Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Комісія Єпископатів ЄС: «Люди літнього віку - це дар і ресурс»
13:02 П'ятниця 0 312
4-12-2020, 13:02

Комісія Єпископатів ЄС: «Люди літнього віку - це дар і ресурс»

Спільний документ Комісії Єпископатів Європейського Союзу та Федерації католицьких сімейних асоціацій Європи вказує на необхідність підтримати людей літнього віку та залучати їх до життя спільнот.
Про це пише Vatican News.

Належно оцінити та підтримати людей літнього віку, спонукаючи їх до участі у житті спільнот – до цього закликає Комісія Єпископатів Європейського Союзу (COMECE), яка спільно з Федерацією католицьких сімейних асоціацій Європи (FAFCE) підготувала документ на тему «Літні люди та майбутнє Європи: солідарність поколінь та підтримка у часи демографічних змін».

Цей документ, що з’явився після оприлюднення звіту Європейської Комісії про демографічні зміни, має на меті зробити свій внесок у «Зелену книгу про старіння» (Green paper on aging), публікація якої запланована Європейською Комісією на 2021 рік. «Люди похилого віку – це дар і ресурс, їх не можна розглядати окремо від спільнот», – зазначають автори документа, вказуючи на необхідність перетворити кризу Covid-19 на нагоду для зміни парадигми та нашого способу ставлення до літніх людей.

Документ «Літні люди та майбутнє Європи: солідарність поколінь та підтримка у часи демографічних змін» має 14 сторінок, розділених на три частини. В ньому наголошується, що «люди літнього віку є невід'ємною частиною сім'ї, джерелом підтримки та заохочення для молодих поколінь», тому їх «неможливо відокремити від суспільства та мереж стосунків». Оскільки пандемія коронавірусу, як зазначають автори, виявила «приховані вразливі місця нашого суспільства», літні люди часто потрапили «на периферії повсякденного життя». Сама тому виникає необхідність «визнати їхню вирішальну роль, захищаючи, підтримуючи та залучаючи їх, забезпечуючи їм, таким чином, повну участь у наших громадах».

Звертаючись до урядів країн, автори документа закликають їх «використовувати ресурси, передбачені Планом відновлення ЄС для того, аби інвестувати в демографічну та сімейну політику, у стосунки між поколіннями та в нові структури солідарності, включаючи волонтерство та створення міського середовища, придатного для людей похилого віку».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.