Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск: «Надія завжди перебуває в дорозі»
16:00 П'ятниця 0 142
22-10-2021, 16:00

Папа Франциск: «Надія завжди перебуває в дорозі»

У посланні до учасників цьогорічного Соціального тижня італійських католиків Папа Франциск побажав, аби виклики, що стоять перед людством, не паралізували нас, але спонукали не бути байдужими до становища потребуючих і наважитися на спільнотне навернення.
Про це повідомляє Vatican News.

«Планета, якої сподіваємося. Довкілля, праця, майбутнє. Все взаємопов’язане», – такою є тема 49-го Соціального тижня італійських католиків, який від 21 до 24 жовтня 2021 року відбувається у портовому місті Таранто на півдні країни. Своє вітання його учасникам надіслав також Папа Франциск, який зауважив, що для того, аби вийти з кризи, породженої пандемією, що є «водночас, кризою в охороні здоров’я та соціальною кризою», вимагається «більшої мужності також і від італійських католиків».

За словами Святішого Отця, для того, щоби підвестися, ми потребуємо «навернутися до Бога та навчитися добре користуватися Його дарами». Це означає, що не повинно забракнути екологічного навернення, але, насамперед, «навернення спільнотного».

Папа пише, що ми потребуємо надії, й у цьому сенсі особливо промовистою є обрана тема, що є вираженням «прагнення життя, спраги справедливості, прагнення повноти, що випливає зі спільнот, уражених пандемією». Закликавши прислухатися до цього прагнення, Наступник святого Петра поділився кількома порадами, що можуть «допомогти прямувати дорогою надії», використавши алегорію дорожніх знаків.

Обережно, перехід

У першу чергу Святіший Отець вказав на те, що наші життєві дороги перетинають чимало людей, які задля різних причин перебувають у відчаї. Все це – «обличчя та історії, що ставлять перед нами виклик», а тому «не можемо перебувати в байдужості».

«Ці наші брати й сестри – це розіп’яті, що чекають свого воскресіння. Нехай же фантазія Святого Духа допоможе нам не занедбати нічого з того, що може причинитися до сповнення їхніх законних очікувань», – побажав він.

Зупинку заборонено

«Стоянку заборонено» – це другий знак, який обрав Папа, вказуючи на те, що труднощі та складні ситуації не повинні нас паралізувати, пам’ятаючи про те, що «Божа любов ніколи не є статичною». «Таким чином, не затримуймося в захристіях, не формуймо елітарні групи, які ізолюються одні від одних та замикаються у собі. Надія завжди перебуває в дорозі, вона приходить також через християнські спільноти, що є дітьми воскресіння, які виходять назовні, звіщають, діляться, підтримують і боряться за збудування Божого царства», – наголосив Єпископ Риму, заохочуючи не дозволити, аби переважав страх, не боятися викривати зло і, насамперед, сіяти добро.

Обов’язковий поворот

Врешті, третій знак – це «обов’язок повернути». За словами Святішого Отця, волання бідних та землі закликають нас змінити напрямок. Але цей поворот буде можливим лише тоді, коли ми вмітимемо «формувати сумління в тому, щоби не шукати легких вирішень, які захищають тих, які вже захищені, але пропонувати процеси тривалих змін на користь молодих поколінь.

Підсумовуючи, Папа зазначив, що планета, якої ми сподіваємося, це планета «де культура діалогу та культура миру засівають новий день, де праця надає гідність людській особі та береже створіння, де культурно віддалені світи знаходять точки дотику, натхнені спільною турботою про спільне добро».
Новини з Ватикану 14:01 Вівторок 0 107 «I am Church»: ватиканська кампанія на підтримку людей з інвалідністю У Ватикані відбулася презентація Послання Папи Франциска на Міжнародний день людей з інвалідністю, під час якої представлено спеціальну ініціативу Дикастерії в справах мирян, сім’ї та захисту життя.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.