Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 22 жовтня – довільний спомин святого Йоана Павла ІІ, покровителя сімей
08:00 П'ятниця 0 2 148
22-10-2021, 08:00

22 жовтня – довільний спомин святого Йоана Павла ІІ, покровителя сімей

Кароль Юзеф Войтила (1920–2005) народився у Вадовицях, у сім’ї Кароля й Емілії. У 9 років втратив матір. Його виховання, зокрема релігійне, узяв на себе батько, який став для хлопчика прикладом молитви й любові.
Навчався в початковій школі й гімназії, де особливо зацікавився літературою й театром. 1938 року вступив на факультет філософії Ягеллонського університету, але через рік його навчання перервала війна. Кароль, аби уникнути депортації до Німеччини, працював у каменоломні. Формувався завдяки духовному керівництву Яна Тирановського та працям Йоана від Хреста, а 1941 року, після смерті батька, остаточно вирішив стати священником. Двічі безрезультатно намагався вступити до босих кармелітів, а 1942 року розпочав навчання в підпільній семінарії в Кракові. 1946 року отримав свячення та продовжив навчання в Римі, здобуваючи докторський ступінь.

Повернувшись, працював із молоддю та студентами, організував курси для наречених, багато читав і писав, друкувався під псевдонімами, з 1954 року викладав в університетах. 1958 року отримав єпископські свячення, брав участь у Другому Ватиканському Соборі. До порад Войтили дослухався святий Павло VI, який 1967 року підніс його до гідності кардинала. Вніс великий вклад в енцикліку «Humanae vitae». Багато подорожував, не занедбуючи обов’язків пастиря архідієцезії.

Обраний на Апостольський Престол 1978 року, узяв ім’я Йоан Павло ІІ. За 26 років видав 14 енциклік, 15 повчань, залишив по собі численні послання. Проголосив Катехизм Католицької Церкви й Кодекс канонічного права. Побував у 250 апостольських подорожах. Встановив свято Божого Милосердя. Був прихильником екуменічного руху й міжрелігійного діалогу, дбав про піднесення гідності людської особи й родини, покращив стосунки Апостольської Столиці з багатьма державами. Започаткував Світові дні молоді. Попри насичений графік, не полишав молитви й занурювався в споглядання. Любив Богородицю, завдяки заступництву Якої пережив замах 1981 року.

Канонізований 2014 року.

Зображають святого в папському вбранні, використовують фотографії.

Покровитель сімей, молодих католиків, Світових Днів Молоді, польсько-українського поєднання.

Уклала Юлія Бойко
Святі дня 08:20 Середа 0 1 028 24 листопада – обов’язковий спомин святого Андрія Дунга Лака і сподвижників, покровителя рідних домівок Тен Ан Дунг (бл. 1795–1839) народився в бідній нехристиянській родині на півночі В’єтнаму. У пошуках праці сім’я переїхала в Ханой, коли майбутньому святому було 12 років, і там познайомилася з катехитом, який не тільки матеріально її підтримував, а й викладав основи християнської віри.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.