Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 18 серпня, субота
18:32 П'ятниця 0 258
17-08-2018, 18:32

Літургія на кожен день, 18 серпня, субота

(зел) Субота ХІХ звичайного тижня
Чим є молитва, якщо в поєднанні з покладанням рук передає благодать іншій людині? Ісус Христос вводить нас в таємницю людської природи, з’єднаної з Божим єством. Приймемо з вдячністю запрошення Господа до молитви, зокрема до заступницької молитви.


АНТИФОН НА ВХІД
Поглянь, Господи, на Твій союз, * життя Твоїх убогих не забудь повіки. * Встань, Боже, відстоюй Твою справу * і не забудь крику тих, котрі  Тебе шукають.

КОЛЕКТА
Всемогутній, ві чний Боже, за повчанням Святого Духа ми осмілюємося Тебе називати Отцем; † зміцнюй в наших серцях духа усиновлених дітей, * щоб ми могли отримати обіцяну спадщину. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єз 18, 1-10. 13б. 30-32
Читання з Книги пророка Єзекиїла.
Надійшло до мене таке слово Господнє: «Чому ви все говорите в Ізраїльській землі цю приповідку: “Батьки їли недоспілі виноградини, а на зубах у дітей оскома?” Клянусь Моїм життям, – слово Господа Бога, – не будуть уже більше тієї приповідки в Ізраїлі повторювати. Ось бо всі душі – Мої; чи душа батькова, чи душа синова – Мої вони. Той, хто згрішить, той помре. Хто праведний і творить суд і справедливість, на уз­вишшях не їсть, очей до бовваннв дому Ізраїля не підво­дить, жінки ближнього свого не безчестить, до жінки під час спливу не наближається, нікого не утискає, заставу, що за борг узяв, повертає, здирства не чинить, голодно­му дає хліба, нагого одежею вкриває, на лихву не позичає і не бере відсотків, руки свої стримує від несправедли­вості, суди справедливі між людьми вирікає, у заповідях Моїх ходить і суди Мої пильнує, щоб творити правду, – той праведний, і напевно буде жити, – слово Господа Бога. Як же він породить сина розбишаку, що проливає кров, і чинить якийсь із тих гріхів, цей син не буде жити! Адже він учинив усі ті мерзоти, – він мусить умерти: кров його на ньому буде. Тому Я судитиму кожного з вас, доме Ізраїля, за ва­шими вчинками, – слово Господа Бога. Наверніться, зречіться всіх ваших переступів, щоб не мати вам більше приводу до гріха. Повідкидайте геть від себе ваші гріхи, якими ви згрішили супроти Мене, і зготуйте собі нове серце й новий дух. Чого ж бо вам умирати, доме Ізраїля? Мені бо не люба смерть помираючих, – слово Господа Бога. Наверніться ж і живіть!»  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 51, 12-13. 14-15. 18-19
Створи, о Боже, в мені серце чисте.
Серце чисте створи в мені, о Боже, *
і віднови тривкого духа у нутрі моєму.
Не відкинь мене від свого обличчя *
і не забери від мене свого Святого Духа.
Поверни мені радість свого спасіння *
і зміцни мене Духом могутнім.
Я навчатиму беззаконних Твоєї дороги, *
і безбожні навернуться до Тебе.
Створи, о Боже, в мені серце чисте.
Адже Ти не маєш задоволення від жертви, – *
я приніс би, та всепалення Тобі не до вподоби.
Жертва Богові – це дух сокрушений; *
серцем сокрушеним і впокореним †
Ти, Боже, не погордуєш.
 
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 11, 25
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний Ти, Отче, Господи землі і неба,
бо відкрив таємниці Царства немовлятам.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 19, 13-15

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу привели до Ісуса дітей, щоб руки поклав на них і помолився, а учні заборонили їм. Та Ісус сказав: «Пустіть дітей і не забороняйте їм приходити до Мене, бо таким належить Царство Небесне». І, поклавши на них руки, Він пішов звідти. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Гляньмо з упованням на Ісуса, який благословляє дітей, і вознесімо до Нього наші молитви в інтенції усіх дітей Церкви й усієї землі:

1. Молімося за Святішого Отця, щоб всі діти Церкви слухали його настанов та жили так, щоб увесь світ побачив, що ми істинно є Божими дітьми.
2. Молімося за народи, між якими панує ворожнеча, щоб во­ни вирішили свої конфлікти мирним шляхом.
3. Молімося за батьків багатодітних сімей, щоб вони завжди покладалися на Боже Провидіння і виховували своїх дітей в дусі справжньої віри.
4. Молімося за дітей, які не ходять на уроки релігії, щоб їхні батьки дбали про їхнє виховання і не позбавляли своїх дітей найвищих духовних цінностей.
5. Молімося за померлих, щоб Господь дав їм світло вічного життя.
6. Молімося за нас, щоб ми, приймаючи Тіло та Кров Христа, випросили у Бога для наших сімей особливі благодаті.

Отче наш, що єси на небесах, оточуй опікою своїх дітей, які  живуть на землі, і вчини, щоб вся земля устами дітей та немовлят співала Тобі  славу. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, наш Боже, прийми милостиво дари, яких Ти сам уділяєш своїй Церкві для приношення, * та своєю силою переміни їх у таїнство нашого спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Слав Господа, Єрусалиме, що насичує Тебе ситтю пшеничною. (Пс 147Б, 1. 3 (147, 12. 14))

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай причастя Твоїх таїнств дарує нам спасіння * і укріпить нас у світлі Твоєї істини. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:30 П'ятниця 0 133 Літургія на кожен день, 15 вересня, субота ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ СТРАЖДАЛЬНОЇ (біл) Обов’язковий спомин
Ось твоя мати! – В Слові Божому немає приватних справ, які б нас не стосувалися. Ось твоя мати! – слова, які сказані з хреста, в часі, який Євангеліст називає «годиною Ісуса», котра є одночасно годиною нашого спасіння. Тому ці слова мають спасенне для нас значення. І властивою відповіддю на них буде та відповідь, яку нам подає також Писання: «І відтоді взяв її учень до себе».