Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 9 жовтня – довільний спомин святого Йоана Леонарді OMD, покровителя фармацевтів
09:00 Субота 0 1 712
9-10-2021, 09:00

9 жовтня – довільний спомин святого Йоана Леонарді OMD, покровителя фармацевтів

Джованні (Йоан) Леонарді (1541–1609) народився в Італії, в республіці Лукка, у заможній родині рільника, де був наймолодшою, сьомою дитиною. Змалку цікавився лікувальними властивостями рослин, тому, коли хлопцеві виповнилося 17 років, батько послав його навчатися фармакології.
Провчившись 10 років, Йоан отримав дозвіл відкрити власну аптеку, однак на нього чекало інше покликання. Через кризу в республіці багато людей потребувало допомоги, і служіння хворим привело Йоана до прагнення стати священиком. Він здобув теологічну освіту й 1572 року отримав свячення.

Майбутній святий активно втілював у життя постанови Тридентського Собору (1545–1563), особливу увагу звертаючи на католицьку формацію дітей, ґрунтовану на Катехизмі. Він піклувався про хворих і ув’язнених. Невдовзі довкола Йоана зібралися помічники, з яких 1574 року утворилася нова спільнота – Орден Кліриків Регулярних Божої Матері (OMD). Їхніми цілями були формація духовенства й поширення сорокагодинного молебню. Для них святий засновник написав статут, затверджений 1595 року.

Цивільна влада Лукки опиралася створенню нового ордену, і Йоанові довелося виїхати з республіки. Він вирушив до Рима, де Папа довірив йому реформи бенедиктинських монастирів за тридентськими канонами. 1601 року Йоан отримав парафію Непорочної Діви Марії як осередок для своєї спільноти. Також у Римі він познайомився й заприятелював зі святим Філіпо Нері й заснував місійний рух. Разом зі сподвижниками уклав Компендіум католицької доктрини, яким Церква користувалася до кінця ХІХ століття.

Під час епідемії грипу 1609 року Йоан Леонарді опікувався хворими, заразився й невдовзі відійшов у вічність. Беатифікований 1861 року, канонізований – 1938.

Святий навчає вдивлятись у Христа, бути Йому вірним і відновлювати Церкву, вдаючись до реформ у її межах, а не проти неї.

Зображають святого у священицькому вбранні, часто під час молитви. Атрибути – лілія, череп, книга, образ Божої Матері або Пресвяті Дари.

Покровитель фармацевтів.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.