Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 3 серпня, субота
17:49 П'ятниця 0 850
2-08-2019, 17:49

Літургія на кожен день, 3 серпня, субота

(зел) Субота XVII звичайного тижня
Сьогоднішній текст Євангелія описує драматичні події. Йоанові відтято голову. За правду. За те, що не мовчав про гріх. Йоан Хреститель приготував дорогу Христові. Самій Правді. Прийшовши на цей світ, Господь завжди відважно проголошував тільки правду: народові, священикам, фарисеям. Проголошення правди запровадило Господа на хрест. За правду можна вбити людину; але неможливо вбити правду. Тож розвиваймо зернинки правди, які маємо в собі. Господь нас теж буде судити по правді.
Або (біл) Перша субота місяця
Меса Непорочному Серцю ПДМ  (стор. 125)


АНТИФОН НА ВХІД
Бог є у святім своїм житлі . * Бог оселює разом у домі. * Він дає народові потугу й силу.

КОЛЕКТА
Боже, Ти захищаєш усіх, хто Тобі довіряє; без Тебе нічого немає ані міцного, ані святого; † примнож над нами своє милосердя, щоб ми під Твоїм проводом і керівництвом так користувалися минущими благами, * щоб заслужити на успадкування благ небесних. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Лев 25, 1. 8-17
Читання з Книги Левіт.
Господь сказав Мойсеєві на Синай-горі: «Відлічиш собі сім седмиць років, сім разів по сім років, так що час сімох седмиць років буде тобі сорок дев’ять років, і повелиш сьомого місяця десятого дня місяця сурмити голосно в труби. В День Спокутування повелите сурмити голосно в трубу по всій землі вашій; і вважатимете за святий п’ятдесятий рік, і проголосите волю всім мешканцям краю. Це буде ювілей для вас, і кожен повернеться до свого володіння і до роду свого. П’ятдесятий рік буде для вас ювілейним роком. Не будете сіяти, ані збирати того, що само вродиться, і не збиратимете з непрочищеного виноградинка, бо це ювілей, святий це час для вас; з поля їстимете врожай його. В цей ювілейний рік кожен з вас нехай повертається до свого володіння. Якщо ти продаєш що-небудь своєму ближньому чи купуєш у свого ближнього, не кривдьте одне одного. По числу років після ювілею купуватимеш у ближнього твого, а він продаватиме тобі за числом років жнив. Що більше років, то більшу ціну йому поставиш, що менше років, то меншу ціну поставиш, бо число жнив він продає тобі. Нехай ніхто не кривдить ближнього свого, бійся Бога свого, бо Я – Господь, Бог ваш».  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 67, 2-3. 5. 7-8
Хай всі народи славлять Тебе, Боже.
Боже, будь милосердний до нас і поблагос­лови нас, *
осяй нас своїм обличчям.
Щоб ми Твою дорогу на землі пізнали; *
Твоє спасіння – серед всіх народів.
Хай всі народи славлять Тебе, Боже.
Хай веселяться *
і радіють народи,
бо Ти судиш народи праведно *
і народи на землі провадиш.
Земля свій урожай дала. *
Бог, наш Бог, нас благословляє.
Нехай Бог благословить нас *
і хай всі кінці землі Його бояться.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 5, 10
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні переслідувані за правду,
бо їхнє Царство Небесне.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 14, 1-12

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу чутка про Ісуса дійшла до вух тетрарха І ро­да, і він сказав свої м слугам: «Це Йоан Хреститель; він воскрес із мертвих, ітому чудоді йна сила ді є в ньому!» Оскі льки І род, схопивши Йоана, зв’язав його й посадив до в’язниці через Іродіяду, дружину свого брата Фили­па, бо Йоан говорив йому: «Не дозволено тобі  її мати!» Й І род хоті в вбити його, та боявся народу, тому що Йоа­на вважали пророком. Коли був день народження І рода, дочка Іродіяди тан­цювала серед гостей і так сподобалася І родові, що він з клятвою пообіцяв їй дати те, чого ті льки не попросить. Вона ж, намовлена своєю матір’ю, сказала: «Дай мені  тут на підносі голову Йоана Хрестителя!» Цар засмутився, але через клятву й тих, які  сиді ли, наказав дати, тож послав стяти голову Йоанові у в’язниці. Голову принесли на підносі та подали ді вчині, а вона віднесла свої й матері. І прийшли його учні, взяли ті ло, поховали його та пішли й сповістили Ісуса. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом Пресвятої Діви Марії просімо у Господа благодаті миру і любові до ближнього, благодаті духовної зла­годи у суспільстві та світі:
1. За заступництвом Марії, Матері Спасителя, просімо, щоб Церква витривало вела Божий народ шляхами спасіння.
2. За заступництвом Марії, Цариці миру, просімо про мир для всіх народів землі.
3. За заступництвом Марії, Утішительки засмучених, про­сімо розради в стражданнях усім хворим.
4. За заступництвом Марії, Прихистку грішників, просімо про благодать істинного навернення та покаяння для всіх, хто згрішив.
5. За заступництвом Марії, Матері всіх людей, просімо за душі померлих у чистилищі, щоб Господь помилував їх.
6. За заступництвом Марії, Матері доброї допомоги, просімо про поміч для нас самих в усіх справах та починаннях.
Боже, за заступництвом Марії, Матері Твого Сина Ісуса Христа, вислухай наші прохання і вчини, щоб ми, сповідуючи віру в Тебе на землі, заслужили на благодать бути з Тобою на не­бесах. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми дари, які з Твоєї доброти ми Тобі  приносимо, † щоб силою Твоє ї благодаті ця священна тайна освятила наше земне життя * і привела нас до вічної радості. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна, № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Благослови, душе моя, Господа * і не забувай усіх добродійств Його ніколи. (Пс 103 (102), 2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наш Боже, ми спожили божественне таїнство – вічний спомин страстей Твого Сина; † вчини, щоб приніс нам спасіння цей дар, * який Христос дарував нам у своїй невимовній любові. Котрий живе і царює навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.