Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Церква і суспільство потребують людей похилого віку
15:02 Неділя 0 80
28-02-2021, 15:02

Церква і суспільство потребують людей похилого віку

Духовність людей похилого віку важлива для подальшого існування Церкви та всього суспільства. Саме тому Папа Франциск встановив Всесвітній день бабусь і дідусів. На цьому наголошує Президент Папської академії «За життя» архієпископ Вінченцо Палья в інтерв’ю.
Про це повідомляє Vatican News.

Новий Всесвітній день, присвячений бабусям, дідусям та всім літнім людям, який щороку відзначатиметься в четверту неділю липня, є подарунком Папи Франциска для Церкви та суспільства. На цьому в інтерв’ю наголосив Президент Папської академії «За життя» архієпископ Вінченцо Палья, зауважуючи, що над встановленням цього дня Святіший Отець працював впродовж декількох років. Він додав, що, встановлюючий цей день, Папа хотів вказати на глибокий зміст четвертої заповіді «Шануй батька твого та матір твою». Цю заповідь, як зауважив ієрарх, зазвичай, пояснюють лише маленьким дітям, але, насправді, діти повинні шанувати своїх батьків, коли ті старіють. «Якщо ми це зрозуміємо, то це допоможе нам плекати сумління, яке, на мою думку, до цього часу було дуже послабленим», – додав він.

Подарунок усьому суспільству

Всесвітній день бабусь і дідусів є подарунком для суспільства загалом, адже він нагадуватиме, наскільки старше покоління є цінним для суспільства. Сьогодні, вперше в історії, чотири покоління живуть разом одночасно. Як зауважив архієпископ Палья, раніше також були літні люди, але вони не були такими численними. Сьогодні завдяки науковим досягненням та кращому медичному обслуговуванню тривалість життя продовжилася. «Проблема полягає в тому, що тепер ми не знаємо, як ставитися до старості. Це ніби величезна чотириповерхова будівля без сходів і ліфтів. Перехід та доступ до окремих поверхів утруднений. Це добре відома проблема стосунків між поколіннями, яких, на жаль, дуже бракує в сучасному суспільстві», – підкреслив він, додаючи, що пандемія показала уразливість людей похилого віку.

Найвища ціна пандемії

Люди похилого віку заплатили найвищу ціну за пандемію. На сьогоднішній день понад два мільйони людей у віці старше 75 років померли внаслідок пандемії. «Це вказує на глибоку суперечливість суспільства, яке не здатне піклуватися, захищати та рятувати одне з найважливіших поколінь, а саме людей похилого віку, – зазначив на завершення Президент Папської академії «За життя». – Це пов’язано з тим, що багато з цих літніх людей живуть у закладах, які є непридатними для них. Багато з них – самотні й покинуті, і це стосується не лише Італії».
Інтерв'ю 14:01 Четвер 0 102 Перший Воскресенець з України отець Микола Ліпітак: «Життя для Бога —це щоденне Воскресіння» Настоятель парафії Матері Божої Неустанної Помочі РКЦ, що на Збоїщах у Львові, отець Микола Ліпітак є одним із перших
Отців Воскресенців з України. Раніше, до Другої Світової війни, це Згромадження активно працювало у Львові: займалися катехизаційною, виховною діяльністю, однак прихід радянської безбожної влади все обірвав. Десятки років за часів Незалежної України Отці Воскресенці працюють із молоддю, особами із особливими потребами, та й просто несуть світло віри і надії всім, хто цього потребує. Як пережити коронавірус двічі і не втратити оптимізму? Де шукати відповідь на покликання молодій людині? Про це та більше ексклюзивно “Духовній величі Львова” розповів отець Микола Ліпітак.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.