Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинал Паролін: в Африці Папа буде свідком надії
15:02 Субота 0 164
31-08-2019, 15:02

Кардинал Паролін: в Африці Папа буде свідком надії

Мир, дбання про створіння, культура зустрічі – такими будуть основні теми 31-ї апостольської подорожі Папи Франциска до Мозамбіку, Мадагаскару та Маврикію. Про це в інтерв’ю для Vatican News розповідає кардинал П’єтро Паролін.
Про це повідомляють Новини Ватикану.

Уже залишилися лічені дні до початку апостольської подорожі Святішого Отця до Мозамбіку, Мадагаскару та Маврикію, що відбудеться від 4 до 10 вересня 2019 року. В інтерв’ю для Vatican News Державний Секретар Святого Престолу кардинал П’єтро Паролін розповів про основні теми, яким присвячений цей візит.

Папа вказуватиме на знаки надії

Він зазначив, що згідно із загальнопоширеним уявленням про Африку – це континент, де існують численні проблеми: конфлікти, епідемії тощо.

“Я вважаю, – додав він, – що Африка – це, насамперед, країна багата на людяність, це земля, багата на цінності та віру”.

Кардинал Паролін пояснив, що всі три основні теми подорожі – мир, дбання про створіння та культура зустрічі – будуть розглядатись у перспективі надії. Наступник святого Петра прагне вказати на ті знаки надії, що існують на континенті.

Відмовитися від логіки насилля

Посилаючись на досягнення мирного договору після десятирічного внутрішнього конфлікту в Мозамбіку, Державний Секретар підкреслив, що в цьому процесі Церква відіграла активну роль. У цій країні Вселенський Архиєрей наголошуватиме на важливості діалогу, на необхідності відмовитися від логіки зброї, від логіки насилля як способу вирішення конфліктів, і розпочати шлях взаємного слухання, співпраці задля цілісного розвитку народу.

Нагальні проблеми Мадагаскару

Торкаючись теми подорожі Папи до Мадагаскару, кардинал Паролін пригадав про свій візит до цієї країни в січні 2017 року, зазначивши, що він побачив країну з численною кількістю молодих людей, тому перед урядом стоять багато викликів щодо їхньої освіти й працевлаштування. Інша проблема – це бідність: за словами кардинала, потрібно подолати великий розрив між невеликою кількістю багатіїв і більшістю вбогого населення.

“ Церква також є бідною, – зазначив він, – але вона намагається підтримувати населення через харитативні та виховні заклади, будучи, таким чином, знаком надії для цього народу. І Папа також прибуде туди, аби зміцнити й підтримати ці зусилля та працю Церкви. ”

Маврикій – перехрестя культур і релігій

9 вересня Наступник святого Петра прибуде до Республіки Маврикій, що є історичним перехрестям різних народів. Майже половина населення належить до індуїстської релігії (49%), далі за численністю йде християнство (32%), а потім іслам (17%). У цьому мультикультурному 1 багаторелігійному контексті Святіший Отець, за словами Державного Секретаря, звертатиме основну увагу на культуру зустрічі, підкреслюючи важливість долати будь-яку форму дискримінації, наприклад, стосовно мігрантів. Діалог між релігіями, на думку кардинала Пароліна, повинен допомагати вирішувати проблеми суспільства та світу в цілому.

Передумови розвитку африканського континенту


На завершення кардинал Паролін наголосив, що він з радістю супроводжуватиме Святішого Отця до Африки, бо саме там він розпочинав своє дипломатичне служіння. На основі свого досвіду він висловив деякі думки стосовно розвитку цього континенту:

“ Насамперед, – пояснив він, – африканці повинні усвідомити власну відповідальність за те, аби знаходити рішення африканських проблем у межах свого суспільства, своїх країн. ”

Отже, доля Африки – в руках африканців. З іншого боку, як вважає Державний Секретар, потрібна увага міжнародної спільноти. «Африка потребує справжніх друзів, не таких, що дивляться на неї через призму власних інтересів, а тих, що насправді зацікавлені в тому, щоб допомогти цьому континентові вкладати всі свої ресурси, всі сили, аби розвиватися й прямувати вперед».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий