живого Бога, до небесного Єрусалима, до десятків тисяч ангелів, до торжества, до Церкви первородних, записаних на небі, до Бога – Судді всіх, до духів праведників, які досягли досконалості, до Посередника Нового Завіту – Ісуса. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 11, 29аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Візьміть Моє ярмо на себе і навчіться від Мене,
бо Я лагідний і покірний серцем.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 14, 1. 7-14
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу, коли в суботу Ісус увійшов у дім якогось начальника з фарисеїв, щоб їсти хліб, то вони стежили за Ним. А як Він помітив, що вони вибирали собі  перші міс­ця, розпові в запрошеним притчу, кажучи їм: «Коли хто запросить тебе на весілля, не сідай на перше місце, аби часом хтось поважніший від тебе не виявився між запро­шеними, і щоб той, хто тебе та його запросив, не прий­шов і не сказав тобі : “Поступися йому місцем”. І тоді  з со­ромом станеш займати останнє місце. Але коли будеш запрошений, прийди, сядь на остан­нє місце, щоб той, хто запросив тебе, прийшов і сказав тобі: “Друже, пересядь вище”. Тоді  буде тобі  честь перед усіма запрошеними з тобою. Бо кожний, хто себе підно­сить, буде принижений; а той, хто принижує себе, буде піднесений». Говорив же Він і до того, хто запросив Його: «Коли ти справляєш обід або вечерю, не запрошуй своїх друзів, ані своїх братів, ані своїх родичів, ані багатих сусідів, щоб і вони тебе колись запросили, – і в цьому буде тобі  винагорода. Але коли влаштовуєш бенкет, клич убогих, калік, кривих, сліпих, – і будеш блаженний, бо не мають чим тобі  віддати; віддасться ж тобі  у воскресінні праведних». Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ

У сьогоднішній Літургії Христос навчає нас смирення та істинної любові до ближнього; молімося, щоб ми вміли служити нашим братам і щоб ми завжди смиренно приймали Божу волю:
1. Молімося за святу Церкву, щоб Господь постійно підтримував її своєю потужною десницею і обдаровував своїми милостями.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб його апостольські подорожі приносили плоди Господнього миру, злагоди та єдності між людьми різних рас, мов і віросповідань.
3. Молімося про захист сотвореного Богом та дорученого нам світу, щоб всі люди шанували кожен Божий дар, та вміли дбати про створіння.
4. Молімося за дітей та молодь, які розпочинають новий навчальний рік, щоб вони запрошували Духа Святого у своє навчання.
5. Молімося за померлих, а особливо за тих, які для людей відійшли у забуття, щоб Господь помилував їх і прийняв до сонму святих на небесах.
6. Молімося за нас, щоб ми постійно духовно вдосконалювалися і своїм святим життям були для світу знаком Божої любові.
Господи Ісусе Христе, Ти прийшов у світ не для того, аби Тобі  служили, а щоб служити і ншим; вчини, щоб ми ревно слухали Твоє Слово і смиренно допомагали людям у земних клопотах та в справі ві чного спасі ння. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай ця свята жертва завжди дає нам спасенну благодать, † щоб те, що відбувається у таїнстві, * звершилося у силі. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділю Звичайного періоду № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Яка велика, Господи, Твоя доброта, * що її Ти зберіг тим, що Тебе бояться. (Пс 31 (30), 20)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені хлібом небесної трапези, благаємо, Господи, † вчини, щоб ця пожива любові зміцнила наші серця * і спрямувала нас до служіння Тобі в братах. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.