Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 24 вересня, XXV неділя звичайного періоду
20:00 Субота 0 388
23-09-2017, 20:00

Літургія на кожний день. 24 вересня, XXV неділя звичайного періоду

(зел) XXV Неділя звичайного періоду

Динаріи є специфічним біблійним символомЗа часів Ісуса ця монета мала зображення кесарящо вказувало на приналежність до цього воло­даряКожен з нас носить образ Богабо саме на Його образ і подобу ми створеніми Йому належимоВ притчі про робітників у винограднику мо­жемо узріти ще одну дуже важливу детальГосподар дає динаріи не по заслугамлише зі своєї добротисвоєї любовіі тіщо зносили тягар дни­ни отримали динаріиі тіщо працювали лише одну годинуСПАСІННЯ - є даром Спасителя.

АНТИФОН НА ВХІД

Господь каже: Я є спасінням люду, * у будь-якій скруті взивати будуть до Мене, * Я їх вислухаю і буду їм Господом навіки.


КОЛЕКТА

Боже, Ти вмістив усі накази святого Закону у заповіді любові до Тебе й ближнього; f вчини, щоб ми, виконуючи Твої заповіді, * заслужили на вічне життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, f котрий з Тобою живе і царює в єдності Свя­того Духа, * Бог, на віки вічні.


ПЕРШЕ ЧИТАННЯ ІС 55, 6-9

Читання з Книги пророка Ісаї

Шукайте Господа, доки Його можна знайти! Закликайте до Нього, доки Він близько! Нехай безбожник покине свою путь, а беззакон­ник - свої думки! Нехай навернеться до Господа, і Він його поми­лує, до Бога нашого, бо Він на прощення пребагатий. «Думки бо Мої - не ваші думки, і дороги ваші - не Мої дороги, - говорить Гос­подь. - Бо так, як небо вище від землі, так Мої дороги вищі від доріг ваших і думки Мої вищі від думок ваших». Слово Боже.


РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ  Пс 145,2-3.8-9. 17-18

Бог близько того, хто Його взиває.

Щодня буду Тебе благословляти *

і славити Твоє Ім'я на віки вічні.

Великий Господь, гідний найвищої хвали, * 

і величі Його не збагнути.

Бог близько того, хто Його взиває.


Щедрий Господь і милосердний, *

довготерпеливий і милостивий дуже.

Господь до всіх добрий; *

Його щедроти - на кожному Його ділі.


Праведний Господь на всіх своїх дорогах *

і милосердний в кожному своєму ділі.

Господь близький до всіх, які Його кличуть, *

до всіх, які кличуть Його у правді.


ДРУГЕ ЧИТАННЯ  Флп 1,20в-24.27а

Читання з Послання святого апостола Павла до филип 'ян

Брати! Христос буде звеличений у моєму тілі: чи то життям, чи то смертю. Адже для мене жити - це Христос, а померти - це надбання. Та якщо життя в тілі - це для мене плід діла, тоді я не знаю, що виб­рати. Те й друге вабить мене: маю бажання бути вивільненим і бути з Христом, бо це набагато краще, а залишатися в тілі - куди потріб­ніше для вас. Тільки живіть згідно з Євангелієм Христа. Слово Боже.


СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ   Пор. ДІЯН 16, 146

Алілуя, алілуя, алілуя.

Господи, відкрий нам серце,

щоб ми сприйняли слово Твого Сина.


ЄВАНГЕЛІЄ   20, 1-16 а

Читання святого Євангелія від Матея.

Того часу Ісус розповів своїм учням таку притчу: «Царство Небесне подібне до господаря, який вийшов якось вранці найняти робітників до свого виноградинка. Домовившись з робітниками по динарію за день, він послав їх до свого виноградинка. Вийшовши о третій годині, побачив інших, які стояли без діла на ринку, і сказав їм: "Ідіть і ви у виноградник - і дам вам по справедливості". Вони пішли. Далі, вий­шовши о шостій та о дев'ятій годинах, зробив так само. Коли вийшов об одинадцятій годині, знайшов інших, які стояли, і каже їм: "Чому ви стоїте тут без діла цілий день?» Кажуть йому: "Бо нас ніхто не на йняв". Він каже їм: "Ідіть і ви у виноградник". Коли настав вечір, каже господар виноградинка до свого управителя: "Поклич робітників і дай їм платню, почавши від останніх і аж до перших". Ті, хто прийшов об одинадцятій годині, одержали по динарію. А коли підійшли перші, то думали, що одержать більше, але й вони отримали по динарію. Відтак, одержавши, нарікали на пана, кажучи: "Оці останні попрацювали одну годину, а ти прирівняв їх до нас, які ви­несли тягар дня і спеку". А він у відповідь сказав одному з них: "Дру­же, не кривджу тебе; чи не за динарія домовився ти зі мною? Візьми своє і йди. Я ж хочу й цьому останньому дати так само, як і тобі; хіба не можна мені зробити з моїм те, що я бажаю? Чи твоє око лукаве через те, що я добрий?" Так останні будуть першими, а перші -останніми». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ

Нашим життям є Христос, а основним дороговказом до Небесного Царства - Його Євангеліє; просімо Господа, щоб ми жили за Єван-гелієм і так удостоїлися вічного життя:

- Молімося, щоб свята Церква в усьому світі без перешкод мог­ла проповідувати Христа усім народам.

- Молімося за Святішого Отця, щоб приклад його живої віри закликав до Церкви нових сповідників Христа.

- Молімося за дітей усього світу, щоб вони мали забезпечені можливості гідного дитинства та духовного розвитку.

- Молімося за чисельні священицькі та чернечі покликання, щоб завжди було достатньо працьовитих рук в Господньому виног­раднику.

- Молімося за померлих, щоб Господь обдарував їх вічним спо­чиванням у своєму Царстві.

- Молімося за нас самих, щоб ми зберігали дар нашої віри від усякого бруду гріха і своїм праведним життям могли привести до Господа наших невіруючих братів.

Боже наш і Отче, дякуємо, що через таїнство Хрещення Ти покликав нас до віри і просимо: підтримуй нас своєю десницею, щоб ми гідно користувалися цим великим даром. Через Христа, Господа нашого.


МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Просимо, Господи: прийми милос­тиво дари свого народу f і вчини, щоб у небесних таїнствах він отримав блага, * в які вірує усім серцем. Через Христа, Господа нашого.


АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Господи, Ти повелів заповіді Твої, * щоб пильнувати вельми. * О, якби мої дороги були певні, * щоб зберігати Твої установи! (Пс 119 (118), 4-5)


МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Господи, безустанно допомагай усім, кого Ти зміцнив своїм таїнством, * щоб ми і в тайнах, і в поведінці осягли плоди відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:23 Середа 0 104 Літургія на кожен день, 18 жовтня, четвер У свято Євангеліста Луки, Церква нагадує нам те, до чого ми покликані. Це слово, скероване до учнів Ісуса, яким є кожен з нас на підставі отриманого Хрещення. Ми покликані проповідувати Царство Небесне. Христос знає як це є важко, як багато небезпек таяться на кожного, хто буде євангелізувати. Ісус також знає про нетривалу користь, яку може нам дати людське забезпечення. Найбільш ефективним у поширенні Євангелія є Дух, який захищає, оберігає і потішає.
Св. ЛУКИ, ЄВАНГЕЛІСТА (черв) Свято
Св. Лука, за походженням язичник, був лікарем. Після прийняття християнства він став співпрацівником св. Павла і супроводжував його в місіонерських подорожах. Написав Євангеліє і Діяння апостолів. Його Євангеліє показує Христа як лікаря душ і тіл. Переказав нам притчу про блудного сина, про відпущення гріхів розпусниці та розкаяному розбійнику. Данте назвав св. Луку “істориком лагідності Христа”. Згідно з традицією, св. Лука загинув мученицькою смертю в Ахаї.


Літургійний зошит 18:34 Субота 0 313 Літургія на кожен день, 14 жовтня, неділя (зел) ХХVIІІ Неділя звичайного періоду
Христос часто  випробовує своїх учнів та наслідувачів. Він це чинить, щоб допомогти їм пізнати правдиві наміри їх сердець. У юнака з сьогоднішнього Євангелія дуже високі інтенції. Під впливом емоцій він просить про речі, які не знає. Він гадає, що вічне життя має свою ціну, але він не припускав навіть, що настільки високу. Якщо він відійшов пригнічений це тому, що не мав власних сил виконати слова Ісуса. Можливо він не знав, чим точно є вічне життя, але він хотів піти за Ним. Шкода, що цей юнак не чув слів Ісуса: Для людей це неможливе, але не для Бога, бо для Бога все мож­ливе.