Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Ватиканський симпозіум про нагальну потребу переходу на енергетику, менш шкідливу для довколишнього середовища
15:42 Середа 0 134
13-06-2018, 15:42

Ватиканський симпозіум про нагальну потребу переходу на енергетику, менш шкідливу для довколишнього середовища

З 7 до 9 червня 2018 року в осідку Папської Академії наук відбувався симпозіум на тему «Енергетичний перехід і піклування про спільний дім», який організувала Дикастерія сприяння цілісному людському розвиткові у співпраці з американським Університетом Нотр-Дам. У суботу, 9 червня, з учасниками симпозіуму, серед яких були експерти й представники міжнародних корпорацій в енергетичній сфері, найбільших нафтогазових та інвестиційних компаній, зустрівся Папа Франциск. 
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Захід зібрав лідерів різних секторів, які мають вирішальне значення у сприянні ефективному та справедливому переходові на енергетику, менш шкідливу для довколишнього середовища.

На завершення симпозіуму було опубліковано комюніке, у якому, зокрема, йшлося про нагальну необхідність енергетичного переходу, до якого спонукає «незаперечна реальність кліматичної кризи й деградація навколишнього середовища, що завдає найбільшої шкоди бідним». Подолання цієї соціально-екологічної кризи, наголошують автори, вимагає радикальних змін як на особистому, так на суспільному рівні: підтримки ринків, підвищення ефективності використання ресурсів, нових технологій, далекоглядної політики, свідомого громадянського суспільства й нових форм світового лідерства та співпраці.

Учасники симпозіуму проаналізували різні аспекти переходу до низьковуглецевої економіки, зокрема, наслідки тарифікації викидів вуглецю та необхідність розподілу відповідних доходів для бідних людей.

Автори комюніке вказують, що енергетичний перехід не може зводитися тільки до економічного, технологічного й адміністративного питань, а потребує морального голосу. Цей моральний голос, за їхніми словами, подає «революційна енцикліка "Laudato si'"». Наприкінці тексту вони заохочують: «Нехай нас завжди надихає запитання з "Laudato si'": який світ ми хочемо залишити нашим дітям, і тим, хто ще не народився?»

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий