Папська Фундація прозвітувала про свою діяльність у минулому році. Серед кількох тисяч проектів, 300 були профінансовані в Україні.
Про це повідомляє Vatican News.Понад 106 мільйонів євро були зібрані протягом 2019 року Фундацією папського права «Допомога Церкві в потребі», аби підтримувати в усьому світі християн, що зазнають переслідувань або ж звіщають Добру Новину в скрутному становищі. Через 23 національні осередки, завдяки 330 тисячам жертводавців, протягом минулого року було профінансовано проектів на 111,2 мільйона євро, залучивши також 5 мільйонів євро пожертв, які залишилися з попереднього періоду. Про це йдеться в оприлюдненому наприкінці червня підсумковому звіті фундації.
Міжнародний Президент «Допомоги Церкві в потребі» кардинал Мауро П’яченца, Верховний Пенітенціарій Апостольської Столиці, не приховує свого задоволення, підкресливши, що в 2019 році, який був доволі драматичним, якщо згадати події, які трапилися на Великдень на Шрі-Ланці, було профінансовано 5230 проектів у 139 країнах, на 211 більше, ніж у попередньому році.
В різних куточках світу
Африка – континент, який отримав 29,6% коштів, завдяки яким було здійснено 1766 проектів. Загалом, 3 мільйони євро потрачено на проекти в Нігерії, Камеруні та Буркіна-Фасо, країнах, де джихадистський тероризм сіє хаос і страх. Понад 3 мільйони євро потрапили до Демократичної Республіки Конго, де не припиняються кровопролитні конфлікти.
Понад 22% коштів отримали християнські меншини Близького Сходу. У Сирії здійснено 132 проекти на 7,6 мільйона євро, переважно, йдеться про реагування на нагальні потреби. В Іраку, після відбудови попереднього року 6000 помешкань, 2019 року фундація приступила до відбудови культових споруд і монастирів: серед 50 проектів на суму 5,6 мільйона євро – відбудова катедрального собору в Карадоші, найбільшого християнського храму країни.
Протягом 2019 року Папська Фундація профінансувала 300 проектів в Україні на суму понад 4 мільйони євро. В Латинській Америці особливу увагу було присвячено Венесуелі, де здійснено 108 проектів. Пріоритетом для «Допомоги Церкві в потребі» в країнах Азії були християнські спільноти, яким загрожує ісламський та індуїстський екстремізм. Так, у Пакистані було профінансовано проекти на 905 тисяч євро, а до сусідньої Індії призначено понад 5 мільйонів євро.
Підтримка для духовенства
Значну частку підтримки, яку фундація надає священикам, становлять пожертви для служіння Святих Літургій. Протягом 2019 року вони склали майже 16% всіх пожертв. Намірення отримали понад 40 тисяч священиків, практично, кожен десятий у світі. Підтримку від «Допомоги Церкві в потребі» отримали 13 тисяч черниць і понад 16 тисяч семінаристів.
Не тільки матеріальна солідарність
Діяльність фундації зосереджена не лише на матеріальній допомозі. Зокрема, організовано акції на підтримку релігійної свободи при міжнародних інституціях. На знак солідарності із переслідуваними християнами у відповідний час було підсвічено червоним кольором сотні пам’ятників у різних частинах світу.
За словами кардинала П’яченци, спонукою до діяльності є не лише почуття солідарності, стимул надходить також із молитви та почуття християнської милосердої любові. Він також згадав про «надзвичайну підтримку», яку кампанії молитви й солідарності, організованій «Допомогою Церкві в потребі» на підтримку християн у Сирії, надав Святіший Отець.