Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » 39 років тому польський кардинал Кароль Войтила став Папою Римським
14:42 Понеділок 0 1 325
16-10-2017, 14:42

39 років тому польський кардинал Кароль Войтила став Папою Римським

Папа-поляк вплинув на долю Католицької Церкви і всього світу.
39 років тому, 16 жовтня 1978 року в Ватикані обрали 264-го Папу Римського. Та історична подія стала справжньою радістю для Польщі, яку вважали країною «за залізною завісою».

За кандидатуру Кароля Войтили проголосували 99 з 111 кардиналів. У 18.18 над Сікстинською капелою в Римі з'явився білий дим, а через деякий час з балкона базиліки кардинал Перикле Фелічі сказав історичні слова: «У нас є Папа. Преосвященніший і Високоповажний пане Кароль, кардинал Святої Римської Церкви Войтила».

Вперше за 455 років новим понтифіком став кардинал неіталійського походження. Поляк Кароль Войтила прийняв ім'я Йоан Павло II. Він став також наймолодшим понтифіком за останні 150 років - в 1978 році йому було 58. Папа-поляк мав важливий вплив на долю Католицької Церкви і всього світу. Його постать відіграла ключову роль у поваленні комунізму. Багато істориків підкреслюють, що Йоан Павло II особливо вплинув на ситуацію та долю Центральної і Східної Європи. Після його паломництва до Польщі в 1979 році почався процес політичних змін, що поширилися на половину Старого континенту.

Йоанн Павло II був главою Католицької Церкви 27 років. Це один з найдовших термінів перебування понтифіком в історії. Протягом цього часу Йоан Павло II здійснив 104 закордонні поїздки, 9 разів він був у Польщі. Папа почав процес зачислення до лику святих понад 1300 осіб, зокрема 160 поляків.

Папа Йоан Павло II підтримував діалог між представниками християнства, іудаїзму та ісламу. Був першим понтифіком, який відвідав протестантську Церкву і синагогу.
Йоан Павло II помер 2 квітня 2005 року. 27 квітня 2014 року польський Понтифік був канонізований, тобто зачислений до лику святих. За рішенням польського Сейму, 16 жовтня в Польщі є Днем Папи Йоана Павла II.

Відзначимо також, що вранці 11 жотвня перед могилою святого Папи Йоана Павла ІІ у Ватикані глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав очолив молебень з нагоди 30 річниці зустрічі Єпископату Польщі та Синоду УГКЦ, на якій було підписано спільну Декларацію польського-українського примирення. У головному храмі Католицької Церкви – соборі Святого Петра, глава УГКЦ проголосив Папу Йоана Павла ІІ покровителем «святої справи польсько-українського примирення».

IAR/Т.А.

Джерело - Польське радіо 

По темі:
Цей день в історії Католицької Церкви (16 жовтня)
У Києві з’явилася вулиця Йоана Павла ІІ
25 фактів про Папу Йоана Павла II

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий