Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 30-та річниця служіння францисканців на Закарпатті
12:22 Неділя 0 257
4-08-2019, 12:22

30-та річниця служіння францисканців на Закарпатті

Нещодавно згадували те, як кардинал Пашкаі Ласло побував на Закарпатті у травні 1989 року, і після цієї події церковне життя на Закарпатті почало відроджуватись. Наприкінці липня  того ж року у Виноградів прибув перший францисканець: отець Антал Майнек, потім по черзі отці Давид Радич та Ласло Затько. У наступні роки багато францисканців побувало у Закарпатській місії: брати мінялися, францисканський дух залишався.
Про це повідомляє Мукачівська дієцезія.

28-го липня 2019 року у Виноградові зібралося десять братів-францисканців з тих, які служили там колись і тепер. Вони разом відправляли подячну святу месу. Серед них троє перших братів, з яких Майнек Антал будучи дієцезіальним єпископом очолив Святу Месу.

З багатьох місць прибули вірники, особливо з колишніх звідти, де служили отці, щоб разом з ними дякувати за благодаті останніх 30-ти років та молитись за майбутнє.

На початку та наприкінці святої Меси як несподіванка прозвучали магнітофонні записи візиту кардинала у 1989 р. На завершення Меси всі разом заспівали гімн Марії. Якщо хтось до тих пір не був вражений, у того зараз очі напевне наповнились сльозами. У записах прозвучало те, що після кількох десятиліть нам повернули ключ від храму, і те, що вивезли із церкви стільки сміття, скільки змогли, але і так Божий дім має дуже убогий вигляд… А ми там стояли у тому ж храмі, і висловлювали подяку за останні десятиліття, за люблячу дію Провидіння.

Після святої Меси було агапе, під час якого кожного францисканця оточили його численні давно знайомі віряни; подвір’я церкви стало місцем радісних розмов та зустрічі. А на парафії можна було подивитись виставку фотографій за останні 30 років.

Молімося і зробімо все, що від нас залежить, щоб після гарного минулого та гарних спогадів наша церква на Закарпатті мала таке ж Богу угодне, гарне та щасливе майбутнє!

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 16:08 Вівторок 0 63 Одинадцята річниця інгресу Архієпископа Мечислава Мокшицького і початок реколекцій для священників З нагоди одинадцятої річниці свого інґресу до Львівської Митрополичої Базиліки та початку реколекцій для священників Архієпископ Мечислав Мокшицький увечері 18 листопада очолив Святу Месу в катедрі.