Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 5 серпня, понеділок
17:32 Неділя 0 283
4-08-2019, 17:32

Літургія на кожен день, 5 серпня, понеділок

(зел) Понеділок XVIII звичайного тижня
Місце, де присутній Ісус Христос, не є пустим. Душа, сповнена Святого Духа, не є порожня. Тіло, яке піддане волі Отця, не є марним. Хоча в очах сповідників комфортного міщанства дружба з Богом є безглуздям, проте найменша річ, принесена і віддана в довірі Ісусові, стає вічним надбанням.
Або (біл) довільний спомин: РІЧНИЦЯ ОСВЯЧЕННЯ РИМСЬКОЇ БАЗИЛІКИ ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ
Після Собору в Ефесі, на якому було проголошено догму про Боже Материнство Пресвятої Діви Марії, Папа Сикст ІІІ присвятив Їй базиліку, збудовану на Есквілінському пагорбі в Римі у 432 році.
Спільні Меси: про Пресвяту Діву Марію (стор. 126)


АНТИФОН НА ВХІД
О Боже, рятуй мене, * о Господи, мені  на допомогу поспіши! * Ти – моя поміч і мій визволитель, * о Господи, не забарися! (Пс 70 (69), 2. 6)

КОЛЕКТА
Всемогутній  Боже,  допомагай  своїм  вірним † і яви одві чну доброту молільникам, котрі  прославляють Тебе як Творця і Господа; * віднови дароване їм життя і відновлене – збережи. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Прости, Господи, провини своїм слугам, † а оскільки ми не можемо Тобі  подобатися через наші вчинки, * нехай спасіння прийде до нас через заступництво Матері Твого Сина, Господа нашого. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Чис 11, 4б-15
Читання з Книги Чисел.
Тими днями сини Ізраїля собі стали плакати: «Хто дасть нам м’яса їсти? Пригадуємо собі рибу, що задарма їли в Єгипті, огірки, дині, пір, цибулю, часник; а тепер душа наша прагне: нема нічогісінько, сама лише манна перед нашими очима». Була ж манна, наче коріандрове насіння, а колір її, як колір буелія. Народ розсипався і збирав її і молов на жорнах або товк у ступах, то й варили її в горщиках і пекли пляцки; а на смак була вона, мов тістечко на олії. І коли вночі спадала роса на табір, то спадала на нього й манна. Вчув Мойсей, що народ плаче по сім’ях, кожен коло входу до свого шатра, і гнів Господній запалав вельми. Стало прикро Мойсею і сказав він до Господа: «Чому вчинив ти таке з своїм слугою? Чому не знайшов я ласки в очах у Тебе, що он тягар усього цього народу Ти звалив на мене? Чи то ж я зачав увесь той народ? Чи то ж я породив його, що Ти мені кажеш: носи його, мовляв, на лоні в себе, як то нянька носить немовлятко, аж до землі, про яку Ти клявся їхнім батькам? Звідки взяти мені м’яса, щоб нагодувати увесь народ оцей? Ось вони з плачем насіли на мене, кажучи: “Дай нам м’яса їсти!” Не під силу мені одному нести увесь люд оцей; занадто тяжкий він для мене. Якщо й далі так обходитимешся зі мною, то ліпше, молю, вбий мене, коли я знайшов ласку в очах Твоїх, щоб я не бачив більше горя мого». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 81, 12-13. 14-15. 16-17
Співайте Богу, нашій допомозі.
Мій народ не послухався голосу Мого, – *
Ізраїль не звернув уваги на Мене.
І Я відпустив їх через впертість їхнього серця; *
вони живуть за забаганками своїми.
Якщо би Мій народ Мене послухав, *
якщо б Ізраїль ходив дорогами Моїми, –
Я скоро впокорив би ворогів їхніх, – *
наклав би Мою руку на тих, хто їх утискає.
Вороги Господні перед Ним би плазували, *
і їхня доля була би вирішена навіки;
добірною пшеницею Я їх нагодував би, *
і медом зі скелі Я би їх наситив!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 4, 4б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Не самим хлібом житиме лю­дина,
але кожним словом, що вихо­дить з уст Божих.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 14, 13-21
† Читання святого Євангелія від Матея.

Того часу Ісус, почувши про смерть Йоана Хрестителя, відплив зві д­ти човном у безлюдне мі сце й уса­мі т­нився; дові давшись про те, ба­га­то людей пішло за Ним пі шки з міст. Вийшовши, Ісус побачив багатьох людей, змилосердився над ними і оздоровив ї хніх хворих. А як звечорі ло, підійшли до Ньо­го учні та й кажуть: «Тут мі сце пус­тинне і година вже пі зня; від­пусти людей, щоби пішли у села ку­пити собі  ї сти». Ісус же відпові в їм: «Не треба їм іти, ви дайте їм ї сти!» Та вони говорять Йому: «Маємо тут лише п’ять хлібі в і дві риби». А Він сказав: «Принесі ть їх Ме­ні  сюди». І, звелі вши людям посідати на траві , узяв п’ять хлібі в та дві риби, звернув погляд до неба, поблаго­словив і, переломивши, дав хліб учням, а учні – людям. І всі ї ли й наї лися, і назбирали за- лишків дванадцять повних коши­ків. А тих, які  ї ли, було близько п’я­ти тисяч чоловікі в, не рахуючи жі­нок і дітей.  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Сотворивши людину, Господь не забуває про неї, а піклується про її душу і тіло; з довірою просімо Його про все, що нам потрібно для гідного і спокійного життя:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона ніколи й ніде не за­бувала про бідних, хворих і тих, кому потрібна допомога.
2. Молімося за Організацію Об’єднаних Націй, щоб вона докладала всіх зусиль, щоб уникнути голоду на землі.
3. Молімося за самотніх і тих, які не можуть працювати, щоб ближні не залишали їх без допомоги.
4. Молімося за дітей із заможних родин, щоби батьки вихо­вували їх працьовитими, ввічливими та здатними на само­зречення.
5. Молімося за померлих, щоб Господь обдарував їх повно­тою радості у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб, споживаючи хліб Тіла Гос­поднього, ми завжди були відкриті на потреби наших ближніх.
Господи, Ти чудесно нагодував хлі бом голодних; вчини, щоб ми, поділившись із ближніми земними благами, заслужили благодать отримати вічні. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: благоволи освятити ці дари † і, прийнявши приношення духовної жертви, * вчини, щоб ми самі стали віковічним даром для Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти зсилав хліб готовий з неба, без утоми, * що міг був дати всяку насолоду, підхожий усякому смакові.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, наш Отче, оточуй постійною опікою усіх, кого зміцнюєш Твоїм небесним та їнством; † не відмовляй їм у своїй допомозі * і удостой їх вічного спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий