Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 24 вересня, XXV неділя звичайного періоду
20:00 Субота 0 1 090
23-09-2017, 20:00

Літургія на кожний день. 24 вересня, XXV неділя звичайного періоду

(зел) XXV Неділя звичайного періоду

Динаріи є специфічним біблійним символомЗа часів Ісуса ця монета мала зображення кесарящо вказувало на приналежність до цього воло­даряКожен з нас носить образ Богабо саме на Його образ і подобу ми створеніми Йому належимоВ притчі про робітників у винограднику мо­жемо узріти ще одну дуже важливу детальГосподар дає динаріи не по заслугамлише зі своєї добротисвоєї любовіі тіщо зносили тягар дни­ни отримали динаріиі тіщо працювали лише одну годинуСПАСІННЯ - є даром Спасителя.

АНТИФОН НА ВХІД

Господь каже: Я є спасінням люду, * у будь-якій скруті взивати будуть до Мене, * Я їх вислухаю і буду їм Господом навіки.


КОЛЕКТА

Боже, Ти вмістив усі накази святого Закону у заповіді любові до Тебе й ближнього; f вчини, щоб ми, виконуючи Твої заповіді, * заслужили на вічне життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, f котрий з Тобою живе і царює в єдності Свя­того Духа, * Бог, на віки вічні.


ПЕРШЕ ЧИТАННЯ ІС 55, 6-9

Читання з Книги пророка Ісаї

Шукайте Господа, доки Його можна знайти! Закликайте до Нього, доки Він близько! Нехай безбожник покине свою путь, а беззакон­ник - свої думки! Нехай навернеться до Господа, і Він його поми­лує, до Бога нашого, бо Він на прощення пребагатий. «Думки бо Мої - не ваші думки, і дороги ваші - не Мої дороги, - говорить Гос­подь. - Бо так, як небо вище від землі, так Мої дороги вищі від доріг ваших і думки Мої вищі від думок ваших». Слово Боже.


РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ  Пс 145,2-3.8-9. 17-18

Бог близько того, хто Його взиває.

Щодня буду Тебе благословляти *

і славити Твоє Ім'я на віки вічні.

Великий Господь, гідний найвищої хвали, * 

і величі Його не збагнути.

Бог близько того, хто Його взиває.


Щедрий Господь і милосердний, *

довготерпеливий і милостивий дуже.

Господь до всіх добрий; *

Його щедроти - на кожному Його ділі.


Праведний Господь на всіх своїх дорогах *

і милосердний в кожному своєму ділі.

Господь близький до всіх, які Його кличуть, *

до всіх, які кличуть Його у правді.


ДРУГЕ ЧИТАННЯ  Флп 1,20в-24.27а

Читання з Послання святого апостола Павла до филип 'ян

Брати! Христос буде звеличений у моєму тілі: чи то життям, чи то смертю. Адже для мене жити - це Христос, а померти - це надбання. Та якщо життя в тілі - це для мене плід діла, тоді я не знаю, що виб­рати. Те й друге вабить мене: маю бажання бути вивільненим і бути з Христом, бо це набагато краще, а залишатися в тілі - куди потріб­ніше для вас. Тільки живіть згідно з Євангелієм Христа. Слово Боже.


СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ   Пор. ДІЯН 16, 146

Алілуя, алілуя, алілуя.

Господи, відкрий нам серце,

щоб ми сприйняли слово Твого Сина.


ЄВАНГЕЛІЄ   20, 1-16 а

Читання святого Євангелія від Матея.

Того часу Ісус розповів своїм учням таку притчу: «Царство Небесне подібне до господаря, який вийшов якось вранці найняти робітників до свого виноградинка. Домовившись з робітниками по динарію за день, він послав їх до свого виноградинка. Вийшовши о третій годині, побачив інших, які стояли без діла на ринку, і сказав їм: "Ідіть і ви у виноградник - і дам вам по справедливості". Вони пішли. Далі, вий­шовши о шостій та о дев'ятій годинах, зробив так само. Коли вийшов об одинадцятій годині, знайшов інших, які стояли, і каже їм: "Чому ви стоїте тут без діла цілий день?» Кажуть йому: "Бо нас ніхто не на йняв". Він каже їм: "Ідіть і ви у виноградник". Коли настав вечір, каже господар виноградинка до свого управителя: "Поклич робітників і дай їм платню, почавши від останніх і аж до перших". Ті, хто прийшов об одинадцятій годині, одержали по динарію. А коли підійшли перші, то думали, що одержать більше, але й вони отримали по динарію. Відтак, одержавши, нарікали на пана, кажучи: "Оці останні попрацювали одну годину, а ти прирівняв їх до нас, які ви­несли тягар дня і спеку". А він у відповідь сказав одному з них: "Дру­же, не кривджу тебе; чи не за динарія домовився ти зі мною? Візьми своє і йди. Я ж хочу й цьому останньому дати так само, як і тобі; хіба не можна мені зробити з моїм те, що я бажаю? Чи твоє око лукаве через те, що я добрий?" Так останні будуть першими, а перші -останніми». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ

Нашим життям є Христос, а основним дороговказом до Небесного Царства - Його Євангеліє; просімо Господа, щоб ми жили за Єван-гелієм і так удостоїлися вічного життя:

- Молімося, щоб свята Церква в усьому світі без перешкод мог­ла проповідувати Христа усім народам.

- Молімося за Святішого Отця, щоб приклад його живої віри закликав до Церкви нових сповідників Христа.

- Молімося за дітей усього світу, щоб вони мали забезпечені можливості гідного дитинства та духовного розвитку.

- Молімося за чисельні священицькі та чернечі покликання, щоб завжди було достатньо працьовитих рук в Господньому виног­раднику.

- Молімося за померлих, щоб Господь обдарував їх вічним спо­чиванням у своєму Царстві.

- Молімося за нас самих, щоб ми зберігали дар нашої віри від усякого бруду гріха і своїм праведним життям могли привести до Господа наших невіруючих братів.

Боже наш і Отче, дякуємо, що через таїнство Хрещення Ти покликав нас до віри і просимо: підтримуй нас своєю десницею, щоб ми гідно користувалися цим великим даром. Через Христа, Господа нашого.


МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Просимо, Господи: прийми милос­тиво дари свого народу f і вчини, щоб у небесних таїнствах він отримав блага, * в які вірує усім серцем. Через Христа, Господа нашого.


АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Господи, Ти повелів заповіді Твої, * щоб пильнувати вельми. * О, якби мої дороги були певні, * щоб зберігати Твої установи! (Пс 119 (118), 4-5)


МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Господи, безустанно допомагай усім, кого Ти зміцнив своїм таїнством, * щоб ми і в тайнах, і в поведінці осягли плоди відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.