Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 24 жовтня, неділя
18:15 Субота 0 383
23-10-2021, 18:15

Літургія на кожен день, 24 жовтня, неділя

(зел) XXХ Неділя Звичайного періоду
Сьогодні ми почуємо Євангеліє про зцілення сліпого з Єрихону. Він сидів на землі і просив людей, щоб прийшли йому на допомогу. Може здаватися, що він звик до свого прикрого каліцтва. Коли, однак, почув, що наближається Ісус, почав кричати про допомогу: “Ісусе, Сину Давидів, помилуй мене!” Ісус  дає Себе в розпорядження сліпого і повертає йому зір. “Віра твоя спасла тебе”, – говорить він оздоровленому. Станьмо перед Господом з вірою і просімо Його, щоб зцілив сліпоту наших сердець і дав нам очі, які дозволять пізнати Його як нашого Спасителя від зла.

АНТИФОН НА ВХІД
Хай радується серце тих, що Господа шукають. * Шукайте Господа і Його силу, * шукайте Його обличчя завжди.

Мовиться «Слава во вишніх»

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, примнож нашу віру, надію та любов † і допоможи нам полюбити те, що Ти нам наказуєш, * щоб ми могли осягнути те, що дає спасіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єр 31, 7-9
Читання з Книги пророка Єремії.
Так говорить Господь: «Співайте радісно про Яко­ва, вознесіть першого з-поміж народів! Хваліть голосно й промовляйте: “Господь урятував народ свій, Ізраїля решту!” Ось Я їх приведу з півні чної країни та й позби­раю їх із країв землі. Між ними сліпий і кривий буде, ва­гітна й породілля разом. Великою громадою вони сюди повернуться. З плачем вийшли вони, а Я приведу їх утішених. Я поведу їх через водні потоки дорогою рівною, не спо­тикнуться. Бо Я – Ізраїлеві батько, й Ефраїм – Мій пер­вородний». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 126, 1-2аб. 2вг-3. 4-5. 6
Велике діло Бог вчинив із нами.
Коли Господь повернув полонених Сіону, *
наче уві сні ми були:
тоді були сповнені радості уста наші, *
а наш язик – веселості повний.
Тож будуть між народами говорити: *
«Велике вчинив Господь із ними!»
Господь учинив для нас велике, – *
і ми раділи!
Поверни, Господи, наших полонених, *
як потоки на півдні.
Ті, що у сльозах сіють, *
з радістю жати будуть.
Хто, виходячи, іде і плаче, *
несучи торбину насіння,
той, повертаючись, з радістю прийде, *
несучи повні оберемки.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Євр 5, 1-6
Читання з Послання до євреїв.
Кожний первосвященик, який вибирається з-поміж людей, настановляється для людей у тому, що стосуєть­ся Бога, аби приносити дари та жертви за гріхи, щоб міг співчувати небі знаним і тим, які заблукали, адже й сам оточений неміччю, – і тому він повинен, як за народ, так і за себе, приносити жертви за гріхи. Та ніхто сам по собі не приймає честі, а тільки тоді , коли покликаний Богом, – як Аарон. Так і Христос не сам себе прославив, аби стати Пер­восвящеником, але Той, хто сказав Йому: «Ти – Мій Син, Я сьогодні породив Тебе». І в і ншому місці говорить: «Ти – Священик навіки, за чином Мелхіседека». Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. 2 Тим 1, 10б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Спаситель наш Ісус Христос смерть знищив,
а життя освітив Євангелієм.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 10, 46-52
† Читання святого Євангелія від Марка
Того часу Ісус зі своїми учнями і великим натовпом виходив з Єрихона, а син Тимея, Вартимей, сліпий же­брак, сидів край дороги. Почувши, що це Ісус Назарянин, він почав кричати, гукаючи: «Сину Давида, Ісусе, поми­луй мене!» І багато погрожувало йому, щоби замовк. Та він ще дужче кричав: «Сину Давида, помилуй мене!» А Ісус, стоячи на місці, сказав: «Покличте його!» Вони закликали сліпця і сказали йому: «Відваги, вста­вай, Він кличе тебе!» Той скинув свого плаща, підскочив і прийшов до Ісуса. І у відповідь Ісус промовив до нього: «Що ти хочеш, щоб Я зробив для тебе?» Сліпий відказав Йому: «Раввуні, щоб я прозрів!» Ісус же сказав йому: «Іди, віра твоя спасла тебе!» І він відразу прозрів і пішов дорогою за Ним. Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос, який повертає зір сліпим, дозволив нам побачити велике милосердя Небесного Отця; з упованням складімо наші прохання перед Господом:
1. Молімося за Божу Церкву, щоб вона відкривала людям очі на Господа Бога – істинний сенс життя людини.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб весь світ побачив у ньому не лише найвищого священнослужителя святої Церкви, але й найкращого учителя й брата, сповненого палкою любов’ю до ближніх.
3. Молімося за незрячих людей, щоб суспільство допомагало їм і вони не почували себе непотрібними та відкинутими.
4. Молімося за матерів, які очікують народження дитини, щоб Господь обдарував їх потрібними благодатями.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб вони могли з радістю споглядати обличчя Господа Христа.
6. Молімося за нас, щоб ми вміли бачити в наших ближніх тільки добро і навчалися прощати їм скоєне зло.
Господи Ісусе Христе, Ти дарував нам благодать бачити Тебе на землі під видом хліба та вина, даруй нам також благодать вічного життя, щоб колись ми могли оглядати Тебе на небесах. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: поглянь милостиво на дари, які ми Тобі складаємо, † нехай ця жертва нашого служіння * примножить Твою славу. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі звичайного періоду № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Радітимемо Твоєму спасінню, * і йменням нашого Бога возвеличимось! (Пс 20 (19), 6)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай Твоє таїнство вчинить в нас те, що воно означає, † щоб ми осягнули в повноті те, * що нині звершуємо у знаках.  Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.