Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 23 жовтня, субота
19:01 П'ятниця 0 237
22-10-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 23 жовтня, субота

Бог у своїй любові не може дозволити нам нехтувати нашим життям. Він посилає Христа, щоб Він нам нагадав, що наше життя одне і неповторне. Можна втратити можливість пережити справжню любов і щастя. На жаль, дуже часто нам вистачає замінників. Подивімось на Нього, якою великою любов’ю Він нас полюбив, віддав себе до кінця і переміг, увійшов до вічності, – і цього Він хоче для кожного з нас.
Св. ЙОСИФА БІЛЬЧЕВСЬКОГО, єпископа (біл) Обов’язковий спомин
Святий Йосиф Більчевський народився 26 квітня 1860 року в Польщі. У 1884 році закінчив духовну семінарію і прийняв рукоположення у пресвітери. Був надзвичайно обдарованим, видав багато наукових праць з археології та догматики. Сан архієпископа львівського отримав у 1901 році. Владика Більчевський залишився у пам’яті львів’ян як невтомний пастир і будівничий. Особливу увагу приділяв релігійній освіті та катехізації. Помер 20 березня 1923 року у Львові. Згідно із заповітом, його поховано на Янівському кладовищі серед найбідніших мешканців міста.

АНТИФОН НА ВХІД
Господній Дух на Мені , * бо Він Мене помазав. * Послав Мене нести Добру Новину бідним, * звіщати полоненим визволення.

КОЛЕКТА
Боже, Світло й Пастирю вірних, Ти поставив святого Йосифа, єпископа, на чолі свого народу, щоб він живив його словом та вчив власним прикладом; † вчини, щоб ми за його заступництвом дотримувались віри, якої він навчав, * і прямували вказаною ним дорогою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Рим 8, 1-11
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Немає тепер жодного осуду тим, які в Ісусі Христі. Тому що Закон Духа життя в Христі Ісусі визво­лив тебе від закону гріха і смерті. Адже що було немож­ливе для Закону через немічність тіла, – Бог, пославши свого Сина в подобі гріховного тіла і задля гріха, засудив гріх у тілі, щоб оправдання Закону здійснилося в нас, які ходимо не за тілом, а за Духом. Тому що ті, котрі за тілом, думають про тілесне, а ті, які за Духом, – про духовне. Адже тілесні задуми – то смерть, а задуми Духа – то життя і мир, оскільки тілесні задуми – ворожнеча проти Бога, тому що вони не коряться Божому Законові, та й не можуть. І ті, хто живе по-тілесному, догодити Богові не можуть. Ви ж не перебуваєте під пануванням тіла, але Духа, якщо тільки Божий Дух живе у вас. Якщо ж хто не має Христового Духа, той не Його. А коли Христос є в вас, то хоча тіло мертве через гріх, але дух живе через праведність. Якщо Дух Того, хто вос­кресив Ісуса з мертвих, живе в вас, то Той, хто підняв Христа з мертвих, оживить і ваші смертні тіла тим самим Духом, який живе в вас. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 24, 1-2. 3-4аб. 5-6
Ось покоління, що шукає Бога.
Земля і все, що її наповняє, *
Всесвіт і ті, які живуть у ньому, – вони Господні.
Адже Він заснував її над морями *
і облаштував її на ріках.
Хто вийде на гору Господню, *
і хто стане на Його святому місці?
Той, у кого руки невинні й серце чисте, *
хто не прив’язав до марного свою душу.
Такий отримає благословення від Господа *
і справедливу винагороду від Бога, Спасителя свого.
Це покоління тих, які Його шукають, – *
обличчя Бога Якова шукають.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Єз 33, 11
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я не бажаю смерті грішника – слово Господа Бога,
бажаю, щоб відвернувся від своєї дороги і щоб жив він.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 13, 1-9
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу прийшли деякі й розповіли Ісусові про галілеян, кров яких Пилат змішав з їхніми жертвами. У відповідь Ісус сказав їм: «Чи ви думаєте, що ці галілея­ни були більш грішні від інших галілеян, бо так постра­ждали? Ні, кажу вам; але якщо не покаєтеся, то всі так само загинете. Або ті вісімнадцять, на яких упала сило­амська вежа і вбила їх, чи думаєте, що вони були більше винні від усіх людей, які проживають в Єрусалимі? Ні, кажу вам; але якщо не покаєтеся, то всі отак загинете». І Він розповів таку притчу: «Один чоловік мав у своє­му винограднику посаджену смоківницю і прийшов шу­кати на ній плоду, але не знайшов. Тож сказав він ви­ноградареві: “Ось уже третій рік, як приходжу шукати плоду на цій смоківниці й не знаходжу; тому зрубай її, – нащо землю даремно займає?” А той у відповідь каже йому: “Пане, залиш її ще на цей рік, доки обкопаю довко­ла неї та підсиплю гною, то, може, наступного року зро­дить плід, а коли ні, зрубаєш її”». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи святого Йосифа Більчевського, просімо Господа Бога за святу Церкву і за всіх нас, щоб ми вміли розпізнавати знаки часу і завжди жили за Євангелієм Христа:
1. Молімося за об’єднання усіх християнських Церков, щоб світ побачив, як люблять один одного Божі діти.
2. Молімося за єдність в любові та служінні Батьківщині для всіх нас.
3. Молімося за духа взаємодопомоги та розуміння у подружжях та родинах.
4. Молімося за мужність та стійкість для людей, які боряться зі спокусами
5. Молімося за милосердя для душ, які перебувають у чистилищі.
6. За заступництвом св. Йосифа Більчевського просимо, Господи, вчини, щоби повсюди там, де Ти нас ставиш і куди посилаєш, ми були Твоїми місіонерами, вказуючи мету земного життя, якою є щастя, тобто буття благословенними в Тобі та осягнення вічного життя.
Господи і Отче всіх людей, смиренно просимо Тебе: уділи свого милосердя всім, хто прибігає до Тебе, і тим, які  цього не роблять, та даруй нам своє прощення. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, дари, складені на честь Святих, свідчать про Твою могутність і славу; † смиренно просимо Тебе, * щоб вони виблагали нам спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація про пастирів  № 38

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Отож Я з вами по всі дні * аж до кінця віку.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, наш Отче, † нехай прийняті нами святі тайни приготують нас до вічної радості, * на яку заслужив святий Йосиф, єпископ, як вірний слуга Твоїх таїнств. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 08:30 Неділя 0 225 Вийти з тенет нашого серця. І неділя Адвенту Євангеліє не лише запевняє нас в тому, що Бог не залишає людей у час, коли реальність цього світу добігає кінця, і не тільки спонукає покладатися на Господа, який залишається вірним своїм обітницям, але й фокусує увагу на поведінці людини. Так, насправді, Бог приходить, аби нас визволити, але правдою є й те, що ми – не просто спостерігачі того, що відбувається в нашому житті.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.