Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 2 листопада, четвер
19:04 Середа 0 777
1-11-2017, 19:04

Літургія на кожний день. 2 листопада, четвер

СПОМИН ВСІХ ПОМЕРЛИХ ВІРНИХ
(фіол) Три власні Святі Літургії

Спомин усіх померлих вірних налаштовує нас не дуже оптимістично, найчастіше нагадує нам про втрату когось близького і наповнює смутком. З таким настроєм нам важко слухати Слово, яке переповнене надією. Сьогоднішні читання дають нам унікальну можливість переживати наші розставання у християнському Дусі. Вони допомагають нам входити у вічність і відчувати близькість тих, які нас випередили на дорозі до Небесного Царства. Скористаймося з цієї можливості, просячи Христа, щоб Він нас вів по цим дорогам. Він вже їх пізнав.

ПЕРША МЕСА

АНТИФОН НА ВХІД

Як Ісус помер і воскрес, * так Бог через Нього поверне до життя померлих з Ісусом. * І як в Адамі всі вмирають, * так у Христі й оживуть усі.

КОЛЕКТА

Господи, вислухай милостиво наші молит- ви † і так як Ти утвердив нас у ві рі в Воскреслого із мертвих Твого Сина, * зміцни також наді ю Твої х слуг в очі куванні воскресі ння. Через Господа нашо- го Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Іов 19, 1. 23-27а

Читання з Книги Іова
Заговорив Іов і мовив: «О, якби мої слова були записані, якби вони були вириті на міді! Різцем залізним і олив’яним видовбані у скелі повіки! Я знаю, що Відкупитель мій живе, і останнім Він встане над порохом. Позбавлений навіть шкіри, я встану; і в моїм тілі побачу Бога. Я сам Його узрю, очі мої побачать, а не хтось інший». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 27, 1. 4. 7 і 8б і 9а. 13-14
Бог моє світло і моє спасіння.
Господь – моє світло і мій Спаситель. *
Кого мені боятися?
Господь – захисник мого життя. *
Кого мені лякатися?

Бог моє світло і моє спасіння.

Одного просив я в Господа, одного буду прагнути: †
щоби протягом усього мого життя *
я перебував у Господньому домі,
бачив Господню красу *
й оглядав Його храм.

Бог моє світло і моє спасіння.

Почуй, Господи, мій голос, коли я кликатиму, *
помилуй мене і дай відповідь мені.
Тож я, Господи, шукатиму Твого обличчя! *
Не відверни від мене свого обличчя.

Бог моє світло і моє спасіння.

Я ж маю надію побачити Господні блага *
на землі живих.
З нетерпінням чекай на Господа, будь мужнім, †
хай зміцняється серце Твоє – *
з нетерпінням очікуй Господа!

ДРУГЕ ЧИТАННЯ 1Кор 15, 20-24а. 25-28

Читання з Першого Послання святого апостола Павла до корінтян
Брати! Христос встав з мертвих, – первісток з покійних. Оскільки смерть через людину, – то через людину й воскресіння мертвих. Як в Адамі всі помирають, так у Христі всі оживуть. Кожний у своєму порядку: первісток Христос, потім ті, які Христові, – під час Його приходу, а потім – кінець, коли Він передасть царство Богові й Отцеві. Бо Йому належить царювати, доки не покладе всіх своїх ворогів собі під ноги. Останній ворог, який буде знищений, – це смерть, бо все підкорив Йому під ноги. Коли ж підкорить Йому все, тоді й сам Син підкориться Тому, хто підкорив Йому все, щоб Він був Богом усім і в усьому. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Одкр 1, 5-6

Алілуя, алілуя, алілуя.
Ісус Христос є Первородним з мертвих –
Йому слава і влада навіки-віків! Амінь.

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 23, 44-46. 50. 52-53; 24, 1-6а

Читання святого Євангелія від Луки
Коли  настала  шоста  година, наступила темрява по всій землі – до дев’ятої години; померкло сонце, а завіса храму роздерлася надвоє. Скрикнувши гучним голосом, Ісус промовив: «Отче, у Твої руки передаю свій дух!» Сказавши це, Він віддав духа. Один чоловік, на ім’я Йосиф, який був радником, муж добрий і праведний, підійшовши до Пилата, попросив тіло Ісуса; знявши його, він обгорнув полотном і поклав у висічену гробницю, де ще ніколи ніхто не лежав. Першого ж дня тижня дуже рано жінки прийшли до гробу, несучи пахощі, які приготували. Та вони виявили, що камінь відвалений від гробниці, а ввійшовши, не знайшли тіла Господа Ісуса. І сталося, як були вони через це розгублені, то два мужі стали біля них у блискучому одязі. Вони налякалися і посхиляли обличчя до землі, а ті сказали їм: «Чому ви шукаєте Живого між мертвими? Немає Його тут, бо воскрес!»  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Сьогодні Церква згадує всіх померлих вірних; також і ми вознесімо до Господа молитви за наших померлих родичів, близьких та друзів:

1. Молімося за святу Господню Церкву, щоб вона зростала в істинній єдності та любові.
2. Молімося за всі народи землі, щоб вони жили у мирі та взаємній злагоді.
3. Молімося за наші сім’ї та родини, щоб у них завжди панував дух надії, радості та миру.
4. Молімося за наших померлих єпископів та священиків, щоб вони на небесах отримали нагороду за своє служіння вірним на землі.
5. Молімося за наших померлих батьків, родичів та друзів, щоб всемилостивий Господь простив їхні гріхи і прийняв до спільноти святих у небесах.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вели праведне життя і завжди були готові до зустрічі з нашим Спасителем.

Господи, вислухай наші молитви, які ми складаємо за душі померлих вірних; допоможи нам вірно виконувати Твої заповіді і обдаруй нас в кінці життя благодаттю доброї смерті. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, нехай умилостивлять Тебе наші дари, † щоб Твої померлі слуги були прийняті до слави разом із Твоїм Сином, * з яким ми з’єдналися у великому таїнстві любові. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯПРОПОМЕРЛИХ

Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Стче, Всемогутній вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. У Ньому засвітила для нас надія славетного воскресіння, * і хоча нас засмучує неминучість смерті, * ми втішаємося обітницею майбутнього безсмертя. * Тому що життя Твоїх вірних, о Господи, змінюється, але не кінчається; * і коли зруйнується дім земного паломництва, * їм у небі буде приготовлене вічне помешкання. Тому з Ангелами й Архангелами, * Престолами і Господствами та з усім воїнством небесним * співаємо гімн Твоєї слави, безустанно взиваючи: Свят, Свят, Свят ...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Я – воскресіння і життя. * Хто в Мене вірує, той навіть і вмерши – житиме! * Кожен, хто живе і в Мене вірує, – не вмре повіки. (Йн 11, 25-26)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Господи, вчини, щоб усі помер- лі Твої слуги, за котрих ми звершили це пасхальне Таїнство, * увійшли в дім Твого світла та миру. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий