Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 16 жовтня - річниця беатифікації отця Гонората Козьмінського
15:00 Субота 0 1 626
16-10-2021, 15:00

16 жовтня - річниця беатифікації отця Гонората Козьмінського

16 жовтня 1988 року було проголошено блаженним отця Гонората Козьмінського OFMCap, харизматичного проповідника й духовного керівника багатьох вірян, засновника численних чернечих спільнот.
Папа Йоан Павло ІІ під час беатифікації так сказав про Гонората Козьмінського: «Ось огорнутий Божою благодаттю блаженний Гонорат Козьмінський з Бялей Подляскі, чернець, відданий великодушно і без решти своєму ідеалу брата меншого капуцина. Справжній духовний син святого Франциска. Священник і апостол. Витривалий служитель Таїнства Покаяння, чиє героїчне служіння у сповідальниці було справжнім духовним керівництвом. Він мав глибокий дар відкриття й виявлення шляхів Божого покликання. Він був людиною наполегливої молитви, особливого поклоніння Пресвятим Дарам. Занурений у Бога, він одночасно був відкритий для земної реальності. Очевидець його життя сказав, що він "завжди ходив з Богом"».

Беатифікація Гонората Козьмінського відбулась 16 жовтня 1988 року в Римі. На цей день припала 10 річниця вибору понтифіком Йоана Павла ІІ й 159-річчя з дня народження нового блаженного.

Реліквіарій з мощами бл. Гонората Козьмінського (зазвичай він знаходиться у санктуарії бл. Гонората у місцевості Нове Място)

До беатифікаційного процесу були залучені брати капуцини, зокрема отець Ґабріель Бартошевський, і сестри з гоноратських спільнот.

Отець Бартошевський, зараз призначений віце-постулатором канонізації отця Гонората, пригадує: «Процес беатифікації тривав дуже довго – розпочався 1949 року й завершився через 39 років. Першим завданням було прослухати наочних свідків життя блаженного Гонората. Потім треба було зібрати усе, що він писав, а цього дуже багато. Самих друкованих видань 90, а крім того, багато рукописів: проповіді, чернетки, листування. Під час процесу потрібно було перечитати все, це було важко, бо почерк блаженний мав каліграфічний і дуже дрібний».

Завершився беатифікаційний процес Гонората Козьмінського після визнання надприродного характеру зцілення за його заступництвом. Такий випадок трапився 1926 року в Ченстохові: сестра Домініка Мурашевська, гоноратка, була зцілена від раку підшлункової. Вивчаючи надану документацію, лікарська комісія визнала цей випадок чудом.

Спомин бл. Гонората в Україні та Польщі відзначається 13 жовтня. У Коростені, що на Житомирщині, знаходиться парафія головним покровителем якої є блаженний капуцин.   

Католицький Медіа Центр

Зображення: sercanki

Історія Церкви 13:00 Понеділок 0 152 Брати як дар: досвід святого Франциска з Ассізі Для святого Франциска з Ассізі братерство не є абстрактною теорією, але конкретним Божим даром до всіх і кожного. Ассізький Бідняк також і сьогодні нагадує нам про те, що неможливо бути справжніми братами й сестрами, якщо не визнаємо одні одних дітьми одного Отця.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.