Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 2 вересня, понеділок
17:32 Неділя 0 198
1-09-2019, 17:32

Літургія на кожен день, 2 вересня, понеділок

(зел) Понеділок ХХІІ Звичайного тижня
Ісус повертається до свого рідного міста. Спершу Його приймають з ра- дістю, але невдовзі радість перетворюється на злість, заздрість, підозру. Люди не бажають слухати про доброту Бога до язичників. Ісус порівнює себе з двома великими пророками Ізраїля, котрі не цурались язичників, служили їм. А через це власний народ не хотів приймати їхнє служіння. Так само Ісус не сприймається юдеями, тож і звертається зі своїм вченням до язичників, що в багатьох викликає злість. Для нас, християн, великою радістю є те, що Бог однаково любить всіх людей. Й оскільки усі ми є братами і сестрами, то також вчимося від Ісуса любити усіх людей. Вчимося розуміти одне одного, допомагати оточуючим. Й також не ховаймо спасіння лише для себе, але несімо його усім, хто готовий його прийняти.


АНТИФОН НА ВХІД
Змилуйся наді мною, Господи, * бо я ввесь час до Тебе кличу. * Бо Ти, о Господи, добрий і ласкавий, * і повний милосердя до всіх, що Тебе прикликають. (Пс 86 (85), 3. 5)

КОЛЕКТА

Боже сил, Ти – джерело всякого блага; † наповни наші серця любов’ю до Твого Імені і дай нам зростати у побожності; * зміцнюй в нас усе, що добре, і дбайливо бережи те, що Ти зміцнив. Через Господа на- шого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Сол 4, 13-18
Читання з Першого послання святого апостола Павла до солунян.
Не хочемо, щоб ви, брати, не знали про померлих, аби не сумували, як і інші, котрі не мають надії. Бо коли віримо, що Ісус помер і воскрес, то й тих, які поснули, через Ісуса Бог приведе з Ним. Це говоримо вам Словом Господнім: що ми, живі, які залишимося до приходу Господнього, не випередимо по­мерлих. Адже сам Господь з наказом, при голосі арханге­ла і при Божій сурмі, зійде з неба, – і першими воскрес­нуть померлі в Христі. Потім ми, живі, які залишимося, разом з ними будемо підхоплені на хмари, на зустріч з Господом у повітрі, – і так завжди будемо з Господом. Тому потішайте одне одного цими словами. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 96, 1 і 3. 4-5. 11-12аб. 12в-13
Господь приходить, щоб судити землю.
Заспівайте Господу нову пісню! *
Співай Господу, вся земле!
Звістіть між язичниками Його славу, *
серед усіх народів – Його діла дивовижні.
Бо великий Господь і найвищої хвали гідний. *
Він грізний – понад усіма богами.
Адже всі боги народів – це боввани, *
а Господь – сотворив небо.
Хай веселиться небо, *
хай земля радіє!
Хай збуриться море і все, що його наповняє. *
Хай рівнина і все, що на ній, радіє!
Господь приходить, щоб судити землю.
Тоді радітимуть усі дерева в лісі *
перед обличчям Господа, який приходить, – †
бо Він приходить судити землю!
Він справедливо судитиме Всесвіт, *
і у своїй правді – народи.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 4, 18
Алілуя, алілуя, алілуя.
Господь послав Мене благовістити убогим,
проповідувати визволення полоненим.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 4, 16-30

† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус прибув у Назарет, де був вихований, увійшов за своєю звичкою в день суботній до синагоги та встав, щоби читати. І дали Йому книгу пророка Ісаї. І, роз­горнувши книгу, Він знайшов місце, де було написано: «Дух Господній на Мені, тому що Він помазав Мене благовістити убогим, послав мене пропові дувати полоненим визволення, сліпим – прозріння, відпустити пригноблених на волю; звіщати рік Господній сприятливий!» Згорнувши книгу, Він віддав її слузі  та й сів, а очі всіх у синагозі були зосереджені на Ньому. І Він почав говорити до них: «Сьогодні сповнилося це Писання у вухах ваших». Усі  були свідками Йому, дивуючись словам благодаті, які  линули з Його уст. Тож вони казали: «Чи не син це Йосифа?» А Він промовив до них: «А як же ж, скажете Мені  цю приказку: “Лікарю, вилікуй самого себе!” Зроби й тут, на свої й батьківщині, те, що, чули ми, сталося в Капернаумі». І Він промовив: «Воістину кажу вам, що жодний про­рок не приймається на своїй батьківщині. По правді кажу вам, що багато вдів було у дні Іллі  в Ізраїлі, коли небо замкнулося на три роки й шість місяців, коли став­ся великий голод по всій землі . Та до жодної з них не був посланий Ілля, тільки в Сарепту Сидонську – до жін­ки-вдови. І багато було прокажених в Ізраїлі за пророка Єлисея, але ніхто з них не очистився, тільки Нааман – сирієць!» Почувши це, всі в синагозі сповнилися гні вом. І, вставши, вигнали Його геть з міста, і повели Його до урвища гори, на які й було збудоване їхнє місто, щоб Його скинути; та Він, пройшовши поміж ними, віддалився. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Просі мо Христа, який навчає свій народ у Божому храмі, щоб ми не лише ві рували у Його вчення, але й жили згі дно з ним:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, незважаючи на труднощі й перешкоди, наповнювала землю надією, міцним фундаментом якої є сам Христос.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб у його проповідях і настановах все людство почуло голос Господа Христа.
3. Молімося за всіх людей, щоб вони визнали Христа своїм найкращим Учителем і Наставником.
4. Молімося за батьків, щоб вони виховували своїх дітей в дусі віри, самопожертви і ревного служіння Господу.
5. Молімося за померлих, щоб Господь помилував їх і прийняв до Небесного Царства.
6. Молімося за нас, щоб ми завжди уважно слухали Боже Слово та жили згідно з ним.
Господи, Твій народ не прийняв Тебе і Твоїх слів; вчини, щоб ми не тільки слухали Твої повчання, але й впроваджували їх у життя. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай ця свята жертва завжди дає нам спасенну благодать, † щоб те, що відбувається у таїнстві, * звершилося у силі. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Яка велика, Господи, Твоя доброта, * що її Ти зберіг тим, що Тебе бояться. (Пс 31 (30), 20)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені хлі бом небесної трапези, благаємо, Господи, † вчини, щоб ця пожива любові зміцнила наші серця * і спрямувала нас до служіння Тобі  в братах. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:06 Середа 0 23 Літургія на кожен день, 19 вересня, четвер (зел) Четвер ХХІV звичайного тижня
Ми, християни, дуже часто помилково думаємо, що, якщо ми ходимо до храму, молимось, сповідаємось, приступаємо до Причастя, читаємо Біблію, практикуємо перші п’ятниці, суботи, то вже будемо спасенні. Так, це треба робити, але це все має випливати з любові до Бога. Без любові до Бога наші релігійні практики не мають сенсу. Коли ми станемо перед Богом, Він не буде дивитися, що ми робили, тільки – скільки любові ми вклали у те, що робили.
Або (черв) довільний спомин св. ЯНУАРІЯ, єпископа і мученика
Св. Януарій загинув мученицькою смертю під Неаполем у 305 році. Його реліквії були перенесені до Неаполя, який обрав його своїм покровителем.
Спільні Меси: про одного мученика


Літургійний зошит 17:46 Субота 0 228 Літургія на кожен день, 15 вересня, неділя (зел) ХХIV Неділя звичайного періоду
Яке ж прекрасне небо і його радість: “За одного гріш­ни­ка, який кається, радість на небі буде більша, ніж за дев’яноста де­в’ятьма праведниками, які не по­требують покаяння” (Лк 15,7). Чи ж насправді тих 99 праведників не потребують навернення?