Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 4 вересня, середа
17:58 Вівторок 0 957
3-09-2019, 17:58

Літургія на кожен день, 4 вересня, середа

(зел) Середа ХХІІ звичайного тижня
Добре мати такого Царя, як Ісус, який лікує, годує, потішає, біля Нього безпечно. І тому багато людей, що слухали Ісуса, хотіли Його затримати біля себе. 


Але Ісуса не можна затримати біля себе. Ісусом треба ділитись, тому що багато людей ще чекають на Нього. І ми маємо обов’язок давати Ісуса, особливо всім хворим, бідним, знедоленим, безробітним, самотнім. А даємо Ісуса ближнім тоді, коли поводимося в своєму житті, як Ісус.

АНТИФОН НА ВХІД
Змилуйся наді мною, Господи, * бо я ввесь час до Тебе кличу. * Бо Ти, о Господи, добрий і ласкавий, * і повний милосердя до всіх, що Тебе прикликають. (Пс 86 (85), 3. 5)

КОЛЕКТА
Боже сил, Ти – джерело всякого блага; † наповни наші серця любов’ю до Твого І мені і дай нам зростати у побожності; * зміцнюй в нас усе, що добре, і дбайливо бережи те, що Ти зміцнив. Через Господа на- шого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Кол 1, 1-8
Початок Послання святого апостола Павла до колосян.
Павло, з Божої волі апостол Ісуса Христа, і брат Тимотей до святих і вірних у Христі братів, які в Колосах: благодать вам і мир від Бога, нашого Отця. Дякуємо Богові, Отцеві Господа нашого Ісуса Христа, завжди мо­лячись за вас, відколи ми почули про вашу віру в Христа Ісуса та про любов, яку маєте до всіх святих задля надії, що зберігається для вас на небесах, про яку ви ра­ніше чули в слові істини Євангелія, яке до вас прибуло; і як по всьому світі воно приносить плоди та зростає, так і у вас, від того дня, коли ви почули та пізнали Божу бла­го­дать в істині. Цього ви навчилися від Епафра, нашого улюбленого товариша в службі, який є для вас вірним слугою Христа. Він же і повідомив нас про вашу лю­бов у Духові.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 52, 10. 11
На милість Божу я поклав надію.
Я – наче зелене оливкове дерево *
у домі Бога.
Я поклав надію на Боже милосердя *
на віки вічні.
Я буду славити Тебе повіки, *
тому що Ти учинив так;
на Твоє Ім’я покладатися буду, *
бо це добре перед Твоїми святими.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 4, 18
Алілуя, алілуя, алілуя.
Господь послав Мене благовістити убогим,
проповідувати визволення полоненим.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 4, 38-44

† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу, вийшовши із синагоги, Ісус увійшов у дім Симона. А Симонова теща була охоплена великою гаряч­кою. І Його просили за не ї. Ставши над нею, Він заборонив гарячці, й вона зали­шила її. Відразу ж, уставши, вона служила їм. Коли ж заходило сонце, всі, які  мали хворих на рі зні недуги, приводили їх до Нього, а Він, покладаючи на кожного з них руки, оздоровляв їх. Виходили ж бі си з багатьох, викрикуючи й гукаючи: «Ти – Син Божий!» Та Він, картаючи їх, не дозволяв гово­рити, бо вони знали, що Він Христос. Коли ж настав день, Він вийшов і пішов у пустинне мі сце. А на- товпи шукали Його, й прийшли до Нього, та стримували Його, щоб не йшов від них. А Він сказав їм: «І і ншим містам Мені  необхі дно бла­говістити Боже Царство, бо на те Я посланий». І Він пропові дував по синагогах Юде ї. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Люди йшли за Христом, бо Він зцілював їх від хвороб і навчав любові; ідімо й ми до Нього з нашими проханнями, бо Господь наш добрий і милосердний:
1. Молімося за католиків усього світу, щоб Христос зцілив Церкву від усякої хвороби гріха.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він став для всього люд- ства знаком любові та мудрості нашого Господа Ісуса Христа.
3. Молімося за лікарів, щоб вони з любов’ю і самопожертвою виконували свою працю.
4. Молімося за важко хворих, які благають про зцілення, щоб милосердний Господь вислухав їхні прохання і дарував їм здоров’я.
5. Молімося за померлих, щоб Господь благоволив їх обдарувати вічним блаженством.
6. Молімося за нас самих, щоб своїм життям та любов’ю до ближнього ми вели інших людей до віри та побожності.
Господи Ісусе Христе, у своєму земному житті Ти зцілював хворих і допомагав нещасним, вислухай наші молитви, укріпи нашу віру та ревність і допомагай нам у години страждань та болю. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай ця свята жертва завжди дає нам спасенну благодать, † щоб те, що відбувається у таїнстві, * звершилося у силі. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Яка велика, Господи, Твоя доброта, * що її Ти зберіг тим, що Тебе бояться. (Пс 31 (30), 20)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені хлі бом небесної трапези, благаємо, Господи, † вчини, щоб ця пожива любові зміцнила наші серця, * і спрямувала нас до служіння Тобі в братах. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 08:00 Субота 0 114 2 липня Церква згадує святого Бернардина, пресвітера Бернардин Реаліно (1530–1616) народився в заможній італійській родині в м. Карпі. Удома отримав чудову освіту, згодом пробував вивчав медицину в Модені та філософію в Болоньї, проте врешті-решт зосередився на праві, із якого зробив докторат (1556).
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.