Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинал Оллеріш: «Досить ізолювати старших, можна захистити їх по-іншому»
15:01 Вівторок 0 190
2-03-2021, 15:01

Кардинал Оллеріш: «Досить ізолювати старших, можна захистити їх по-іншому»

Люди похилого віку вже рік перебувають в ізоляції. Треба забезпечити їм інші способи захисту та вивести з ізоляції, – вважає голова Комісії єпископатів Європейського Союзу.
На його думку, необхідно переосмислити місце найстаріших поколінь у наших суспільствах, оцінити їхній внесок та потенціал. Інакше їх не вдасться захистити, – каже кардинал Жан-Клод Оллеріш.

Архієпископ Люксембургу визнає, що для цього потрібно змінити наше уявлення про красу, адже сьогодні це майже клінічний ідеал, краса молодості. Однак і старість має свою красу, реальність прекрасна, людина прекрасна. Це означає, що ми повинні по-іншому дивитися на старших людей, звільняючись від утилітаризму, виключно економічного, щоб побачити гідність кожної людини, незалежно від її місця в економічному процесі.

Кардинал Оллеріш нагадує, що Папа Франциск часто звертає нашу увагу на периферію. Сьогодні в Європі периферія – це люди похилого віку.

«Я не хочу критикувати інституції чи самих політиків, бо знаю, що під час пандемії вони мусіли приймати швидкі рішення. Стосовно людей похилого віку вони прийняли максимально просте рішення. Тобто вирішили їх ізолювати, щоб захистити. Однак мені здається, що зараз це потрібно змінити. Існують інші методи захисту, які не передбачають ізоляції. Є тести, які дають майже негайні результати. Завдяки ширшому використанню цих тестів, люди похилого віку можуть вийти з ізоляції, – сказав кардинал Оллеріш.

Коли я телефоную старшим людям, то бачу, наскільки вони страждають від ізоляції, я чую їхній крик. Це жахливо. Щось не так. Потрібно щось з цим робити, щоб показати, що життя цих людей похилого віку має сенс, що вони потрібні нам, що молодь потребує своїх бабусь та дідусів. Адже вони – це ті, що люблять, не маючи влади над дітьми. Увесь їхній авторитет виникає з досвіду та любові. Тому вихідною точкою для нас повинні бути ті периферії, якими сьогодні є старші люди, щоб сприймати суспільство по-іншому. Наш Папа показує нам дорогу».

Джерело: Католицький оглядач
Новини зі світу 15:01 Субота 0 103 Пандемія і конфлікти: мир неможливо будувати на голодний шлунок Ділячись своїми думками про стратегії відновлення після пандемії, професорка Католицького Університету Америки та член Ватиканської комісії Covid-19 Меріанн Кузімано Лав, зауважила, що країни, які перебувають у конфліктах, потребують економічного зростання, аби вирватися зі спіралі насильства. Пандемія, натомість, послабивши глобальну економіку, підриває всі миротворчі зусилля.

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.