Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 22 жовтня, п'ятниця
19:01 Четвер 0 263
21-10-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 22 жовтня, п'ятниця

(зел) П’ятниця XXIX тижня Звичайного періоду
Ісус каже до тих, які йшли за Ним, що вони самі мають оцінювати дійсність навколо себе та судити те, що є справедливе. Для цього треба мати справедливі правила та досвід. Правила оцінювання подає нам Він сам у своєму навчанні. Просімо в Ісуса дар мудрості, щоб ми дивилися на світ Божими очима
Або (біл) довільний спомин св. ЙОАНА ПАВЛА II, Папи
Кароль Войтила народився 18 травня 1920 р. в м. Вадовіце (Польща). В 1938 році вступає на філософський факультет Ягеллонського університету, але вже наступного року розпочалася ІІ світова війна і йому довелося піти працювати. В 1942 році Кароль вступає в підпільну семінарію, а 1 листопада 1946 р. його рукоположено у священицький сан. Після свячень навчається у Римі, Бельгії та Швейцарії, згодом працює вікарієм в парафії Неговіце. В 1948 р. отримує ступінь доктора богослов’я. В 1958 р. Кароль Войтила стає єпископом, в 1964 р. – архієпископом митрополитом Краківським, учасник ІІ Вселенського Ватиканського Собору. 16 жовтня 1978 р. обраний Папою, приймає ім’я Йоана Павла ІІ. За свій понад 26-річний понтифікат здійснив 250 пастирських подорожей (в т.ч. й в Україну, 2001 р.), проголосив Катехизм Католицької Церкви, Кодекс Канонічного Права, видав 14 енцик- лік. Багато зусиль доклав для будування єдності християнських церков, а також для покращення стосунків із іншими релігіями. Помер 2 квітня  2005  року, беатифікований 1 травня 2011 р. Канонізований 27 квітня 2014 р.
Спільні Меси: про Папу (стор. 122)
Або (біл) довільний спомин св. ЙОАНА КАПІСТРАНА, пресвітера
Св. Йоан народився у 1386 році. Здобувши юридичну освіту, він став губернатором Перуджії. На цій посаді відзначався любов’ю до бідних. Після вступу до францисканського ордену св. Йоан присвятив себе проповідницькій діяльності. Проповідував на теренах сьогоднішньої Італії, Німеччини, Австрії, Польщі та Угорщини. Св. Йоан Капістран закликав до з’єднання християнських військ проти мусульманської навали на Європу. Результатом його діяльності була перемога під Белградом у 1456 р. Помер 23 жовтня 1456 року, через кілька місяців після цієї перемоги.
Спільні Меси: про місіонерів (стор. 126)

АНТИФОН НА ВХІД
До Тебе я взиваю, бо Ти вислухав мене, о Боже; * нахили до мене Твоє вухо, вислухай моє слово. * Хорони мене, як зіницю ока, * сховай мене в тіні крил Твоїх.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, вчини, щоб наша воля була завжди відданою Тобі  * та щоб ми щирим серцем постійно служили Твоїй величі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, багатий милосердям, Ти схотів, щоби святий Йоан Павло, Папа, очолив Твою вселенську Церкву; † вчини, просимо, щоб ми, навчені його настановами, * з упованням відкрили наші серця спасенній благодаті Христа, єдиного Відкупителя людини. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти покликав святого Йоана Капістрана, щоб зміцнити вірний люд у випробуваннях; † візьми, просимо, нас під свою опіку * та завжди зберігай свою Церкву в мирі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Рим 7, 18-25а
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Я знаю, що не живе в мені, тобто в моєму тілі, добро: бажання є в мені, але щоб виконувати це добро, то ні! Тож не роблю те добре, яке хочу, але те недобре, якого не хочу, – те роблю. Якщо ж я роблю те, чого не хочу, то вже не я це роблю, а той гріх, який живе в мені. Отже, я відкриваю такий закон: коли я хочу робити добро, то зло налягає на мене. За внутрішньою людиною я насолоджуюся Божим Законом, та бачу інший закон у моїх членах, який воює із законом мого розуму й по­лонить мене законом гріха, що міститься в моїх членах. Нещасна я людина! Хто визволить мене від цього тіла смерті? Подяка Богові через Ісуса Христа, Господа нашого! Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 119, 66 і 68. 76-77. 93-94
Присудів Твоїх навчи мене, Боже.
