(зел) XVIII Неділя звичайного періоду
Безумство, відсутність логіки являє той, хто в приземлених справах прикликає Бога як свідка і суддю. Адже в імітації почуття справедливості в нас клекоче звичайна зажерливість. Повні віри, визнаймо, що наше життя залежить виключно від Небесного Отця.
АНТИФОН НА ВХІДБезумство, відсутність логіки являє той, хто в приземлених справах прикликає Бога як свідка і суддю. Адже в імітації почуття справедливості в нас клекоче звичайна зажерливість. Повні віри, визнаймо, що наше життя залежить виключно від Небесного Отця.
О Боже, рятуй мене, * о Господи, мені на допомогу поспіши! * Ти – моя поміч і мій визволитель, * о Господи, не забарися! (Пс 70 (69), 2. 6)
Мовиться “Слава во вишніх”
КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, допомагай своїм вірним † і яви одві чну доброту молільникам, котрі прославляють Тебе як Творця і Господа; * віднови дароване їм життя і відновлене – збережи. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Проп 1, 2; 2, 21-23
Читання з Книги Проповідника.
Марнота марнот, каже Когелет, марнота марнот – геть усе марнота. Буває бо людина, яка трудилася розумно, вміло та з хистом, однак лишає свою частку людині, яка не трудилася над нею, – це теж марнота й велике зло. Бо що буде людині за всю її працю та журбу серця, яких завдає собі під сонцем? Усі бо її дні – лише біль, мука – її клопіт: навіть уночі не спочиває її серце; і це теж марнота. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 90, 3-4. 5-6. 12-13. 14 і 17
Боже, Ти завжди був для нас притулком.
Ти повертаєш людину в порох. *
І кажеш: «О сини людські, поверніться».
Бо тисяча років перед Твоїми очима – *
як день вчорашній, що минувся, – †
як нічна сторожа.
Ти змітаєш їх, – вони, наче сон, будуть. *
Тож вранці, як трава, минуться,
яка на світанку росте і розцвітає, *
а ввечері буде скошена і засохне.
Навчи нас так рахувати дні наші, *
щоб ми набули серце мудре!
Повернися ж, Господи! До якого часу? *
Будь до слуг своїх ласкавим.
Наповни нас вранці своїм милосердям, *
щоб ми раділи й веселилися всі дні наші, –
нехай блиск нашого Господа Бога буде над нами, †
і Ти утверди діла рук наших, – *
утверди діла рук наших.
ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Кол 3, 1-5. 9-11
Читання з Послання святого апостола Павла до колосян.
Брати! Коли ви з Христом воскресли, то шукайте того, що вгорі – того, де Христос сидить праворуч Бога. Думайте про те, що вгорі, – не про земне. Адже ви померли, і ваше життя укрите з Христом у Бозі. Коли з’явиться Христос – ваше життя, тоді й ви з’явитеся з Ним у славі. Тому умертвіть земні члени: розпусту, нечистоту, пристрасть, потяг до зла і жадобу до наживи, що є ідолослужінням. Не кажіть неправди одне одному, скиньте із себе стару людину з її вчинками й зодягніться в нову, яка оновлюється для пізнання образу Того, хто її створив, де немає ні грека, ні юдея, ні обрізання, ні необрізання, ні варвара, ні скіфа, ні раба, ні вільного, але все й у всьому – Христос. Слово Боже.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 5, 3
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні убогі духом,
бо їхнє Царство Небесне.
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 12, 13-21
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу озвався до Ісуса хтось із натовпу: «Учителю, скажи моєму братові, щоб він поділився зі мною спадщиною!» Та Він відпові в йому: «Чолові че, хто Мене поставив суддею або розподі лювачем над вами?» І промовив ще до них: «Гляді ть і стережі ться всякої зажерливості, бо, навіть якщо хтось має надмір, його життя не залежить від того, що посідає». І Він розпові в їм притчу, кажучи: «В одного багатого чолові ка рясно вродила нива. Тож думав він, говорячи сам до себе: “Що мені робити, бо не маю куди зібрати мого врожаю?” І сказав: “Зроблю так: розвалю свої клуні, збудую бі льші, зберу туди все збі жжя та моє добро і скажу своїй душі : Душе, маєш вдосталь добра, зі браного на багато років: спочивай, їж, пий, розкошуй”. А Бог до нього промовив: “Нерозумний, цієї ночі душу твою зажадають від тебе! А те, що ти приготував, кому воно буде?” Так буває з тим, хто збирає для себе, і не багаті є в Бога». Слово Господнє.
Мовиться «Вірую»
МОЛИТВА ВІРНИХ
У смиренній молитві просімо Господа навчити нас, як правильно використовувати земні блага, щоб осягнути блага небесні:
1. Молімося за нашого Папу, щоб віруючі всього світу вірно виконували його настанови та повчання.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб Господь благословив український народ і обдарував його своїм миром.
3. Молімося за багатодітні сім’ї, щоб вони в усьому покладалися на Боже Провидіння, а держава і оточення допомагали їм.
4. Молімося за багатих людей, щоб вони вміли правильно розпоряджатися матеріальними благами і дбали про бідних та голодних.
5. Молімося за наших померлих родичів та близьких, щоб Господь дав їм вічне спочивання у своєму Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми навчилися гідно використовувати земні блага і збирали скарби нетлінні.
Боже, Ти, віддаючи людині землю та її багатства, прагнув, щоб вона стала володарем усього сотворіння і шанувала Твою мудрість; прийми сьогодні наші слова подяки і вчини, щоб ми гідно користалися Твої ми дарами. Через Христа, Господа нашого.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: благоволи освятити ці дари † і, прийнявши приношення духовної жертви, * вчини, щоб ми самі стали віковічним даром для Тебе. Через Христа, Господа нашого.
Префація на Неділю Звичайного періоду № 20-27
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти зсилав хліб готовий з неба, без утоми, * що міг був дати всяку насолоду, підхожий усякому смакові.
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, наш Отче, оточуй постійною опікою усіх, кого зміцнюєш Твоїм небесним та їнством; † не відмовляй їм у своїй допомозі * і удостой їх вічного спасіння. Через Христа, Господа нашого.
Сьогодні святкуємо свято Преображення Господнього. Учні знали тільки земну славу Господа: помноження хлібів, зцілення хворих. І їм цього вистачало. А Господь хотів їм показати ще більшу Його славу – Небесну, Божу. Ця подія їх несамовито збентежила. Тепер вони не розуміють що відбувається, але в майбутньому проповідуванні Благої Вісті ця подія буде дуже важлива у навернені людей до Бога, вказуючи на божественне походження Ісуса.
СВ. АЛЬФОНСА МАРІЇ ЛІГУОРІ, ЄПИСКОПА І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ (біл) Обов’язковий спомин
Св. Альфонс народився в Марінеллі біля Неаполя у 1696 році. В 16 років став доктором права і розпочав кар’єру адвоката. Зрозумівши небезпеку цієї професії, він залишив її та присвятив себе служінню Богові. Бувши священиком, помітив релігійну байдужість людей і заснував згромадження редемптористів для духовного навчання людей. Написав монументальне моральне богослов’я та багато праць, присвячених аскетизму. Протягом 13 років був, за наказом Папи, єпископом Сант-Агата-дей-Готі (Беневенто, Італія). Отримавши звільнення з цієї посади, повернувся до конгрегації і до кінця життя був прикладом ревності. Помер 1787 року в 90-річному віці.
Або (біл) Перший четвер місяця
Меса про священицькі покликання (стор. 125)