Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » Кардинал Ґрохолевський – про католицьку освіту (з брифінгу в Бердичеві)
15:40 П'ятниця 0 44
21-07-2017, 15:40

Кардинал Ґрохолевський – про католицьку освіту (з брифінгу в Бердичеві)

Земне життя християн нагадує школу, де ми набираємо знань, отримуємо заліки, а в момент смерті складаємо вступний іспит до Небесного Царства. І хоча наш Отець – милосердний екзаменатор, необхідно докласти всіх зусиль, щоб уже на землі правильно зрозуміти свою дорогу. Про це йшлося на брифінгу кардинала Зенона Ґрохолевського, який відбувся 16 липня 2017 року в Бердичеві, у рамах традиційного паломництва до місцевого санктуарію.
Набуття знань і правильне формування особистості – фундамент духовного розвитку людини. Саме кардинал Зенон Ґрохолевський довгі роки був у Римській Курії тією особою, яка опікувалася питаннями католицького вишколу. Протягом 16 років він очолював Конгрегацію католицької освіти й обіймав посаду Великого канцлера Папського Григоріанського університету.
Під час брифінгу кардинал розповів про католицьку освіту, високий рівень якої визнають дуже багато людей, зокрема й не католиків, віддаючи дітей на навчання саме до католицьких шкіл. Кардинал підкреслив, що зусилля, вкладені в поїздки по всьому світу для опіки про католицькі навчальні заклади, духовно його збагатили. Він кілька разів підкреслив, що пишається католицькими школами й університетами. Зокрема зауважив: «Хоча якість знань, які отримують учні католицьких шкіл, висока, цього все-таки замало. Виховання – це справа любові, це відкрите серце вчителя, який формує учня власним прикладом. Саме такий взірець дав нам Ісус і Його Мати. Я не раз зустрічався й розмовляв із представниками різних віровизнань і конфесій. Вони казали мені, що ведуть дітей до католицьких шкіл, бо тут передають цінності, формують цілісну людину».
Також кардинал Ґрохолевський відзначив певну парадоксальність сучасної католицької освіти: «Є чимало країн, де учнів католицьких шкіл більше, ніж власне католиків. Наприклад, у Таїланді всіх вірних Католицької Церкви близько 300 тисяч, а учнів католицьких шкіл – понад 450 тисяч. Дуже приємно було почути слова подяки за нашу освіту з уст очільників цієї держави. Католицькі навчальні заклади прийшли сюди, коли країна була дуже бідна, і наші випускники доклали зусиль до її розбудови... Католицький Університет на Філіппінах має вже 500 років. До речі, навіть сьогоднішній президент Сполучених Штатів навчався в католицькій школі».
Кардинал нагадав, що в Україні раніше не було католицьких шкіл. Але нині держава дала таку можливість, тому виникатимуть дитячі заклади з таким фундаментом – і це, на думку кардинала, не може не втішати.
Під час брифінгу кореспондентка КМЦ спитала кардинала, як католицька освіта доєдналася до так званого «Болонського процесу» – взаємного визнання дипломів різних країн й академічних інституцій. Його Ексцеленція з радістю констатував: «Ми вже давно в болонському процесі. Документи, підписані Папою, визнають світські державні заклади. Ми також активно співпрацюємо з ЮНЕСКО, а в Раді Європи є особа, відповідальна за узгодження католицької та світської освіти».
Наприкінці зустрічі кардинал висловив свої думки і щодо бердичівського паломництва: «Люди потребують таких зустрічей, особливо коли нас так багато. Сьогодні люди радісні, я бачив безліч щасливих усмішок. Але й багато сліз на обличчях старших людей – це були сльози щастя, бо вони були свідками відродження святині. Тішуся, що тут так багато молоді, отже, майбутнє Церкви в надійних руках. Санктуарій – це прекрасне місце для навернення людини. Трапляється, що хтось роками відкладає Таїнство Сповіді і приступає до нього саме в місці, де Божа благодать така виразна».
Наталія Карпова, КМЦ
(Фото: Галина Карпова)

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 15:43 П'ятниця 0 60 День Спільноти Руху Світло-Життя у Києві

Збір урожаю розпочато. Осінній День Спільноти тому гарний доказ. Цілісіньке літо учасники Руху Світло-Життя підживлювали, пололи і обробляли від шкідників свої тендітні серця, душі і розум, аби зростати на формаційній ниві і «достигати» для Неба. Отож, Київ, проспект Перова, парафія Марії-Матері Церкви стала 16 вересня місцем зустрічі Руху Світло-Життя Київсько-Житомирської Дієцезії і першим пунктом прийому численних перших плодів літа.