Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Школа літурігйного співу у Житомирі: співати серцем
17:32 Середа 0 811
15-11-2017, 17:32

Школа літурігйного співу у Житомирі: співати серцем

10-12 листопада у Житомирі відбулася Школа літургійного спіу, яку провели Павел Бембенек та Хуберт Ковальскі, польські композитори та диригенти.


Кульмінацією Школи стала участь у недільній парафіяльній св. Месі у храмі святого Йоана з Дуклі. Завжди на 10.30 церква заповнена, а цього дня там було особливо людно. Польські диригенти зробили неможливе з точки зору людської логіки: поєднати близько сотні людей з різним рівнем музичної освіти та професійності у хор та з’єднати з камерним оркестром, який теж складався з учнів та викладачів Житомирських музичних шкіл та училища. Молоді учасники, які прибули не лише з Житомира і найближчих околиць, але також зі Львова, Харкова, Києва, Одеси, Чорноморська, змогли на три дні відчути себе єдиним організмом, подружитися, відкритися на Слово. Звичайно, як і говорили Павел та Хуберт, ніхто не сподівався, що хор звучатиме, як академічний колектив. Були огріхи, помилки, щось вдалося, а щось — не дуже. Але вдалося розчулити людей, відкрити їхні серця на щось прекрасне, відволікти від земних турбот хоч на декілька годин. Вперше за кілька років наступна за розкладом Служба розпочалася пізніше. Бо не хотіли відпускати хористів і музикантів, аби хоч трохи затримати це відчуття неба і єдності.


Після Меси були подяки всім, хто спричинився до цього свята. Ідею дав отець Вальдемар Павелець, паллотин, а сестра Гелена Гонгало, органістка храму св. Софії, зуміла організувати безліч людей, аби Школа відбулася. «Для нас найбільшим враженням стало те, що і Павел, і Хуберт відворюють у музиці свою віру. Вони живуть так, як декларують, жодного лицемірства. І ще — неймовірне ставлення до всіх. Цьому варто українцям повчитися», — діляться учаниці зі Львова.


Хуберт Ковальські запрошує всіх долучатися до подібних майстер-класів: «Скажу вам, будьте відважні! Навіть якщо вам здається, що ви не вмієте співати. Ви цього не зрозумієте, поки не почнете. Варто почати». А Павел Бембенек додає: «Українці, ви — неймовірні! Ви навіть не уявляєте наскільки! Ви співаєте серцем, це найважливіше! Саме тому з вами так добре працювати». Вже призначено нову дату зустрічі: 8 квітня, Неділя Божого Милосердя. Зберемося, аби разом просити про мир у світі.
Марина Грицька-Анненкова
Фото: Олег Філенко

Джерело: Credo

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий