Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Блаженний Франческо Моттола – зразковий священик
12:02 П'ятниця 0 130
22-10-2021, 12:02

Блаженний Франческо Моттола – зразковий священик

До грона нещодавно беатифікованих нових блаженних католицької Церкви залічено італійського священика о. Франческо Моттолу, що жив у першій половині ХХ сторіччя, якого Папа назвав «ревним пастирем і зразковим священиком».
Про це повідомляє Vatican News.

Осінь 2021 року відзначається проголошенням великої кількості нових святих і блаженних, що пов’язане з перенесенням попередньо запланованих урочистостей, які було неможливо провести через коронавірусну пандемію.

10 жовня 2021 року в місті Тропеї, що в Калабрійському регіоні, під проводом представника Папи Франческоа, кардинала Марчелло Семераро, Префекта Конгрегації в справах проголошення святих, відбулось проголошення блаженним священика  Франческо Моттоли, засновника Згромаджень Облатів та Облаток Пресвятого Серця.

Приклад для нашого часу

«Нам сьогодні потрібні такі священики, які вміють плекати Боже слово, – сказав у проповіді кардинал Марчелло Семераро, – повні милосердної любові, світла й надії, священики, які несучи хрест болю і страждань, підтримують і заохочують Церкву, що є Матір’ю святих». Він вказав, що блаженний Моттола, внаслідок паралічу прикутий до ліжка майже 30 років, прожив усе життя у прагненні в усьому виконувати Божу волю. Він часто повторював: «Мені потрібно Тебе, Ісусе Христе!»

Людина молитви, любови та надії 

Франческо Моттола народився 3 січня 1901 року в Калабрії, одному з найгарніших регіонів Італії, в набожній сім’ї, яка практикувала релігійні цінності в щоденному житті. В підлітковому віці трагічно втратив матір, але з вірою в Бога пережив це терпіння й коли став священиком, умів утішати страждаючих.

Він дуже добре вчився і став першим семінаристом у місцевій єпископській семінарії, а потім навчався в регіональній семінарії. У 1924 році отримав священицькі свячення й був призначений настоятелем, але вже через місяць, задля слабкого здоров’я, йому доручили інші завдання: бути провідником організації «Католицька Акція», викладачем, а потім і ректором духовної семінарії, сповідником і духовним провідником.

Отець Франческо Моттола був не тільки визначним проповідником та самовідданим душпастирем, але й письменником, публіцистом, засновником харитативних Домів Милосердя для сиріт, хворих та похилих віком, як також і чернечої родини Облатів і Облаток Пресвятого Серця. Жертовно допомагав убогим, літнім, особам з інвалідністю. Він часто говорив, що вся земна куля повинна стати Домом милосердя.

Нового блаженного дуже турбувала формація духовенства. Вже в ті часи він сильно підкреслював нагальну необхідність духовного й культурного оновлення духовенства, вважав самозрозумілим включати мирян у діяльність Церкви та в її місію.

У 1942 році, коли йому був 41 рік, параліч його знерухомив та позбавив мови. Але понад 27 років, аж до своєї смерті 29 червня 1969 року, о. Франческо Моттола не залишив свого священицького служіння, з любов’ю та надією приймаючи свій щоденний хрест. 
Новини зі світу 14:01 Середа 0 91 Церковна асамблея Латинської Америки: адорація вчить прислухатись до братів та сестер Місія й синодальність були ключовими словами кардинала Уелле, Префекта Конгрегації у справах єпископів, під час відкриття Церковної асамблеї Латинської Америки та Карибського басейну.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.