Навчи мене доброти, розсудливості і розуміння, *
бо Твоїм заповідям я повірив.
Ти добрий і добро чиниш, *
своїх настанов навчи мене, Боже.
Нехай втіхою мені буде Твоя милість – *
згідно з Твоїм словом до слуги Твого.
Хай зійдуть на мене Твої щедроти, і я буду жити, *
бо Твій закон – для мене розрада.
Повік Твоїх настанов не забуду, *
бо ними Ти мене оживляєш.
Я до Тебе належу, дай мені спасіння, *
бо Твоїх настанов я шукаю.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 11, 25
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний Ти, Отче, Господи землі і неба,
бо відкрив таємниці Царства немовлятам.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 12, 54-59
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав до натовпу: «Коли ви побачи­те хмару, яка піднімається із заходу, одразу кажете, що насувається дощ, – і стається так. А коли вітер півден­ний віє, кажете, що буде спека, – і збувається. Лицеміри, вигляд землі й неба ви вмієте розпізнавати, чому ж ви не вмієте розпізнати часу цього? Чому ж самі від себе не судите, що є справедливе? Коли ти йдеш зі своїм противником до правителя, то доклади в дорозі зусиль звільнитися від нього, щоби він не притягнув тебе до судді, а суддя не видав тебе судово­му виконавцеві, а виконавець не вкинув тебе до в’язниці. Кажу тобі, що не вийдеш звідти, доки не віддаси остан­ньої лепти». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Молі мося до Господа Бога за святу Церкву і за всіх нас:
1. У день спомину св. Папи Йоана Павла ІІ просимо Тебе, Всемогутній Боже: відкрий серця тих, кого Ти вибираєш собі на служіння, щоб вони почули Твій заклик і відважно вирушили в дорогу, яку Ти для них приготував.
2. Просімо за всіх християн, щоб, попри різні тяжкі ситуації та переслідування, вони зберегли живий контакт із Богом та свідчили перед невіруючими, що Ісус Христос – їхня найбільша радість і надія.
3. Просімо про духа взаємодопомоги та розуміння у подружжях та родинах.
4. Просімо про мужність і стійкість для людей, які борються зі спокусами.
5. Просімо про милосердя для душ, які перебувають у чистилищі.
6. Просімо для себе вірності у виконуванні Божої волі.
Господи і Отче всіх людей, смиренно просимо Тебе: уділи свого милосердя всім, хто прибігає до Тебе, і тим, які  цього не роблять, та даруй нам своє прощення. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дай нам вільним серцем служити при Твоїх дарах, * щоб за допомогою Твоєї освячуючої благодаті ми очистилися цими тайнами, які  звершуємо. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось очі Господа на тих, що Його бояться, * що уповають на Його ласку, * щоб рятувати їхнє життя від смерті * і живити їх у голоднечі. (Пс 33 (32), 18-19)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай участь у небесних тайнах допоможе  нам у земному житті * і приготує до вічного. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 08:30 Неділя 0 224 Вийти з тенет нашого серця. І неділя Адвенту Євангеліє не лише запевняє нас в тому, що Бог не залишає людей у час, коли реальність цього світу добігає кінця, і не тільки спонукає покладатися на Господа, який залишається вірним своїм обітницям, але й фокусує увагу на поведінці людини. Так, насправді, Бог приходить, аби нас визволити, але правдою є й те, що ми – не просто спостерігачі того, що відбувається в нашому житті.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.