Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургія на кожний день. 12 листопада, неділя
16:14 Субота 0 148
11-11-2017, 16:14

Літургія на кожний день. 12 листопада, неділя

(зел) ХХХІІ Неділя звичайна
Притча про нерозумних і розумних дів застерігає нас, вчить і намагається пояснити, наскільки важливим є очікувати і приготуватися на прихід Господа. Проте найважливіше, щоб ми знали, навіщо маємо це чинити? Чому настільки важливо увійти на весільний банкет? Чи для того, щоб веселитися, наїстися та напитися? А може тому, щоб зустрітися з кимось, хто є найважливіший для мене, бо хоче мене спасти, врятувати і довів це, вмираючи за мене на хресті. З Любові.

АНТИФОН НА ВХІД

Господи, нехай прийде перед Твоє обличчя моя молитва! * Приклони Твоє вухо до мого благання! (Пс 88 (87), 3)

КОЛЕКТА

Всемогутній і милосердний Боже, визволи ми- лостиво нас від усі х ворожих сил, † щоб ми, ві льні від небезпек душі  та ті ла, * могли у свободі духа йти за Тобою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Мудр 6, 12-16

Читання з Книги Мудрості
Мудрість пресвітла й нев’януча, – легко ті її лицезрять, які люблять її, і знаходять її ті, які її шукають. Хто її прагне, тим вона наперед дає себе пізнати. Хто вранці вибирається до неї, той не буде трудитись: сидячи її застане під дверима своїми. Над нею роздумувати – обачності вершина. Хто з-за неї не досипляє, той незабаром безтурботний буде. Сама ж вона скрізь ходить та шукає тих, які її гідні, і на стежках з’являється їм приязно та йде назустріч кожній їхній думці. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 63, 2. 3-4. 5-6. 7-8

До Тебе, Боже, душа моя прагне.

Боже, Ти мій Бог, Тебе я шукаю від світанку. *
До Тебе душа моя прагне,
За Тобою тужить моє тіло *
в цій землі пустинній, спраглій і безводній.

До Тебе, Боже, душа моя прагне.

Так я виглядав Тебе у святині, *
щоби побачити Твою силу і Твою славу!
Бо за життя краща Твоя милість. *
Мої уста Тебе будуть величати.

До Тебе, Боже, душа моя прагне.

Так буду прославляти Тебе у житті своєму; *
в Ім’я Твоє підноситиму свої руки.
Хай наповниться моя душа, немов би жиром і ситістю, *
і радісними окликами висловлювати хвалу уста мої будуть.

До Тебе, Боже, душа моя прагне.

Коли я згадував про Тебе на своєму ліжку, *
то в нічні години роздумував про Тебе.
Адже Ти прийшов мені на допомогу, *
і я під захистом Твоїх крил буду радіти.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ 1 Сол 4, 13-18 (довше) або 13-14 (коротше)

Читання з Першого Послання святого апостола Павла до солунян
Не хочемо, щоб ви, брати, не зна­ли про померлих, аби не суму­ва­ли, як і інші, котрі не мають надії. Бо коли віримо, що Ісус помер і воскрес, то й тих, які поснули, через Ісуса Бог при­веде з Ним.

(Кінець короткого фрагменту)
Це говоримо вам Словом Гос­под­нім: що ми, живі, які зали­ши­мося до приходу Господнього, не випередимо померлих. Адже сам Господь з наказом, при голосі архангела і при Божій сур­мі, зійде з неба, – і першими вос­креснуть померлі в Христі. Потім ми, живі, які за­лиши­мося, разом з ними будемо під­хоп­лені на хмари, на зустріч з Гос­подом у повітрі, – і так завжди бу­де­мо з Господом. Тому потішайте одне одного цими словами. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Мт 24, 42а. 44

Алілуя, алілуя, алілуя.
Пильнуйте і будьте готові,
бо тієї години, про яку й не думаєте, Син Людський приходить.

ЄВАНГЕЛІЄ Мт 25, 1-13


† Читання святого Євангелія від Матея

Того часу Ісус розповів своїм учням цю притчу: «Тоді Царство Небесне буде подібне до десятьох дів, які, взявши свої світильники, вийшли назустріч молодому. П’ять із них були нерозумні, а п’ять – мудрі. Нерозумні, взявши свої світильники, не взяли із собою олії. А мудрі разом зі своїми світильниками в посудинах взяли олію. Оскільки молодий запізнювався, всі задрімали й поснули. А опівночі пролунав крик: “Ось молодий, виходьте йому назустріч!” Тоді всі ті діви встали і приготували свої світильники. Нерозумні сказали мудрим: “Дайте нам вашої олії, бо наші світильники гаснуть!” А мудрі у відповідь сказали: “Щоби часом не забракло і нам, і вам, краще підіть до продавців та й купіть собі”. Коли вони пішли купувати, прийшов молодий, і ті, які були готові, пішли з ним на весілля, і за ними замкнули двері. Потім приходять й інші діви та й кажуть: “Пане, пане, відчини нам!” А він у відповідь сказав: “Запевняю вас, я вас не знаю!” Тож пильнуйте, бо не знаєте ні дня, ні години». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ


Віра у воскресіння спонукає нас душею і тілом, молитвою та працею, радістю і горем служити Богові; просімо благодаті вірно виконувати наші обов’язки:

1. Молімося за Святішого Отця, наших єпископів і священиків, щоб Бог послав їм здоров’я і благословення.
2. Молімося за всіх матерів, щоб вони виховували своїх дітей в дусі істинної релігійності.
3. Молімося за священиків, щоб вони були прикладом єван- гельського життя для всього християнського народу.
4. Молімося, щоб всі християни та люди доброї волі доклали всіх зусиль, щоб подолати страшну хворобу алкоголізму.
5. Молімося за померлих, щоб вони всі осягнули повноту спасіння.
6. Молімося за нас, щоб ми змогли зібратися разом у день воскресіння.

Боже, наш Отче, Ти у воскресінні Ісуса Христа дав нам запоруку нашого воскресіння, укріплюй нашу віру, щоб ми, звільнені від усякого гріха, отримали в нагороду вічне життя. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, поглянь милостиво на принесені дари † і вчини, щоб ми, звершуючи тайну страстей Твого Сина, * осягнули її спасенний плід. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ

Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже. Ми пізнали Твою незмірну славу, коли Ти нам зіслав свого Сина, * щоб Він став людиною і спас нас від вічної загибелі. * Таким чином наша смертна людська природа * стала знаряддям спасіння, * через Ісуса Христа, Господа нашого. Через Нього Твою велич прославляють воїн­ства Ангелів, * які завжди радіють у Твоїй присутності. * Вчи­ни, просимо, щоб і наші голоси приєдналися до них, радісно з ними взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Господь царює наді мною і нічого мені не бракуватиме. * На буйних пасовиськах Він дає мені лежати; * веде мене на тихі води. (Пор. Пс 23 (22), 1-2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Поживлені святим даром, складаємо Тобі подяку, Господи, † і благаємо Твою милість, щоб вилиттям Твого Духа благодать щи- рості перебувала в тих, * кого наповнила небесна сила. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий