Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Відбулась чергова сесія Школи францисканської духовності
10:26 Вівторок 0 568
26-09-2017, 10:26

Відбулась чергова сесія Школи францисканської духовності

У «Дитячому селищі Яблуниця» з 18 по 23 вересня цього року відбувалась Щкола францисканської духовності. 

Цього разу францисканський дух намагались «розкрити і передати» отці з Ордену Братів Менших з Провінції св. Архангела Михаїла: отець Олександр Лукащук та о. Емануїл Сабадах. Третя сесія зібрала 30 учасників. Чимось новим для мене була Школа францисканської духовності організована сестрою Яною, - ділиться одна з учасниць. Коротко, але дуже детально, отці розповіли нам про феномен ХІІ століття: святого Франциска і святу Клару. У житті св. Франциска вкрай важливим було терпіння, оскільки через нього святий особливим чином наближався до самого Ісуса Христа. Будучи дуже суворим щодо себе, він ставив великий акцент на відданні себе в жертву через відречення, піст та молитви. Всі задуми та бажання оберталися навколо хреста. Франциск помирає для світу, щоб у ньому жив Христос.

Франциск прагнув стати особисто під хрестом Господа, щоб бути Його слугою. Найпрекраснішим моментом з життя святого були стигмати - знамено приналежності до Христа на горі Ла Верна, 17 вересня 1224 року (2 роки перед смертю).

Переходимо до другого феномену - святої Клари. Біографи пишуть, що Клара - це дзеркало, відбиття св. Франциска у «жіночому виданні». Наше життя у сім’ї відбивається потім на подальшому житті. Клара з дому винесла такі риси характеру: лагідність, доброта, особлива турбота про бідних, чого навчила її мати.

Особливу роль у житті святої відігравала свята Літургія - цілковите з’єднання з Улюбленим. Більшу частину монашого життя св. Клара важко хворіла. Так, одного разу, на Різдво Христове, коли Клара лежала у ліжку, сестри не мали змоги її взяти з собою до храму, тоді вона, просячи Господа у своїх молитвах почала чути, а навіть бачити те, що відбувалось у святині. Тому також св. Клара є покровителькою телебачення. Я вдячна Богу за великі свідчення любові та терпіння з Ісусом, які дали ці святі.

А ось Антоніна підкреслює, що їй найбільше запам’ятались (і зрештою були відкриттям) дві головні цілі Третього Францисканського ордену: прагнення до святості та апостольство у Церкві. А ще те, як св. Франциск сприймав Євхаристію «живою, тією, котра оживляє все навколо»... Я дуже вдячна отцям і сестрі Яні, що ця Школа існує, і що ми можемо користати з цих плодів».

Джерело - Малі сестри Непорочного Серця Марії


По темі:

Інститут релігійних наук святого Томи Аквінського в Києві відзначив ювілей

Барселона: VII Міжнародна зустріч європейської молоді за мир


Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України / Молитви 11:48 Середа 0 74 Паломництво ікони Матері Божої Коденської – Матері Єдності Санктуарій Матері Божої Коденської, Цариці Підляшшя і Матері Єдності, розташований на сході Польщі, у Кодені над Бугом. Тут з 1927 року працюють Місіонери Облати Марії Непорочної. 2019 рік оголошено роком Божої Матері Коденської, і з цієї нагоди копія чудотворного образу побуває у всіх спільнотах і парафіях, де працюють Місіонери Облати. В Україні вона перебуватиме протягом 9 місяців (у кожній спільноті приблизно місяць).