Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 15 жовтня, п'ятниця
19:01 Четвер 0 253
14-10-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 15 жовтня, п'ятниця

(День втраченої дитини)
Ще раз Ісус застерігає нас від лукавства. З двох причин не варто бути нещирими. По-перше, і так все, що було приховано, стане явним. По-друге, захищаючи свої недоліки, ми втрачаємо можливість скористатися Божою допомогою, захистом Його провидіння. А результати цього, як показує Христос, можуть бути трагічні.
Св. ТЕРЕЗИ ВІД ІСУСА, діви і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин
Свята Тереза народилася в Авілі у 1515 році. Ще в дитинстві вона мріяла загинути мученицькою смертю за віру. У двадцятирічному віці Тереза вступила до монастиря кармелітанок. Слідуючи за Божим натхненням, вона звершила реформу свого ордену, заснувавши 32 монастирі. За допомогою св. Йоана від Хреста взялася також за реформу Ордену Кармелітів. Нове відгалуження ордену отримало назву – Кармеліти Босі. Опираючись на свій особистий досвід, св. Тереза написала багато праць, які стали перлинами містичної літератури. Померла 15 жовтня 1582 року.

АНТИФОН НА ВХІД
Як лань прагне до водних потоків, * так душа моя прагне до Тебе, Боже. * Душа моя жадає Бога, * Бога живого.

КОЛЕКТА
Боже, Ти своїм Духом спонукав святу Терезу, щоб вона вказала Церкві дорогу до досконалості; † вчини, щоб ми живилися її вченням * і палали прагненням істинної святості. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Рим 4, 1-8
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Що, скажемо, здобув Авраам, наш прабатько за тілом? Якщо Авраам оправдався ділами, то він має по­хвалу, але не перед Богом. Бо що каже Писання? «Повірив Авраам Богові, і це зараховано йому за праведність!» Адже тому, хто робить діла, нагорода зараховується не як благодать, а як належне. А тому, хто не робить, але вірить у Того, хто оправ­дує нечестивого, віра його зараховується за праведність. Давид також називає блаженною ту людину, якій Бог за­раховує праведність незалежно від діл: «Блаженні, кому прощені беззаконня і кому покриті гріхи. Блаженна лю­дина, якій Господь не зарахує гріха!» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 32, 1-2. 5. 11
Бог – мій притулок, Він мене спасає.
Блаженні ті, кому прощено беззаконня *
і кому гріх покрито.
Блаженна людина, якій Господь переступу не порахує, *
і в чиєму дусі підступу немає.
Перед Тобою свій гріх я визнав *
і не приховав свого беззаконня,
а сказав: «У своїх переступах Господу я признаюсь». *
І Ти простив мого гріха безбожність.
Веселіться в Господі, *
праведні, радійте,
з радості гукайте *
всі, щирі серцем!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пс 33, 22
Алілуя, алілуя. алілуя.
Господи, Твоє милосердя нехай буде на нас,
оскільки ми на Тебе покладаємо надію.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 12, 1-7
† Читання святого Євангелія від Луки.
Коли довкола них зібралися численні натовпи людей, які аж напи­ра­ли одне на одного, Ісус почав гово­рити насамперед своїм учням: «Сте­ре­жіться закваски фарисейської, якою є лицемірство. А дже немає нічого прихованого, що не відкрилося б, ані таємного, яке не стало б явним. Тому все, що сказали ви в тем­ря­ві, – при світлі почується; що на вухо прошепотіли ви в кімнатах, – буде проголошено з дахів. Кажу вам, друзям Моїм: не бій­теся тих, хто вбиває тіло, а після цьо­го не можуть більше нічого зро­бити. Покажу вам, кого боятися: бійте­ся того, хто має владу, вбивши, ще й у геєну вкинути. Так, кажу вам: то­го бійтеся! Чи не п’ять горобців продають за два асарії? І жодний з них не за­бутий перед Богом. А дже навіть волосся на вашій голові все полічене. Не бійтеся: ви значите більше за багатьох горобців». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом святої Терези від Ісуса, кармелітки, Вчителя Церкви, котра своїм життям і творами вписала славну сторінку в Історію Церкви, занесімо наші прохання:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона зростала в єдності та любові.
2. Молімося за жіночі чернечі ордени, щоб серед марноти сучасного світу вони були взірцем життя у молитві та праці.
3. Молімося за батьків, які втратили свою дитину, щоби вони вірили, що ця дитина є під Твоєю, Боже, опікою.
4. Молімося за тих, хто давно не сповідався, щоб вони щиро покаялися у скоєних гріхах і повернулися до Отця, який завжди прощає.
5. Молімося за наших померлих, щоб Господь Бог простив їхні гріхи і благоволив прийняти їх до Небесного Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми насправді були християнами і прославляли Бога не тільки молитвами у храмах, але й працею у повсякденному житті.
Вислухай, Господи, наші смиренні молитви, наповни нас духом своєї любові і допоможи служити у вірі Тобі та нашим ближнім. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, нехай наші дари будуть угодними Твоїй величі, * як подобалася Тобі цілковита відданість святої Терези. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Святих № 35.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Милосердя Господнє оспівуватиму повіки, * і з покоління в покоління звіщатиму устами своїми Твою істину.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наш Боже, Ти наситив Твоїх вірних підданих Хлібом з неба; * вчини, щоб ми за прикладом святої Терези вічно прославляли Твоє милосердя. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.