Католицький Медіа-Центр Римсько-Католицької Церкви в Україні
» » » Українські церкви значно допомагають звільненню заручників – радник СБУ
15:44 П'ятниця 0 468
17-11-2017, 15:44

Українські церкви значно допомагають звільненню заручників – радник СБУ

Результатом переговорів щодо обміну полоненими, в тому числі недавніх за участю президента Росії, буде сам факт обміну. Поки що мають місце "попередні домовленості", а також продовжуються переговори, в тому числі із залученням церков.
Про це «Обозревателю» розповів радник голови Служби безпеки України Юрій Тандіт, повідомляє Інститут релігійної свободи.

«Для нас результатом буде безпосередньо той день і година, коли будуть звільнені наші співгромадяни, які є заручниками. Поки що є попередні домовленості», – сказав він.

Тандіт нагадав про те, що 12 жовтня глава Служби безпеки України Василь Грицак звернувся з ініціативою до Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з проханням "звернутися особисто до глав світових церков, в тому числі до патріарха Кирила, до Папи Франциска, до лідерів інших світових конфесій" і посприяти якнайшвидшому звільненню полонених, які утримуються так званими «ДНР/ЛНР».

«Ми бачимо, як активно представники Ради Церков стали нам допомагати, є персональні звернення. І ми впевнені в тому, що результат буде», – підкреслив радник глави СБУ.

Юрій Тандіт підкреслив, що ця тема є дуже делікатною, тому важливо, щоб політики не піарилися на проблемі звільнення заручників.

«Ми не говоримо про персон, тому що дуже багато осіб беруть участь у цьому процесі. Крім СБУ – політики, лідери нашої держави і лідери інших держав, наші партнери, які говорять на тему про звільнення заручників. І волонтери, і звичайні люди. І найголовніше – рідні, про них ми не повинні забувати. Можливо, їхня роль і є найголовнішою в цьому процесі, тому що вони постійно беруть участь у всіх зустрічах, хвилюються за своїх близьких. Вважаю, що саме завдяки їхній участі цей процес відновився», – переконаний радник СБУ.

Як повідомляли ЗМІ, президент Росії Володимир Путін по телефону обговорив з ватажками «ДНР» і «ЛНР» про обмін полоненими між владою України і фактичним керівництвом непідконтрольних територій ОРДЛО. Повідомлялося, що останні в цілому підтримали цю ініціативу.

Нагадаємо, що 2 листопада Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій прийняла звернення до міжцерковних об’єднань та гуманітарних інституцій з проханням про сприяння у звільненні заручників, утримуваних так званими «ДНР/ЛНР».

Раніше, у вересні 2016 року, ВРЦіРО закликала російських релігійних діячів та Всесвітню Раду Церков сприяти звільненню заручників на Сході України як прояв милосердя.

Джерело - Інститут релігійної свободи

По темі:
Прем’єр-міністр України призначив собі радника з релігійних питань
Рада Церков виступає за законодавчі зміни задля протидії домашньому насильству
Комісія ВРЦіРО розробляє єдині правила діяльності церковних реабцентрів

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 17:08 Понеділок 0 145 Урочистість Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії та молитва за мир в Україні в бердичівському санктуарії При Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію в Бердичеві діє парафія Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, і 8 грудня тут відзначили відпустову урочистість. Під час Літургії вірні молилися також за мир в України, підтримуючи молитовний заклик Церкви.