Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Архієпископ Башар Варда про візит Папи до Іраку: сподіваємося покращення становища християн
12:01 Субота 0 142
27-02-2021, 12:01

Архієпископ Башар Варда про візит Папи до Іраку: сподіваємося покращення становища християн

Папська Фундація «Допомога Церкві в потребі», яка активно допомагає у відбудові християнських осередків на півночі Іраку, що постраждали від нападів так званої «ісламської держави», поширила думки владики Башара Варди, Ербільського архиєпископа халдейського обряду, з приводу візиту Папи.
Про це повідомляє Vatican News.

«Сподіваємося, що його візит до країни посилить чутливість громадської думки щодо присутності християн в Іраку», – такими є очікування преосвященного Башара Варди, Ербільського архієпископа Халдейської Католицької Церкви, від запланованого на наступний тиждень візиту до країни Папи Франциска. Про це йдеться в заяві, яку поширила Папська Фундація «Допомога Церкві в потребі». «Пошана з боку іракського народу до цієї громади зросте. Люди в Іраку мало знають про нас. Сподіваємося, що вони зауважать, що ми не є гостями, але від самого початку проживаємо в цій країні», – додає ієрарх.

Діалог, а не прозелітизм

Ербільський архієпископ підкреслює важливість зустрічі між Папою та лідером шиїтів Великим Аятолою Аль-Сістані. «В Іраку більшість становлять шиїти. Аль-Сістані сприймається загалом як людина миру, що засуджує розростання корупції в країні. Зустріч між обома лідерами матиме позитивний вплив на думку шиїтів про нас, християн», – пояснює він.

Водночас, ієрарх не приховує певних труднощів, пов’язаних із фундаменталістськими колами, які поширюють в соціальних мережах вороже наставлення до Папи, сприймаючи все, що прибуває із заходу, як «хрестовий похід». Для цих людей «Папа є провідником хрестоносців і прибуває до країни як місіонер». Однак, місцева молодь має інше ставлення до Святішого Отця, бо помітили, «як часто і з яким співчуттям Папа говорив про ситуацію в Сирії та Іраку», – додав владика Башар.

Ситуація в регіоні

Після поразки так званої ісламської держави, завдяки жертводавцям «Допомога Церкві в потребі» посприяла поверненню десятків тисяч християн до своїх домівок, які вони залишили 2014 року після нападу джихадистів. Фундація підтримувала християнську меншину також і під час вигнання, а тепер допомагає відбудовувати помешкання та місця культу.

Як зазначає архієпископ Варда, християни хотіли би, щоб Папа відвідав більше місць, але свої обмеження накладає також пандемія. Тому, в Євхаристійному богослужінні, яке Святіший Отець відслужить на стадіоні в Ербілі, що вміщає 30 тисяч людей, зможуть взяти участь лише 10 тисяч, щоб забезпечити дотримання дистанції. Місцева влада також дуже серйозно ставиться до питань безпеки Папи.
Новини зі світу 15:01 Субота 0 103 Пандемія і конфлікти: мир неможливо будувати на голодний шлунок Ділячись своїми думками про стратегії відновлення після пандемії, професорка Католицького Університету Америки та член Ватиканської комісії Covid-19 Меріанн Кузімано Лав, зауважила, що країни, які перебувають у конфліктах, потребують економічного зростання, аби вирватися зі спіралі насильства. Пандемія, натомість, послабивши глобальну економіку, підриває всі миротворчі зусилля.

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.