Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 3 вересня, вівторок
17:58 Понеділок 0 160
2-09-2019, 17:58

Літургія на кожен день, 3 вересня, вівторок

Вчора в Євангелії ми чули, як Ісуса недобре прийняли в Його рідному місті. Сьогодні почуємо, як Ісус прийшов до міста, яке називається Капернаум.

Він зустрів там людей, відкритих на Його науку. Тому в Капернаумі Ісус навчає, зцілює і виганяє злих духів. Люди вірять Ісусові. Бог дав вірі велику силу. Вона може збільшити діяльність Бога в житті людини. Задумаймося сьогодні, чи віра робить в нашому житті чудеса? Чи змінює наше життя? Чи ми віримо словам Ісуса? Задумаймося, чи міцною є наша віра? Якщо ні, то просімо Ісуса сьогодні про зміцнення нашої віри.
СВ. ГРИГОРІЯ ВЕЛИКОГО, ПАПИ І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ (біл) Обов’язковий спомин
Св. Григорій народився у Римі близько 540 року. Він був вже префектом міста, коли, залишивши кар’єру, заснував у власному будинку бенедиктинський монастир і ще шість монастирів у своїх маєтках на Сицилії. Кілька років був папським нунцієм у Константинополі. 3-го вересня 590 року був обраний Папою. Протягом 15 років керував Церквою в бурхливий період переселення народів. Відновив церковне життя, провів реформу Літургії та церковного співу. Здобув для Христа аріанських лонгобардів і франків та сприяв наверненню Англії. Його письмові твори вплинули  на  формування християнської думки на Заході.  Помер  604  року. Св. Григорій належить до чотирьох великих Вчителів Західної Церкви.


АНТИФОН НА ВХІД
Святий Григорій, возведений на престол святого Петра, * шукав завжди лик Господній * і отримав дари Його любові.

КОЛЕКТА
Боже, Ти дбаєш про свій народ і з любов’ю ним керуєш; † дай за заступництвом святого Григорія, Папи, духа мудрості покликаним до керування Церквою, * щоб зростання пастви у святості було вічною радістю пастирів. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Сол 5, 1-6. 9-11
Читання з Першого Послання святого апостола Павла до солунян.
Про часи та про пори, брати, вам не потрібно писати, адже самі з певністю знаєте, що день Господній приходить, як зло­дій уночі. Коли говоритимуть: «Мир і безпека», – тоді раптово прийде на них погибель, як біль тієї, яка носить в утробі, й вони не втечуть. А ви, брати, не в темряві, щоб той день захопив вас, як злодій. Бо ви всі – сини світла й сини дня. Ми не належимо ні ночі, ні тем­ряві. Тож не спімо, як інші, а пиль­нуй­мо та будьмо тверезі! Адже Бог призначив нас не на гнів, а на те, щоб ми одержали спа­сін­ня через Господа нашого Ісуса Хри­ста, який помер за нас, щоб ми, чи пильнуємо, чи спимо, – разом з Ним жили. Тому втішайте один одного і збу­довуйте один одного, як ви й робите. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 27, 1. 4. 13-14
Господні блага прагну я узріти.
Господь – моє світло і мій Спаситель. *
Кого мені боятись?
Господь – мого життя твердиня. *
Кого мені лякатись?
Одного просив я в Господа, одного буду прагнути: *
щоби протягом усього мого життя я перебував у Господньому домі,
бачив красу Господню *
і оглядав Його святиню.
Я ж маю надію побачити Господні блага у живих країні. *
З нетерпінням чекай на Господа, будь мужнім,
нехай зміцняється Твоє серце – *
очікуй Господа з нетерпінням!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 7, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Великий пророк з’явився між нами,
і Бог свій народ відвідав!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 4, 31-37

† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус спустився у Капернаум, місто галілей­ське, і навчав їх по суботах. І дивувалися з Його вчення, тому що слово Його було з владою. А в синагозі був чоловік, який мав нечистого духа. І він закричав гучним голосом: «Облиш! Що Тобі  до нас, Ісусе Назарянине? Чи Ти прийшов вигубити нас? Знаю, хто Ти є – Святий Божий!» Та Ісус скартав його, кажучи: «Замовкни і вийди з нього!» І демон, кинувши його на саму середину, вийшов з нього, зовсім не заподі явши йому шкоди. І всіх охопив жах. І вони говорили один одному, ка­жучи: «Що це за слово, яке з владою і силою наказує не­чистим духам, і вони виходять?» І розходилася чутка про Нього по всіх місцях околиці. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Сьогодні Церква згадує святого Григорія Великого, Папу і Вчителя Церкви; за його заступництвом звернімося до Господа Бога з нашими проханнями:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона завжди оновлювалася і допомагала сучасному світові наблизитися до Господа.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він, за прикладом святого Григорія Великого, Папи, мужньо і вірно керував Церквою в наш неспокійний час.
3. Молімося за священиків, щоб своїм святим життям вони були прикладом для своїх парафіян.
4. Молімося за богословів та викладачів духовних семінарій, щоб вони ревно навчали майбутніх священиків і допомагали молодому поколінню йти дорогою істини.
5. Молімося за наших померлих братів і сестер, щоб милостивий Бог обдарував їх вічним спочиванням у Христі.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, вірно виконуючи Господню волю, зростали у святості та любові.
Боже, Ти у святому Григорії дав нам взірець святості та ревності у служінні Тобі; вчини, щоб ми, служачи ближнім працею та молитвою,
допомагали їм прийти до Тебе. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Просимо, Господи: зглянься над нами і вчини, † щоб ця жертва, яка була принесена заради відкуплення всього світу від гріхів, * у день спомину святого Григорія посприяла нашому спасінню. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих пастирів № 38

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Вірний і кмітливий управитель, * якого пан настановив над челяддю своєю, * щоб дати їй у визначену пору мірку пшениці. (Пор. Лк 12, 42)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти наситив нас Христом – живим Хлібом, † вчини нас учнями Христа- Учителя, щоб ми, у спомин святого Григорія навчаючись Твоєї істини, * в любові її чинили. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:06 Середа 0 23 Літургія на кожен день, 19 вересня, четвер (зел) Четвер ХХІV звичайного тижня
Ми, християни, дуже часто помилково думаємо, що, якщо ми ходимо до храму, молимось, сповідаємось, приступаємо до Причастя, читаємо Біблію, практикуємо перші п’ятниці, суботи, то вже будемо спасенні. Так, це треба робити, але це все має випливати з любові до Бога. Без любові до Бога наші релігійні практики не мають сенсу. Коли ми станемо перед Богом, Він не буде дивитися, що ми робили, тільки – скільки любові ми вклали у те, що робили.
Або (черв) довільний спомин св. ЯНУАРІЯ, єпископа і мученика
Св. Януарій загинув мученицькою смертю під Неаполем у 305 році. Його реліквії були перенесені до Неаполя, який обрав його своїм покровителем.
Спільні Меси: про одного мученика


Літургійний зошит 17:46 Субота 0 228 Літургія на кожен день, 15 вересня, неділя (зел) ХХIV Неділя звичайного періоду
Яке ж прекрасне небо і його радість: “За одного гріш­ни­ка, який кається, радість на небі буде більша, ніж за дев’яноста де­в’ятьма праведниками, які не по­требують покаяння” (Лк 15,7). Чи ж насправді тих 99 праведників не потребують навернення?