Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 5 вересня, четвер
17:53 Середа 0 209
4-09-2019, 17:53

Літургія на кожен день, 5 вересня, четвер

(зел) Четвер ХХІІ звичайного тижня
Всі ми – люди віруючі. Ходимо до Церкви, молимося, приступаємо до Святих Таїнств. Але не раз, коли приходять якісь випробовування, то ми надіємось тільки на свої сили, здібності. Думаємо, що все залежить від нас. А коли відчуваємо, що не можемо дати раду в житті, то впадаємо в розпач, бо бракує нам вже сил. Вчімося не тільки вірити в Ісуса, але і довіряти Йому. Пам’ятаймо: у цьому житті не все залежить від нас.
Або (біл) довільний спомин св. ТЕРЕЗИ з КАЛЬКУТТИ, діви
Мати Тереза (Агнес Гонджа Бояджіу) народилася 27 серпня 1910 р. у Скоп’є (сучасна Македонія, тоді Албанія). У 18 років Агнес вступила до місіонер- ської конгрегації «Ірландські Сестри Лорето» – чернечої спільноти, що працювала в Індії. Черниця Тереза викладала в монастирській школі у східній Калькутті, й вона дедалі більше переймалася бідністю, яка її оточувала.  У віці 36 років с. Тереза відчула заклик «залишити монастир і служити бідним, живучи серед них». 1948 року заснувала Згромадження Місіонерок Любові і присвятила себе служінню знедоленим жителям калькуттських нетрів. 1979 року була удостоєна Нобелівської премії миру. Їй випала нелегка й радісна доля нести людям благу вістку, що Бог є любов і що сенс життя кожного смертного тільки в тому, щоб любити і бути любленим. Мати Тереза померла в Калькутті 5 вересня 1997 року. 4 вересня 2016 року Папа Франциск проголосив Матір Терезу святою.
Спільні Меси: про одну діву
Або (біл) Перший Четвер місяця
Меса про священицькі покликання, (стор. 118)


АНТИФОН НА ВХІД
Змилуйся наді мною, Господи, * бо я ввесь час до Тебе кличу. * Бо Ти, о Господи, добрий і ласкавий, * і повний милосердя до всіх, що Тебе прикликають. (Пс 86 (85), 3. 5)

КОЛЕКТА
Боже сил, Ти – джерело всякого блага; † наповни наші серця любов’ю до Твого Імені і дай нам зростати у побожності; * зміцнюй в нас усе, що добре, і дбайливо бережи те, що Ти зміцнив. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти покликав святу Терезу, діву, щоб вона на любов Твого Сина, який страждав від спраги на хресті, відповіла надзвичайною любов’ю до найубогіших. * Просимо: дай нам за її заступництвом служити Христу в стражденних братах і сестрах. Котрий живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Кол 1, 9-14
Читання з Послання святого апостола Павла до колосян.
Брати! Від того дня, коли ми по­чули про вас, не перестаємо за вас молитися і просити, щоб ви спов­ни­ли­ся пізнанням Його волі в усякій муд­рості й духовному розумінні; щоб ви поводилися гідно Госпо­да, аби догодити Йому в усьому, приносячи плід кожною доброю спра­вою та зростаючи в пізнанні Бога, зміцнюючись усякою силою – за могутністю Його слави, для вся­кої витривалості та терпеливості. З ра­дістю дякуймо Отцеві, який знай­шов нас гідними частки у спадщині святих у світлі. Він визволив нас від влади тем­ряви та переніс до Царства сво­го улюбленого Сина, в якому маємо викуплення, прощення гріхів. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 98, 2-3аб. 3в-4. 5-6
Серед народів Бог явив спасіння.
Господь явив своє спасіння, – *
перед очима народів відкрив свою справедливість,
Він згадав свою милість і свою правду *
домові Ізраїля.
Всі кінці землі побачили *
спасіння нашого Бога.
Вигукуй Господу, вся земле, – *
вигукуйте радісно, співайте і грайте!
Заграйте Господу на гуслах, – *
на гуслах, з мелодійною піснею.
На сурмах, під звуки рога, *
радісний гук перед Царем – Господом здіймайте.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 4, 19
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ідіть за Мною,
і рибалками людей зроблю вас.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 5, 1-11

† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу, коли натовп тіснив Ісуса і слухав Боже сло­во, а Він стояв бі ля Генісаретського озера, то побачив два причалені до берега човни. Рибалки, зійшовши з них, по­лоскали сі ті. Увій- шовши до одного з човні в, який належав Симонові, попросив його трохи відплисти від землі . Він же сів і навчав натовпи з човна. Коли ж перестав промовляти, Він сказав до Симона: «Відпливи на глибину і закиньте ваші сі ті для риболов­лі!» А Симон у ві дповідь сказав: «Наставнику, ці лу ніч трудившись, ми нічого не піймали, та за словом Твоїм закину сі ті!» І, зробивши це, вони наловили силу-силен­ну риби, аж їхні сі ті почали рватися. Тож вони дали знак товаришам у другому човні , щоби прийшли їм допомог­ти. І вони прийшли й наповнили обидва човни, так що ті стали потопати. Побачивши це, Симон-Петро припав до колі н Ісуса, промовляючи: «Відійди від мене, бо я грі шний чолові к, Господи!» Бо від ловлі риби, яку вони пійма- ли, подив охопив його й усі х, хто був з ним, також Якова і Йоана, сині в Зеведеєвих, які  були спі льниками Симона. І сказав Ісус Симонові: «Не бі йся – відтепер ти будеш ловити людей!» І, ви- тягнувши човни на землю, вони, по­кинувши все, пішли слі дом за Ним. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос прагне спасіння всіх людей; просімо Господа за святу Церкву і все людство, щоб усі могли осягнути обіцяне нам спасіння:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він, сповнений Святим Духом, відважно і з любов’ю керував Христовою Церквою.
2. Молімося за священиків, щоб вони ревно виконували свою апостольську працю і допомагали Божому народові осягнути спасіння.
3. Молімося за вчителів, щоб вони навчали і виховували дітей та молодь в дусі служіння Богу, Батьківщині та ближньому.
4. Молімося за молодь, яка вирішила присвятити себе служін- ню Господу, щоб вона перемагала спокуси світу і була вірною своєму рішенню.
5. Молімося за померлих, щоб Господь зглянувся над ними і дав їм світло вічного життя.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб своїм святим життям ми були угодні Богу, а наші ближні бачили наш добрий приклад.
Господи, вислухай наші смиренні молитви і прийди на допомогу усім слугам та дітям Твоєї Церкви; вчини, щоб ми боролися та перемагали підступи сатани і заслужили на вічне життя. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай ця свята жертва завжди дає нам спасенну благодать, † щоб те, що відбувається у таїнстві, * звершилося у силі. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Яка велика, Господи, Твоя доброта, * що її Ти зберіг тим, що Тебе бояться. (Пс 31 (30), 20)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені хлібом небесної трапези, благаємо, Господи, † вчини, щоб ця пожива любові зміцнила наші серця, * і спрямувала нас до служіння Тобі в братах. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:06 Середа 0 23 Літургія на кожен день, 19 вересня, четвер (зел) Четвер ХХІV звичайного тижня
Ми, християни, дуже часто помилково думаємо, що, якщо ми ходимо до храму, молимось, сповідаємось, приступаємо до Причастя, читаємо Біблію, практикуємо перші п’ятниці, суботи, то вже будемо спасенні. Так, це треба робити, але це все має випливати з любові до Бога. Без любові до Бога наші релігійні практики не мають сенсу. Коли ми станемо перед Богом, Він не буде дивитися, що ми робили, тільки – скільки любові ми вклали у те, що робили.
Або (черв) довільний спомин св. ЯНУАРІЯ, єпископа і мученика
Св. Януарій загинув мученицькою смертю під Неаполем у 305 році. Його реліквії були перенесені до Неаполя, який обрав його своїм покровителем.
Спільні Меси: про одного мученика


Літургійний зошит 17:46 Субота 0 228 Літургія на кожен день, 15 вересня, неділя (зел) ХХIV Неділя звичайного періоду
Яке ж прекрасне небо і його радість: “За одного гріш­ни­ка, який кається, радість на небі буде більша, ніж за дев’яноста де­в’ятьма праведниками, які не по­требують покаяння” (Лк 15,7). Чи ж насправді тих 99 праведників не потребують навернення?