Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 19 жовтня Церква згадує блаженного Єжи Попелушка, мученика
08:00 Вівторок 0 1 244
19-10-2021, 08:00

19 жовтня Церква згадує блаженного Єжи Попелушка, мученика

Альфонс Попелушко (1947–1984) народився в польському селі Окопи, що неподалік від Суховолі, у католицькій сім’ї. Від батьків перейняв глибоку віру, яка підштовхнула його до вибору священницького служіння й навчила в усіх життєвих ситуаціях вдивлятися в Бога.
Щодня перед шкільними уроками брав участь у Месі, з 11 років служив міністрантом. 1965 року вступив у варшавську семінарію, проте через кілька років мусив розпочати службу в армії. 1971 року офіційно змінив ім’я на Єжи, 1972 прийняв Таїнство Священства з рук кардинала Стефана Вишинського й розпочав трирічну працю вікарія в Зомбках. Згодом служив у Аніні, а з 1980 року – у варшавській парафії святого Станіслава Костки.

Як душпастир, працював із медичними працівниками, молоддю, був капеланом металургів і духовним керівником профспілки «Солідарність». Не навертав насилу, але проповідями й життям багатьох привів до Христа. Під час воєнного стану (1981–1983) організував благодійну діяльність, у яку залучав молодих людей, допомагав політв’язням і їхнім родинам, підтримував у них надію. 1982 року став ініціатором Мес у намірі країни, які огорнули цілу Польщу. У проповідях наголошував на свободі, людській гідності, житті в правді.

Святий Йоан Павло ІІ сказав про отця Єжи: «Цей священник-мученик назавжди залишиться в пам’яті нашого народу як невтомний захисник правди, солідарності, свободи й людської гідності». Сміливість Єжи Попелушка викликала постійний нагляд із боку комуністичної влади, яка тиснула на нього й на польський єпископат, підкидала компромат і навіть влаштувала замах на отця. Через кілька днів після замаху священника забили до смерті, а тіло викинули в річку.

Беатифікований 2010 року.

Для зображення святого використовують фотографії.

Покровитель профспілки «Солідарність».

Упорядкувала Юлія Бойко 
Святі дня 08:20 Середа 0 1 029 24 листопада – обов’язковий спомин святого Андрія Дунга Лака і сподвижників, покровителя рідних домівок Тен Ан Дунг (бл. 1795–1839) народився в бідній нехристиянській родині на півночі В’єтнаму. У пошуках праці сім’я переїхала в Ханой, коли майбутньому святому було 12 років, і там познайомилася з катехитом, який не тільки матеріально її підтримував, а й викладав основи християнської віри.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.