Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 12 жовтня, четвер
19:30 Середа 0 1 114
11-10-2017, 19:30

Літургія на кожний день. 12 жовтня, четвер

(зел) Четвер ХХVIІ звичайного тижня


Церква сьогодні скеровує до нас слово, в якому Христос показує причину наших поразок у молитві. Перша це нестабільність у молитві. Ми дуже легко знеохочуємось, є нетерпеливі, хотіли б, щоб наші молитви швидко виконувались, так як вибраний народ на пустині. Не хотіли чекати, були готові залишити все, щоб тільки були виконані їх прагнення. Друга – не знаємо, про що молитися, що нам потрібно. Христос підказує: спочатку просіть про Духа, а тоді будете мати і терпеливість і будете знати, що потребуєте.


АНТИФОН НА ВХІД
Господи, усе підлягає Твої й владі * й ніхто не може противитися Твої й волі. * Бо Ти ж створив усе: * небо і землю, і будь-що існує у небесних просторах. * Ти є Господом Всесвіту.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, щедрість Твоє ї любові перевершує заслуги та сподівання тих, що Тебе благають; † яви нам своє милосердя, * прости гріхи, які  непокоять наше сумлі ння, і дай нам також те, чого ми не осмі люємося просити. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Мал 3, 13-20а
Читання з Книги пророка Малахії
«Жорстокі ваші слова супроти  Мене, – каже Господь. – А ви питаєте: “І що ми говорили між собою проти Тебе?” Ви кажете: “То марна річ – служити Богові! Яка користь із того, що ми берегли Його постанови, що ми сумні ходили перед Господом Сил? Тепер же називаємо щасливими зухвалих. Злочинцям теж живеться добре: вони випробовують самого Бога й живуть собі гарненько далі”». Тоді говорили між собою ті, хто Господа боїться. Господь прислухався, почув, і перед Ним почала списуватись пам’яткова книга для тих, хто Господа боїться і поважають Його Ім’я. «Вони будуть Моїми, – говорить Господь Сил, – у той день, що Я готую, стануть Моїм скарбом. Я їх помилую, як чоловік милує свого сина, який йому служить. Тоді ви знов побачите різницю між праведником і безбожником, між тим, хто служить Богові, і тим, хто Йому не служить. Бо ось надходить день, неначе піч палає. Тоді всі горді й усі злочинці будуть – солома, і спалить їх той день, що прийде, – говорить Господь Сил, – і не зоставить їм ні кореня, ні вітки. Для вас же, які боїтеся Імені Мого, зійде сонце правди, і в його промінні буде спасіння».  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 1, 1-2. 3. 4 і 6.

Благословенний, хто довіривсь Богу.


Блаженний чоловік, який не бере участі в раді безбожних, *
не стає на дорогу грішних і не сидить у зібранні з кепкунами,
але його бажання – в Господньому законі; *
і він роздумує вдень і вночі над Його законом.

Благословенний, хто довіривсь Богу.

Він буде, як дерево, посаджене біля потоків води, *
яке приносить свій плід у свою пору,
і листя якого не опадає. *
Він у всьому, що тільки робить, має успіх.

Благословенний, хто довіривсь Богу.

Не так у безбожних, не так! *
Вони – наче пил, який розноситься вітром.
Адже Господь знає праведних дорогу, *
а до­ро­га безбожних загине.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Пор. Діян 16, 14б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Господи, відкрий нам серце,
щоб ми сприйняли слово Твого Сина.

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 11, 5-13
Читання святого Євангелія від Луки
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Хто з вас, маючи дру­га, піде до нього опівночі та скаже йому: “Друже, позич мені три хлі­би, бо приятель мій прийшов до мене з дороги, і не маю що йому дати!” А той зсередини у відповідь каже: “Не турбуй мене! Вже двері зам­кнені й діти мої зі мною на ліж­ку; не можу встати й дати тобі!” Кажу вам: якщо він не встане і не дасть йому заради дружби, то через його настирливість встане і дасть йому, скільки той потребує. І Я кажу вам: просіть – і дасться вам; шукайте – і знайдете; сту­кайте – і відчинять вам. Бо кожний, хто просить, – одер­жує; і хто шукає, – знаходить, а тому, хто стукає, – відчиняють. Коли в когось з вас, батьків, по­просить син риби, – чи замість риби подасте йому змію? Або коли попросить яйце, чи подасте йому скорпіона? Отже, якщо ви, будучи злими, вмієте добрі дари давати вашим дітям, то наскільки більше Небесний Отець дасть Святого Духа тим, які в Нього просять?» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Сам Христос заохочує нас просити потрібні нам дари та благодаті, зі смиренням звернімося до Господа з нашими проханнями:

1. Молімося за Святішого Отця, щоб він, проповідуючи відважно усьому світові Ісуса Христа, зміцнив віру у святій Церкві.
2. Молімося за християн, щоб поспішали нести милосердя.
3. Молімося за нашу Батьківщину, щоб у ній утвердився мир, духовність та економічний добробут.
4. Молімося за невіруючих, щоб вони всім серцем шукали істину і змогли прийти до пізнання Бога.
5. Молімося за наших померлих братів та сестер, щоб Господь вислухав наші молитви і обдарував їх вічним блаженством.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб ми під час випробувань та труднощів шукали порятунку і допомоги в Господі.

Всемогутній вічний Боже, вислухай наші молитви і прийди на допомогу всім, хто до Тебе щиро звертається. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми Тобою встанов- лену жертву † і святими тайнами, які ми звершуємо як Твої слуги, * доверши в нас справу спасіння та освячення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку ,Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже. Ти в доброті створив людину, * а коли вона заслужила осудження, * відкупив її своїм милосердям * через Христа, Господа нашого. Через Нього Твою велич прославляють Ангели, * їй поклоняються Господства і благоговіють перед нею Сили, * а небеса та їхні мешканці і блаженні Серафими разом з ними радіють. Вчини, просимо, щоб і наші голоси приєдналися до них, смиренно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благий Господь до того, хто Його чекає; * до душі, яка Його шукає. (Пл. Єр 3, 25)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, вчини, щоб участь у цьому таїнстві втамувала голод і спрагу нашої душі * та перемінила нас у Христа, котрого ми прийняли. Котрий живе і царює навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.