Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Лист Папи до Патріарха Варфоломія І: вдячність за 30 років служіння
09:02 Субота 0 211
23-10-2021, 09:02

Лист Папи до Патріарха Варфоломія І: вдячність за 30 років служіння

У листі до Варфоломія І з нагоди 30-річного ювілею його служіння як архієпископа Константинополя та Вселенського Патріарха, Папа Франциск висловлює йому вдячність за зусилля, яких він докладає у вирішення нагальних проблем людства, у сфері захисту створіння та екуменічного діалогу.
Про це повідомляє Vatican News.

У п’ятницю, 22 жовтня 2021 року, Папа Франциск надіслав лист Варфоломієві І з нагоди 30-ї річниці його обрання архієпископом Константинополя та Вселенським Патріархом.

«Я приєднуюсь до Вашої подяки Господеві за численні благословення, вилиті на Ваше життя і служіння протягом цих років, – пише Папа, – і молю Бога, від Якого походять усі дари, щоб дарував Вам здоров’я, духовну радість і щедру благодать на підтримку кожного аспекту Вашого життя і Вашого високого служіння».

Глибокі зв’язки

Єпископ Риму вказав на «глибокі особисті зв’язки», що існують від моменту, коли Константинопольський Патріарх відвідав його в Римі після обрання на Петрів престол. Згодом цей зв’язок, як зауважив Папа, став братньою дружбою, що підтримувалася на багатьох зустрічах не тільки в Римі, але й на Фанарі, в Єрусалимі, Ассізі, Каїрі, на Лесбосі, в Барі та Будапешті.

Пригадавши про низку екуменічних та міжрелігійних зустрічей, які відбулися у Римі від 4 до 7 жовтня цього року, Наступник святого Петра вказав на важливість участі в них Патріарха Варфоломія І, з яким він розділяє усвідомлення «спільної душпастирської відповідальності перед обличчям нагальних проблем, з якими сьогодні стикається все людство».

Вдячність за внесок у захист створіння та екуменічний діалог

Папа Франциск висловив особливу вдячність архієпископові Константинополя за його зусилля, яких він докладає у захист cтворіння. «Зі спалахом пандемії та серйозними наслідками для сфери охорони здоров’я, для соціальної та економічних сфер, – пише Папа, – Ваше свідчення та вчення про необхідність духовного навернення людства набули довготривалої актуальності».

Єпископ Риму подякував Варфоломієві І також за те, що він постійно вказує на «шлях діалогу в любові та правді як єдино можливий шлях до примирення між віруючими у Христа та до відновлення їхнього повного сопричастя». «З Божою допомогою, це шлях, яким ми, безсумнівно, будемо прямувати разом, бо близькість і солідарність між нашими Церквами є незамінним внеском у загальне братерство та соціальну справедливість, яких так гостро потребує людство», – підкреслив Папа.
Новини з Ватикану 09:01 П'ятниця 0 111 Папа німецьким католикам: лише разом зможемо прямувати вперед Папа Франциск надіслав свої вітання учасникам заходів, що відбуваються у Німеччині в рамках «Католицьких днів», вказуючи на те, що в період криз також бачимо, наскільки великою є готовність багатьох людей жертвувати щось на підтримку ближніх.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.