Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 20 жовтня, середа
19:02 Вівторок 0 251
19-10-2021, 19:02

Літургія на кожен день, 20 жовтня, середа

(зел) Середа XXIX тижня Звичайного періоду
Сьогодні слово показує нам, як потрібно очікувати на Господа. Це не тільки акт особистої жертви, відмовляючись від сну чи розваг. Очікування виражається також у служінні. Потреба зайнятися іншою людиною відвертає нашу увагу від наших очікувань, минає час і випробовуються наші наміри. Похвала слуги має нас заохотити активно очікувати, щоб не почути сурового осуду від Христа, який так багато нам доручив.

АНТИФОН НА ВХІД
До Тебе я взиваю, бо Ти вислухав мене, о Боже; * нахили до мене Твоє вухо, вислухай моє слово. * Хорони мене, як зіницю ока, * сховай мене в тіні крил Твоїх.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, вчини, щоб наша воля була завжди відданою Тобі  * та щоб ми щирим серцем постійно служили Твоїй величі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Рим 6, 12-18
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Хай гріх не панує у вашому смертному тілі, щоб не підкорятися його пожаданням; не давайте ваших членів гріхові як знаряддя неправедності, але, як ожилі з мертвих, віддавайте себе Богові, а ваші члени віддавай­те Богові як знаряддя праведності. Тож хай гріх не панує над вами, бо ви не під Законом, а під благодаттю. То що, будемо грішити, бо ми не під Законом, а під благодаттю? Зовсім ні! Хіба ви не знаєте, що кому віддає­те себе як раби на послух, кого слухаєте, рабами того ви і є: або гріха – на смерть, або послуху – на праведність? Дякувати Богові, що ви, бувши рабами гріха, сприйня­ли серцем те вчення, якому віддалися. Звільнившись від гріха, ви стали рабами праведності. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 124, 1-3. 4-6. 7-8
В Імені Бога – наша допомога.
Якщо би Господь не був з нами, – хай скаже Ізраїль, – †
якщо би Господь не був з нами, *
коли люди проти нас повстали,
то би живцем нас проковтнули, *
коли люто запалали на нас своїм гнівом.
Нас би вода накрила, †
потоком понеслася би душа наша; – *
тоді над нашими душами пронеслись би бурхливі води.
Благословенний Господь хай буде, *
який не віддав нас, як здобич, у їхні зуби!
Наша душа, як той горобчик, †
випурхнула з сіті мисливця: *
сіть порвалася, – і ми спаслися.
Допомога наша – в Імені Господа, *
який вчинив небо і землю.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 24, 42а. 44
Алілуя, алілуя, алілуя.
Пильнуйте і будьте готові,
бо тієї години, в котру не сподіваєтеся,
Син Людський надійде.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 12, 39-48
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Знайте, що якби господар знав, о котрій годині прийде злодій, то не дав би зробити підкоп у свій дім. Тож і ви будьте готові, бо саме тієї години, в котру не сподіваєтеся, прийде Син Людський!» Озвався Петро: «Господи, чи цю притчу розповідаєш лише нам, чи всім?» А Господь сказав: «Хто є вірним, мудрим домоупра­вителем, якого пан поставив над своєю челяддю, щоби давав своєчасно мірку пшениці? Блаженний той слуга, якого пан, коли прийде, знайде, що чинить так. Правду кажу вам, що такого над усім своїм володінням він по­ставить. Якщо ж скаже слуга той собі в серці: “Затримується мій пан прийти!” – і почне бити слуг та служниць, їсти, пити й упиватися, то прийде пан того слуги в день, у який не сподівається, і в годину, котрої не знає, і розітне його навпіл, і визначить йому долю разом з невірними. Той же слуга, який знав волю свого пана, але не при­готувався і не вчинив згідно з його волею, буде тяжко битий; той же, який не знав, але зробив щось гідне пока­рання, буде мало битий. У кожного, кому дано багато, від того будуть і багато вимагати; і кому багато довірено, від того і вимагатимуть більше». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Вислухавши притчу про слугу, який очікував на прихід свого пана, просімо, щоб ми гідно приготувалися на прихід нашого Спасителя:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він, осяяний світлом Божої мудрості, керував Церквою і освітлював людству дорогу до спасіння.
2. Молімося  за  єпископів  і  священиків, щоб вони своєю апо- стольською ревністю зміцнювали Божу Церкву.
3. Молімося за людей, які керують нашою Батьківщиною, щоб вони не вважали себе повелителями, а були слугами своїх братів, і дбали про благо України.
4. Молімося за батьків, щоб вони виховували своїх дітей в дусі віри й любові до Бога та ближнього.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь помилував їх і якнайскоріше прийняв до свого Царства.
6. Молімося за нас, щоб ми були ревними проповідниками істин віри і своїм життям будували Царство Боже на землі.
Господи Ісусе, ми з благогові нням поклоняємось Твоїй величі і просимо: прости нам наші провини і допоможи нам вірно йти дорогою Божих заповідей, щоб завжди бути готовими зустрітися із Тобою. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дай нам вільним серцем служити при Твоїх дарах, * щоб за допомогою Твоєї освячуючої благодаті ми очистилися цими тайнами, які звершуємо. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось очі Господа на тих, що Його бояться, * що уповають на Його ласку, * щоб рятувати ї хнє життя від смерті * і живити їх у голоднечі. (Пс 33 (32), 18-19)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай участь у небесних  тайнах  допоможе  нам  у  земному  житті  * і приготує до вічного. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 08:30 Неділя 0 225 Вийти з тенет нашого серця. І неділя Адвенту Євангеліє не лише запевняє нас в тому, що Бог не залишає людей у час, коли реальність цього світу добігає кінця, і не тільки спонукає покладатися на Господа, який залишається вірним своїм обітницям, але й фокусує увагу на поведінці людини. Так, насправді, Бог приходить, аби нас визволити, але правдою є й те, що ми – не просто спостерігачі того, що відбувається в нашому житті.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.