Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 15 жовтня – обов’язковий спомин святої Терези від Ісуса, покровительки хворих і висміюваних за віру
08:00 П'ятниця 0 2 500
15-10-2021, 08:00

15 жовтня – обов’язковий спомин святої Терези від Ісуса, покровительки хворих і висміюваних за віру

Народилася Тереза де Цепеда (1515–1582) в Авілі (Іспанія), у вельможній сім’ї Альфонсо Санчеса де Цепеди й Беатріси Давіли і Аумади. Була шостою дитиною.
Кмітлива дівчина в шість років уже вміла читати, особливо полюбляла життя святих і лицарські оповідання. Прагнула мучеництва, із молодшим братом гралася в пустельників. Коли померла її мати, дівчинка обрала для себе мамою Діву Марію.

Після навчання в августинок 1535 року Тереза вступила до Кармелю. Проте її бентежило безтурботне, розкішне, часом аморальне життя тодішніх монастирів. Майбутня свята прагнула аскези й навіть захворіла через ревність в умертвленні плоті. 1554 року, завдяки образу батоження Ісуса та «Сповіді» святого Августина, вона пережила навернення, а невдовзі отримала дар містичних об’явлень, екстазів і левітації. В одному з екстазів ангел пробив їй серце вогненною стрілою, і Тереза склала обітницю завжди чинити те, що найдосконаліше. За десятиліття до смерті пережила духовні заручини з Ісусом.

1562 року вона почала реформу жіночих монастирів, а 1567, з допомогою святого Йоана від Хреста, – чоловічих. Зазнавала недовіри й опору з боку кармелітів і перебувала під суворим наглядом інквізиції. Реформувала конституцію Кармелю в бік більшої аскези. За те, що взимку не носили теплого взуття, реформовані спільноти отримали назву «босих».

На прохання сестер Тереза писала повчання – «Шлях досконалості», «Внутрішній замок», «Книга основ». Залишила по собі також автобіографію, коментар до Пісні над піснями й поезію, яка становить фундамент іспанської літератури. Померла з 4 на 15 жовтня – саме тієї ночі Папа Григорій XIII запровадив календарну реформу. Канонізована 1622 року, а 1970 проголошена Вчителем Церкви.

Зображають святу в кармелітському габіті, зі Святим Духом у вигляді голуба або з ангелом, який пробиває їй серце. Атрибути – зошит із пером, розп’яття.

Покровителька босих кармеліток, хворих, ченців і черниць, висміюваних за віру, духовного життя, Іспанії.
Святі дня 08:20 Середа 0 1 029 24 листопада – обов’язковий спомин святого Андрія Дунга Лака і сподвижників, покровителя рідних домівок Тен Ан Дунг (бл. 1795–1839) народився в бідній нехристиянській родині на півночі В’єтнаму. У пошуках праці сім’я переїхала в Ханой, коли майбутньому святому було 12 років, і там познайомилася з катехитом, який не тільки матеріально її підтримував, а й викладав основи християнської віри.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.