Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 6 вересня, п'ятниця
18:02 Четвер 0 187
5-09-2019, 18:02

Літургія на кожен день, 6 вересня, п'ятниця

(зел)  П’ятниця  ХХІІ звичайного тижня
Не вистачить один раз навернутися до Бога і бути досконалим. Навернення до Бога – це процес, який триває усе наше життя. Доки будемо жити, доти будемо вчитись, як бути добрими людьми і добрими християнами. Навернення до Бога – це постійне повставання з наших гріхів. Це постійне вмирання того «старого чоловіка», тобто всього, що віддаляє нас від Бога. Навернення до Бога – це постійне відкривання в своєму житті, як добре бути близько до Бога. Ісус повинен бути для нас завжди новим, молодим, тим, ким ми захоплюємося, кому віримо, кого любимо, наслідуємо.
Або (біл) Перша П’ятниця місяця:
Меса про Пресвяте Серце Ісуса


АНТИФОН НА ВХІД
Змилуйся наді мною, Господи, * бо я ввесь час до Тебе кличу. * Бо Ти, о Господи, добрий і ласкавий, * і повний милосердя до всіх, що Тебе прикликають. (Пс 86 (85), 3. 5)

КОЛЕКТА
Боже сил, Ти – джерело всякого блага; † наповни наші серця любов’ю до Твого Імені і дай нам зростати у побожності; * зміцнюй в нас усе, що добре, і дбайливо бережи те, що Ти зміцнив. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Кол 1, 15-20
Читання з Послання святого апостола Павла до колосян.
Ісус Христос – образ невидимого Бога, первородний усього творіння. В Ньому створене все, що на небі й на землі, – видиме й невидиме, – чи престоли, чи пануван­ня, чи начала, чи влади, – все через Нього і для Нього створене. Він – раніш усього, і все існує в Ньому. Він є Головою тіла – Церкви. Він – початок, первона­роджений з мертвих, щоб у всьому Він мав першість. Тому що Бог уподобав, аби в Ньому перебувала вся повнота, щоби через Нього примирити із собою все, примирити Кров’ю Його хреста, – і земне, і небесне. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 100, 1-2. 3. 4. 5
З радістю станьмо перед нашим Богом.
Вигукуй Господу, вся земле! *
Служіть Господу з радістю,
веселими з’явіться *
перед Його обличчям.
Знайте, що Господь є Богом, *
що Він створив нас, і ми Йому належим;
ми є Його народом, *
вівцями Його отари.
Входьте в Його брами з подякою, – *
в Його двори – з хвалою.
Його прославте, *
Його Ім’я благословляйте.
Адже Господь добрий, *
Його милість – навіки,
і Його вірність – *
з покоління в покоління.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 8, 12
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я є світло для світу! – Господь говорить.
Хто піде за Мною, той світло життя буде мати.
 
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 5, 33-39

† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу фарисеї і книжники сказали Ісусу: «Учні Йоана часто постять і моляться, учні фарисеїв також, а Твої їдять і п’ють». Ісус промовив до них: «Чи можете ви змусити пости­ти гостей весілля, доки молодий з ними? Але прийдуть дні, коли молодого заберуть від них, тоді в ті дні й пости­тимуть». І Він розповів їм також притчу: «Ніхто, відірвавши латку від нового одягу, не пришиває її до старого одягу, бо інакше і нове порве, і до старо- го не згодиться латка з нового. І ніхто не вливає молодого вина в старі бурдюки, інакше молоде вино прорве бурдюки – і само виллється, і бурдюки пропадуть. Але молоде вино треба вливати до нових бурдюків. І ніхто, покуштувавши старого, не схо­че молодого, бо скаже: “Старе краще!”» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Слухаючи слова Христа, просімо, щоб Він благословив усі наші благі починання і обдарував нас благодатями, потрібними для істинно християнського життя:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона з відвагою проповідувала світові Христа – Царя миру, справедливості та милосердя.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він, укріплений міццю Святого Духа, з любов’ю і витривалістю керував Христовою Церквою.
3. Молімося за керівників нашої держави, щоб вони дбали про духовне благо громадян і процвітання України.
4. Молімося за хворих та стражденних, щоб вони знаходили опору в молитві та святих таїнствах, а їхні ближні допомагали їм та підтримували їх.
5. Молімося за наших померлих братів і сестер, щоб Господь вислухав наші прохання та обдарував їх усіх світлом вічного життя.
6. Молімося за нас самих, щоб своїм служінням Богові ми приносили світові радість і надію, яку дарує нам Господь.
Господи Ісусе Христе, Ти прийшов у цей світ, щоб навчити людей, як служити Небесному Отцеві; вислухай наші молитви і вчини, щоб ми вшановували Господа Бога не лише молитвою, а й усім своїм життям. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай ця свята жертва завжди дає нам спасенну благодать, † щоб те, що відбувається у таїнстві, * звершилося у силі. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна №  40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Яка велика, Господи, Твоя доброта, * що її Ти зберіг тим, що Тебе бояться. (Пс 31 (30), 20)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені хлібом небесної трапези, благаємо, Господи: † вчини, щоб ця пожива любові зміцнила наші серця * і спрямувала нас до служіння Тобі в братах. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:06 Середа 0 23 Літургія на кожен день, 19 вересня, четвер (зел) Четвер ХХІV звичайного тижня
Ми, християни, дуже часто помилково думаємо, що, якщо ми ходимо до храму, молимось, сповідаємось, приступаємо до Причастя, читаємо Біблію, практикуємо перші п’ятниці, суботи, то вже будемо спасенні. Так, це треба робити, але це все має випливати з любові до Бога. Без любові до Бога наші релігійні практики не мають сенсу. Коли ми станемо перед Богом, Він не буде дивитися, що ми робили, тільки – скільки любові ми вклали у те, що робили.
Або (черв) довільний спомин св. ЯНУАРІЯ, єпископа і мученика
Св. Януарій загинув мученицькою смертю під Неаполем у 305 році. Його реліквії були перенесені до Неаполя, який обрав його своїм покровителем.
Спільні Меси: про одного мученика


Літургійний зошит 17:46 Субота 0 228 Літургія на кожен день, 15 вересня, неділя (зел) ХХIV Неділя звичайного періоду
Яке ж прекрасне небо і його радість: “За одного гріш­ни­ка, який кається, радість на небі буде більша, ніж за дев’яноста де­в’ятьма праведниками, які не по­требують покаяння” (Лк 15,7). Чи ж насправді тих 99 праведників не потребують навернення?