Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 21 жовтня, четвер
19:01 Середа 0 276
20-10-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 21 жовтня, четвер

(зел) Четвер XXIX тижня Звичайного періоду
«Вогонь Я прийшов кинути на землю», говорить нам Ісус. Святе Письмо описує силу людської любові як вогню. Святий Дух зійшов на апостолів під виглядом язиків полум’я. Молімося, щоби в нас не погасло полум’я Божої любові, яке нас у кожній ситуації розпалює любов’ю.

АНТИФОН НА ВХІД
До Тебе я взиваю, бо Ти вислухав мене, о Боже; * нахили до мене Твоє вухо, вислухай моє слово. * Хорони мене, як зіницю ока, * сховай мене в тіні крил Твоїх.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, вчини, щоб наша воля була завжди відданою Тобі  * та щоб ми щирим серцем постійно служили Твоїй величі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Рим 6, 19-23
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Кажу це по-людському, з огляду на немічність вашого тіла. Бо як ви віддавали ваші члени в рабство не­чистоті й беззаконню для беззаконня, так тепер віддайте ваші члени в рабство праведності – для освячення. Бо коли ви були рабами гріха, то були вільні від праведності. Який же плід ви тоді мали, за який нині ви соромитеся? Бо його кінець – смерть. Нині ж, звільнившись від гріха і ставши рабами Бога, маєте ваш плід – освячення, а кінець – вічне життя. Адже заплата за гріх – смерть, а Божий дар благодаті – вічне життя у Христі Ісусі, нашому Господі. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 1, 1-2. 3. 4 і 6
Благословенний, хто довіривсь Богу.
Блаженний чоловік, який не ходить за радою безбожних, *
не стає на дорогу грішних †
і в згромадженні насмішників не засідає,
але в законі Господньому його бажання; *
і він роздумує день і ніч над Його законом.
Він буде, як дерево, †
посаджене над водними потоками, *
яке дасть свій плід у свою пору,
і листя його не зів’яне, *
і все, що він учинить, буде вдалим.
Не так безбожні, не так! *
Вони – мов полова, яку вітер розвіває.
Адже Господь знає праведних дорогу, *
а дорога безбожних загине.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Флп 3, 8-9
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я все визнаю за втрату і за сміття вважаю,
аби здобути Христа, і виявитися в Ньому.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 12, 49-53
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Я прийшов во­гонь кинути на землю; і як же Я прагну, щоб він уже роз­горівся! Я маю хреститися хрещенням; і як Я знемагаю, поки звершиться! Чи думаєте, що Я прийшов мир принести на землю? Ні, кажу вам, але поділ! Бо відтепер будуть п’ятеро в од­ному домі поділені: троє проти двох і двоє проти трьох. Розділиться батько із сином і син з батьком; мати – з доч­кою, а дочка – з матір’ю; свекруха – зі своєю невісткою, а невістка – зі свекрухою». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Покладаючись не на власні заслуги, а на страсті Божого Сина Ісуса Христа, просімо у Господа благодатей, потрібних Церкві, всьому світові та нам особисто:
1. Молімося за об’єднання усіх християнських Церков, щоб світ побачив, як люблять одне одного Божі діти.
2. Молімося за Святішого Отця, єпископів та священиків, щоб вони відважно проповідували вчення віри та моральні норми навіть тоді, коли світ відкидає їх.
3. Молімося за нашу Батьківщину, щоб у ній з дня на день зростали духовність та чесноти.
4. Молімося за сім’ї, яким загрожує розлучення, щоб вони перебороли всі труднощі і повернули любов та злагоду.
5. Молімося за померлих наших братів та сестер, щоб милостивий Бог простив їх і прийняв до Небесного Царства.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб ми завжди були вірними Господу і так удостоїлись вічного життя.
Господи Ісусе Христе, Ти своїм життям був взірцем покори та служіння Отцю, навчи нас переборювати свою пиху і в духові істинного смирення служити ближнім. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дай нам вільним серцем служити при Твоїх дарах, * щоб за допомогою Твоєї освячуючої благодаті ми очистилися цими тайнами, які звершуємо. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось очі Господа на тих, що Його бояться, * що уповають на Його ласку, * щоб рятувати їхнє життя від смерті * і живити їх у голоднечі. (Пс 33 (32), 18-19)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай участь у небесних  тайнах  допоможе  нам  у  земному  житті  * і приготує до вічного. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 08:30 Неділя 0 224 Вийти з тенет нашого серця. І неділя Адвенту Євангеліє не лише запевняє нас в тому, що Бог не залишає людей у час, коли реальність цього світу добігає кінця, і не тільки спонукає покладатися на Господа, який залишається вірним своїм обітницям, але й фокусує увагу на поведінці людини. Так, насправді, Бог приходить, аби нас визволити, але правдою є й те, що ми – не просто спостерігачі того, що відбувається в нашому житті.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.