Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Свідки віри: отець Амброзій Міцкевич
11:00 Понеділок 0 848
5-07-2021, 11:00

Свідки віри: отець Амброзій Міцкевич

На 5 липня припадає річниця смерті отця Амброзія Міцкевича, який був невтомним апостолом Житомирщини та Полісся. 
Отець Амброзій Міцкевич народився 5 жовтня 1934 року в Латгалії, одній з частин Латвії, в учительській родині. Його рід бере початок від давнього шляхетського роду Римвідів Міцкевичів, вихідцем з якого був великий польський поет Адам Міцкевич. У 60-ті роки в Бердичеві радянська влада ускладнювала душпастирську працю священикові з храму святої Варвари, який був змушений повернутися до Литви. Віруючі з Бердичева їдуть до Риги і просять у єпископа Юліана священика, бо мають дозвіл на його реєстрацію в Бердичеві. У відповідь чують: "Немає священика, зате є диякон". За два тижні диякон Амброзій отримує листа зі згодою влади на свячення та на працю в Бердичеві. Так лише через десять років – 26 жовтня 1969 року – відбулась довгоочікувана для Амброзія Міцкевича подія – свячення.

З жовтня 1969 року отець Амброзій починає працювати у Бердичеві, в каплиці на вулиці Чуднівській. Йому вдалося примирити та згуртувати зранену поділами та незгодами бердичівську парафію. День у день отець виконує свої священицькі обов’язки: відправляє Божу Службу, сповідає, катехізує, проповідує. Через рік парафіяни села Михайлівки, Ємільчинського району також отримали дозвіл на те, щоб він приїжджав раз на місяць до їхнього села. І так його праця виглядала 22 роки. Того часу у Бердичеві був один осередок католиків Житомирщини, а в Михайлівці на Поліссі – інший. У Бердичеві отцю Амброзію потрібно було вести і господарські роботи. В цьому йому багато допомагає майбутній владика Віталій Скомаровський.

У 90-ті роки, коли Україна здобула незалежність, отець Амброзій отримав під опіку два деканати: 14 офіційно зареєстрованих парафій. Був час, коли священик обслуговував 67 цвинтарів. Після 27 років і 8 місяців наполегливої праці отця Амброзія у Бердичеві та його околицях, єпископ-ординарій Ян Пурвінський запросив священика переїхати до Коростеня, де він був настоятелем парафії блаженного Гонората Козьмінського. 26 жовтня 2009 року отець-прелат Амброзій Міцкевич в бердичівській парафії святої Варвари відсвяткував своє 40-річчя священства.

Помер отець 5 липня 2015 року у м. Коростень.
 
Поховано отця Амброзія біля храму святої Варвари, поряд з могилою його брата отця Бернарда.

Вічне спочивання дай йому, Господи! А світло віковічне хай йому світить!

Джерело: Парафія блаженного Гонората Козьмінського у Коростені

Зображення: Мій Бердичів
Історія Церкви в Україні 15:00 Четвер 0 230 Сторінками історії: костел св. Марії Магдалини у Львові Його не давали будувати міщани, захоплювали війська Богдана Хмельницького, він стояв на кордоні польсько-української боротьби за Львів у 1918 році. Тут люди і молилися, і зробили потім жіночу в’язницю. Сьогодні в костелі св. Марії Магдалини грає найбільший орган в Україні, а також тут відправляє богослужіння римсько-католицька громада.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.