Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 4 серпня, неділя
17:34 Субота 0 366
3-08-2019, 17:34

Літургія на кожен день, 4 серпня, неділя

(зел) XVIII Неділя звичайного періоду
Безумство, відсутність логіки являє той, хто в приземлених справах прикликає Бога як свідка і суддю. Адже в імітації почуття справедливості в нас клекоче звичайна зажерливість. Повні віри, визнаймо, що наше життя залежить виключно від Небесного Отця.


АНТИФОН НА ВХІД
О Боже, рятуй мене, * о Господи, мені  на допомогу поспіши! * Ти – моя поміч і мій визволитель, * о Господи, не забарися! (Пс 70 (69), 2. 6)

Мовиться “Слава во вишніх”

КОЛЕКТА
Всемогутній  Боже, допомагай своїм вірним † і яви одві чну доброту молільникам, котрі  прославляють Тебе як Творця і Господа; * віднови дароване їм життя і відновлене – збережи. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Проп 1, 2; 2, 21-23
Читання з Книги Проповідника.
Марнота марнот, каже Когелет, марнота марнот – геть усе марнота. Буває бо людина, яка трудилася розумно, вміло та з хистом, однак лишає свою частку людині, яка не труди­лася над нею, – це теж марнота й велике зло. Бо що буде людині за всю її працю та журбу серця, яких завдає собі під сонцем? Усі бо її дні – лише біль, мука – її клопіт: на­віть уночі не спочиває її серце; і це теж марнота. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 90, 3-4. 5-6. 12-13. 14 і 17
Боже, Ти завжди був для нас притулком.
Ти повертаєш людину в порох. *
І кажеш: «О сини людські, поверніться».
Бо тисяча років перед Твоїми очима – *
як день вчорашній, що минувся, – †
як нічна сторожа.
Ти змітаєш їх, – вони, наче сон, будуть. *
Тож вранці, як трава, минуться,
яка на світанку росте і розцвітає, *
а ввечері буде скошена і засохне.
Навчи нас так рахувати дні наші, *
щоб ми набули серце мудре!
Повернися ж, Господи! До якого часу? *
Будь до слуг своїх ласкавим.
Наповни нас вранці своїм милосердям, *
щоб ми раділи й веселилися всі дні наші, –
нехай блиск нашого Господа Бога буде над нами, †
і Ти утверди діла рук наших, – *
утверди діла рук наших.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Кол 3, 1-5. 9-11
Читання з Послання святого апостола Павла до колосян.
Брати! Коли ви з Христом воскресли, то шукайте того, що вгорі – того, де Христос сидить праворуч Бога. Думайте про те, що вгорі, – не про земне. Адже ви помер­ли, і ваше життя укрите з Христом у Бозі. Коли з’явиться Христос – ваше життя, тоді й ви з’явитеся з Ним у славі. Тому умертвіть земні члени: розпусту, нечистоту, пристрасть, потяг до зла і жадобу до наживи, що є ідо­лослужінням. Не кажіть неправди одне одному, скиньте із себе стару людину з її вчинками й зодягніться в нову, яка оновлюєть­ся для пізнання образу Того, хто її створив, де немає ні грека, ні юдея, ні обрізання, ні необрізання, ні варвара, ні скіфа, ні раба, ні вільного, але все й у всьому – Христос. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 5, 3
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні убогі духом,
бо їхнє Царство Небесне.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 12, 13-21
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу озвався до Ісуса хтось із натовпу: «Учи­телю, скажи моєму братові, щоб він поділився зі мною спадщиною!» Та Він відпові в йому: «Чолові че, хто Мене поставив суддею або розподі лювачем над вами?» І промовив ще до них: «Гляді ть і стережі ться всякої зажерливості, бо, на­віть якщо хтось має надмір, його життя не залежить від того, що посідає». І Він розпові в їм притчу, кажучи: «В одного багатого чолові ка рясно вродила нива. Тож думав він, говорячи сам до себе: “Що мені  робити, бо не маю куди зібрати мого врожаю?” І сказав: “Зроблю так: розвалю свої клуні, збудую бі льші, зберу туди все збі жжя та моє добро і ска­жу своїй душі : Душе, маєш вдосталь добра, зі браного на багато років: спочивай, їж, пий, розкошуй”. А Бог до нього промовив: “Нерозумний, цієї ночі душу твою зажадають від тебе! А те, що ти приготував, кому воно буде?” Так буває з тим, хто збирає для себе, і не багаті є в Бога». Слово Господнє.

Мовиться «Вірую»

МОЛИТВА ВІРНИХ
У смиренній молитві просімо Господа навчити нас, як правильно використовувати земні блага, щоб осягнути блага небесні:
1. Молімося за нашого Папу, щоб віруючі всього світу вірно виконували його настанови та повчання.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб Господь благословив український народ і обдарував його своїм миром.
3. Молімося за багатодітні сім’ї, щоб вони в усьому покладалися на Боже Провидіння, а держава і оточення допомагали їм.
4. Молімося за багатих людей, щоб вони вміли правильно розпоряджатися матеріальними благами і дбали про бідних та голодних.
5. Молімося за наших померлих родичів та близьких, щоб Господь дав їм вічне спочивання у своєму Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми навчилися гідно використовувати земні блага і збирали скарби нетлінні.
Боже, Ти, віддаючи людині землю та її багатства, прагнув, щоб вона стала володарем усього сотворіння і шанувала Твою мудрість; прийми сьогодні наші слова подяки і вчини, щоб ми гідно користалися Твої ми дарами. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: благоволи освятити ці дари † і, прийнявши приношення духовної жертви, * вчини, щоб ми самі  стали віковічним даром для Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділю Звичайного періоду № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти зсилав хліб готовий з неба, без утоми, * що міг був дати всяку насолоду, підхожий усякому смакові.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, наш Отче, оточуй постійною опікою усіх, кого зміцнюєш Твоїм небесним та їнством; † не відмовляй їм у своїй допомозі * і удостой їх вічного спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:06 Середа 0 23 Літургія на кожен день, 19 вересня, четвер (зел) Четвер ХХІV звичайного тижня
Ми, християни, дуже часто помилково думаємо, що, якщо ми ходимо до храму, молимось, сповідаємось, приступаємо до Причастя, читаємо Біблію, практикуємо перші п’ятниці, суботи, то вже будемо спасенні. Так, це треба робити, але це все має випливати з любові до Бога. Без любові до Бога наші релігійні практики не мають сенсу. Коли ми станемо перед Богом, Він не буде дивитися, що ми робили, тільки – скільки любові ми вклали у те, що робили.
Або (черв) довільний спомин св. ЯНУАРІЯ, єпископа і мученика
Св. Януарій загинув мученицькою смертю під Неаполем у 305 році. Його реліквії були перенесені до Неаполя, який обрав його своїм покровителем.
Спільні Меси: про одного мученика


Літургійний зошит 17:46 Субота 0 228 Літургія на кожен день, 15 вересня, неділя (зел) ХХIV Неділя звичайного періоду
Яке ж прекрасне небо і його радість: “За одного гріш­ни­ка, який кається, радість на небі буде більша, ніж за дев’яноста де­в’ятьма праведниками, які не по­требують покаяння” (Лк 15,7). Чи ж насправді тих 99 праведників не потребують навернення?