Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Храм св. Миколая в Києві: в очікуванні підписання дорожньої карти
13:35 Субота 0 468
23-10-2021, 13:35

Храм св. Миколая в Києві: в очікуванні підписання дорожньої карти

Про останні події навколо ситуації з костелом святого Миколая в Києві розповідає настоятель Делегатури Місіонерів Облатів Марії Непорочної отець Павло Вишковський.


Дякуємо усім, хто молиться разом з парафією св. Миколая у намірах повернення костелу Церкві. Не забуваємо, що разом з нами моляться римо-католики майже кожного континенту. У цій спільній молитві на розарії, яка свідчить про цілісність Тіла Христового, прославляється Спаситель світу й отримує благословення кожен, хто молиться.

Мусимо в чергове констатувати, що меморандум досі не підписано. Проект документу перебуває вже довший час на розгляді Міністерства культури і інформаційної політики України (МКІП). Юристи міністерства вкотре обіцяють направити свої пропозиції наступного тижня.

Представники МКІП запевняють нас, що першочерговим завданням міністерства є проведення протиаварійних робіт, після закінчення яких відбудеться передача костелу в користування парафії.
Маємо надію, що уряд в особі МКІП дотримається свого слова, не зволікатиме й не зловживатиме нашою довірою.

Разом з цим, 17 жовтня Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Вісвальдас Кульбокас під час зустрічі з настоятелем Делегатури Місіонерів Облатів Марії Непорочної о. Павлом Вишковським ОМІ запевнив, що під час зустрічі з президентом України з нагоди вручення вірчих грамот підіймалося питання щодо костелу св. Миколая. Минулого року президент Зеленський особисто запевнив Папу Римського Франциска що костел св. Миколая передано парафії св. Миколая, тому Апостольський Нунцій був здивований тим фактом, що храм досі перебуває у власності МКІП. З урахуванням цих обставин Його Високопреосвященство буде апелювати до усіх відповідних інстанцій у справі якнайшвидшого повернення храму св. Миколая парафії.

18 жовтня відбулася нарада Робочої групи при МКІП: директор БОМ Стахурська Т.М. доповіла про завершення експертизи й виготовлення Технічного звіту та передачу останнього на затвердження Держекспертизи. З висновками останньої ми будемо мати можливість ознайомитися на початку листопада.
20 жовтня відбулася зустріч о. Павла Вишковського ОМІ із заступником Міністра закордонних справ України Миколою Точицьким та директором Другого Територіального Департаменту МЗС України Василем Зваричем. Тематика зустрічі стосувалася повернення храму св. Миколая парафії.

Не менш важливим є те, що Місіонери Облати Марії Непорочної під час своїх річних духовних вправ в Обухові впродовж цілого тижня (18-23 жовтня) молилися у справі якнайшвидшого повернення костелу св. Миколая парафії.

Тож не зупиняємося, не припиняємо молитися і робимо все можливе заради відновлення історичної справедливості й збереження храму для наступних поколінь.
Новини з України 12:02 Середа 0 140 Парламент прийняв закон: військові капелани матимуть офіцерське звання Верховна Рада прийняла Закон України «Про Службу військового капеланства», яким визначила порядок задоволення духовно-релігійних потреб військовослужбовців Збройних Сил України і інших військових формувань, працівників і членів їхніх сімей у мирний і воєнний час.

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.