Каплиця святого Йосифа – одна з найдревніших пам’яток сакральної архітектури Закарпаття. Доторкніться до неї, спробуйте відчути все те, що встигли побачити ці стіни за більше ніж 600 років! Розквіт міста з наданням йому Магдебурзького права та його спустошення загарбниками, героїчну оборону Мукачівського замку під керівництвом Ілони Зріні, зміну імперій, які володарювали на цих землях. Все промайнуло, немов сон, а ці стіни встояли.
У 1880 році почав обвалюватись неф костелу св. Мартина з Туру (перша документальна згадка про храм датується 1332-1335 роками). Тому 1904 року його довелось розібрати, проте апсиду костелу (його вівтарну частину, святилище) залишили. Частково на місці знесеної культової споруди у 1904-1905 роках збудували новий готичний мурований костел св. Мартина з Туру, а відновлення та реконструкцію вівтарної частини старого храму взяв на себе Національний комітет охорони пам’яток старовини і культури.
Проте через брак коштів ця робота затягнулась. Але древня готична каплиця, все ж таки, постала, отримавши друге життя. І 23 березня 1930 року її освятили під титулом св. Йосифа. У 1967 році каплицю було реставровано, а 1978 року відновлено її розписи, які датують XIV століттям.
Це найстаріша будівля у місті, є пам'яткою архітектури національного значення (№ 170), внесена у список спадщини ЮНЕСКО. І водночас продовжує використовуватись за призначенням як римсько-католицька святиня. І не раз виручала вірних під час ремонтних робіт у розташованому поруч новому костелі, який від 27 березня 2002 року є кафедральним, повідомляє сторінка Костели і каплиці України.
Відео: Євангелізаційний проєкт Veritas
Фото: Wikipedia