Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 10 цитат святого Єроніма, які допоможуть зрозуміти значення Святого Письма
15:00 Четвер 0 2 409
30-09-2021, 15:00

10 цитат святого Єроніма, які допоможуть зрозуміти значення Святого Письма

Найчастіше цитують вислів св. Єроніма про незнання Святого Писання і незнання Христа. Однак у багатій писемній спадщині святого є й інші слова, які публікуємо нижче, що допоможуть глибше зрозуміти діяльність святого та значення Святої Книги у житті християнина. 
1. Новий Завіт міститься в Старому, а Старий Завіт пояснюється Новим.

2. Святе Письмо стане набагато зрозумілішим для тих, хто побачить Юдею на власні очі, знайде залишки стародавніх міст, напише однакові чи змінені назви цих різних місць. Ця ідея керувала нами, коли ми разом з начитаними євреями країни, доклали зусиль відвідати землю, назву якої повторюють у всіх спільнотах Церкви.


3. Насправді Святе Писання наказує послух батькам; але хто любить їх більше, ніж Христа, той втрачає свою душу.

4. Апостол Павло написав, що Христос – це сила і мудрість Бога; той, хто не знає Писання, не знає сили і мудрості Божої. Отже, незнання Писання – це незнання Христа.

Igor Link с сайта Pixabay 

5. Тож я маю намір наслідувати батька родини, який видобуває нові та старі речі зі своєї скарбниці, і наречену з Пісні пісень, яка говорить: «Нове і старе для тебе, мій любий, я зберегла», і я маю намір так викласти книгу Ісаї, щоби в ньому показати не тільки пророка, але також євангеліста і апостола.

6. Ця Книга містить все, що говорять Писання і все, що людський язик здатний висловити, і людський розум осягнути.

7. Хто одразу не відштовхує спокусу, вже наполовину переможений.


8. А якщо це комусь здається недостатнім аргументом, нехай послухає апостола, який говорить: «Нехай пророки говорять по два або по три, і нехай інші це пояснюють. І якщо одкровення дасться комусь іншому з-посеред тих, хто сидить, перший нехай замовкне». Як вони можуть мовчати, коли ними керує Дух, який говорить через пророків, і який змушує їх мовчати або говорити? Тож якщо вони розуміли, що говорять, їхні слова були сповнені мудрості та розуміння.

9. Уникай похвали підлабузників та шкідливих і помилкових лестощів, ніби це була б чума для душі. Немає нічого, що так легко псує людські душі, і нічого, що її так солодко і безболісно ранить.


10. Зрештою він сказав про себе та інших людей, які були розіслані: «Які гарні на горах ноги того, хто несе добру новину, хто звіщає мир». А йому, посланцеві, Бог говорить: «Кого я пошлю? Хто пішов би до цього народу?», а той відповідає: «Ось я, пошли мене».

А тим, хто прочитав останню з цитат св. Єроніма, пропонуємо БОНУС – фото з ґроту св. Єроніма у Вифлеємі (від о. Маріуша Вуйтовіча OCD) 


Переклад КМЦ за misyjne.pl
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.