Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Богові – слава, ближньому – радість!» 100 років з Дня народження для Неба св. Бертілли Боскардін
10:02 П'ятниця 0 126
22-10-2021, 10:02

«Богові – слава, ближньому – радість!» 100 років з Дня народження для Неба св. Бертілли Боскардін

20 жовтня 2021 року, Згромадження Сестер-Наставниць Св. Доротеї Дочок Пресвятих Сердець Ісуса та Марії одночасно у всіх своїх осередках у цілому світі розпочало святкування 100-ї річниці народження для Неба своєї співсестри - св. Марії Бертілли Боскардін. Сестри з української делегатури, яка з 2008 року функціонує у м. Яворів на Львівщині, на території Львівської архідієцезії, також розпочали Юілейний рік св. Бертілли.
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.


Святу Месу у співслужінні з настоятелями греко-католицьких парафій міста, очолив о. Марек Нєдзьвєцкі, настоятель парафії Свв. Апостолів Петра і Павла, при якій сестри виконують своє служіння – ведуть світлицю та катехізують молодь і дорослих, піклуються про храм. А проповідь виголосив духовний отець сестер о. Маріуш Кравєц SSP.


У проповіді, отець наблизив присутнім постать св. Марії Бертілли Боскардін, котра присвятила своє життя Ісусові та Марії у хворих, стражденних та убогих людях, керуючись гаслом: «Богові –слава, ближньому – радість, собі – труд». Це була свята, яка віддала свій час і своє життя, дбаючи про найважливіше – зцілення людського серця та спасіння людської душі.

У день своєї смерті вона просила переказати усім сестрам, щоб працювали лише заради Ісуса – усе інше немає значення. Це були її останні слова. Тож дякуємо сьогодні за присутніх тут Сестер Св. Доротеї, котрі вже багато років служать у Яворові. Дякуємо Богові за їхню присутність і за їхню працю. Вони приїхали сюди з різних країн світу – тут є сестра з Колумбії, сестра з Індії, сестра з Польщі та сестра з Бразилії. Це показує, що наша Церква – Вселенська і що всі ми брати і сестри у Христі. І так, як св. Бертілла, дають нам приклад того, як працювати для Ісуса, жити для Ісуса і бути для себе милосердними. Тож просімо за заступництвом цієї святої, щоб наші серця були милосердними, охочими до служіння ближнім.


Свята Меса завершилася благословенням реліквіями св. Бертілли та подячним словом сестри-настоятельки, котра подякувала всім, хто прийшов розділити радість святкування та всім, хто долучився до підготовки цього свята. А діти зі Світлиці та парафіяльна молодь представили коротку театралізовану біографію св. Бертілли – шлях до святості маленького вогника Божої любові.


Згромадження Сестер-Наставниць Св. Доротеї Дочок Пресвятих Сердець Ісуса та Марії було засновано у м. Віченца (Італія) бл. о. Йоаном Антоніо Фаріна, котрий бачив велику потребу допомогти найменш захищеним та найбільш занедбаним мешканцям міста, у якому він служив – дочкам бідняків. Тож заснував спершу «Справу милосердя св. Доротеї», а потім школу, яка мала підготувати дівчаток самостійно піклуватися про себе та чесно заробляти на своє утримання. З цього крок за кроком визріла потреба заснувати згромадження сестер, які були би цілковито відданими служінню ділам милосердя та шкільництва убогих дівчат.


Віта Якубовська
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.