Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Каплиця св. Йосифа у Мукачеві. Перлина готики та свідок чуда
15:00 Четвер 0 549
26-08-2021, 15:00

Каплиця св. Йосифа у Мукачеві. Перлина готики та свідок чуда

Каплиця святого Йосифа – одна з найдревніших пам’яток сакральної архітектури Закарпаття. Доторкніться до неї, спробуйте відчути все те, що встигли побачити ці стіни за більше ніж 600 років! Розквіт міста з наданням йому Магдебурзького права та його спустошення загарбниками, героїчну оборону Мукачівського замку під керівництвом Ілони Зріні, зміну імперій, які володарювали на цих землях. Все промайнуло, немов сон, а ці стіни встояли.
  
У 1880 році почав обвалюватись неф костелу св. Мартина з Туру (перша документальна згадка про храм датується 1332-1335 роками). Тому 1904 року його довелось розібрати, проте апсиду костелу (його вівтарну частину, святилище) залишили. Частково на місці знесеної культової споруди у 1904-1905 роках збудували новий готичний мурований костел св. Мартина з Туру, а відновлення та реконструкцію вівтарної частини старого храму взяв на себе Національний комітет охорони пам’яток старовини і культури.

Проте через брак коштів ця робота затягнулась. Але древня готична каплиця, все ж таки, постала, отримавши друге життя. І 23 березня 1930 року її освятили під титулом св. Йосифа. У 1967 році каплицю було реставровано, а 1978 року відновлено її розписи, які датують XIV століттям.

Це найстаріша будівля у місті, є пам'яткою архітектури національного значення (№ 170), внесена у список спадщини ЮНЕСКО. І водночас продовжує використовуватись за призначенням як римсько-католицька святиня. І не раз виручала вірних під час ремонтних робіт у розташованому поруч новому костелі, який від 27 березня 2002 року є кафедральним, повідомляє сторінка Костели і каплиці України.

Відео: Євангелізаційний проєкт Veritas

Фото: WikipediaІсторія Церкви в Україні 15:00 Середа 0 408 Що св. Йоан Павло ІІ сказав би нам сьогодні? У день народження Кароля Войтили, який більш відомий як Папа Йоан Павло ІІ і зараз вже перебуває серед святих у небі, пригадаймо його слова під час візиту до України. Це був далекий 2001 рік, однак ці слова зараз для нас видаються пророчими та актуальними, як ніколи. 
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.